LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
13.Churavý 11112
14.Pail 11103
15.Bulička 11056
Bouldry:
13.Stráník 10331
14.Kučera 10328
15.Širůčková 10253
Hory:
14.Zvonková 5017
15.Najman 4679
16.Hess 3908

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5787 lezců
1178267 cest
Nové přelezy:
Velur 9
Master Of 8A
Zakázané U 8A+
Zakázané U 8A+
Eisenvater 9/9+
Anarchodac 8+/9-
Doppelpack 10-
Foter Line 7C
Longcalibu 9
Carolin Re 9-

Stěny
Eliass - Ostrava
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Rock Point OC Olympia - Brno
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bad Ass Boulder Session

1. ročník

Odpoledne 14. března 08 se sešlo na bouldrové stěně oddílu HO Tesla Brno pár brněnských lezců a lezkyň u příležitosti prvního ročníku oddílového přeboru v boulderingu - Čajdou poeticky nazvaného Bad Ass Boulder Session.

Konkrétně přišlo 18 lezkyň a lezců (5 z Tesly), navíc pár fanoušků, zewláků a fotografů. Boulderů bylo 24 (7 lehkých, 10 středních a 7 těžkých). O stavění jsme se postarali já a Čaj. Doufáme, že se bouldery líbily.

Underground

Underground


Peťa Orsáková

Peťa Orsáková


Kódl leze boulder Ben Moon

Kódl leze boulder Ben Moon


Tomáš „Slépa“ Bruckner se dvoří vítězce.

Tomáš „Slépa“ Bruckner se dvoří vítězce.


Lezlo se na max.

Lezlo se na max.


Závodilo se podivným systémem, vymyšeným asi minutu před začátkem závodu, který se kvůli naší hlavní prioritě - aby si každý maximalně zalezl - nakonec ukázal jako poměrně ideální. Závodníky jsme rozdělili do dvou početně stejných skupin. Každá skupina dostala střídavě dvakrát půl hodiny na přelez všech boulderů. Závodníci si přelezy sami zapisovali na kartičky. Celkové skóre se počítalo ze všech přelezených boulderů - lehké bouldery za bod, střední za 2 a těžké za 4. Právě na počítání výsledků a taky na jejich vyhlášení se projevila společenská únava organizátorů a proběhly trošičku chaoticky. Naštěstí ke konci už popíjeli skoro všichni, tak to snad nikomu nevadilo :-). Jako jediný nezlezený boulder byl  Wolfgang Bullách (překvapivě po dirkách) i když nechybělo mnoho.

Po skončení první fáze závodu se soutěžící odebrali o patro výš do Teslácké putyky kde začala ta druhá(pivní), neméně důležitá a většina jedinců vydržela závodit až do časných ranních hodin.

Karel Kočvara- 2.místo

Karel Kočvara- 2.místo


Lenka Boháčová

Lenka Boháčová


Jiří Švestka

Jiří Švestka


Celkovým vítězem se stal Jiří "Qido" Švestka, druhý byl Karel "Kódl" Kočvar a na třetím místě skončil skvěle bušící Ondra Bernatík. Ondra se samozřejmě stal i vítězem mezi Tesláky. Titul nejlepší teslácké boulderistky vybojovala Peťa Orsáková.

Vítězka v zápalu boje.

Vítězka v zápalu boje.


Spokojený vítěz.

Spokojený vítěz.


Za organizátory bych rád poděkoval všem, kteří nám se závody pomohli a doufám, že za rok (nebo za půl) se sejdeme zas ve stejně hojném počtu. Snad by mohlo přibýt členů našeho oddílu, když už je to ten oddílovej přebor, že.

Pitný režim je na závodech rozhodující.

Pitný režim je na závodech rozhodující.


Další fotky ze závodů najdete na adrese http://mms.chytrak.cz/tesla08

Banán a Čaj   [úpravy] 22:23 22.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zmrtvýchvstání ?07:39:40 23.03.2008
Jsem rád, že se znovu někdo pokouší o obnovení horolezecké činnosti v Tesle. Já jsem to nakonec vzhledem k naprosté pasivitě a nezájmu všech členů vzdal a odešel :( Ale přeji vám, ať se vám daří líp a náborem nováčků tento oddíl obnovíte. Oddíl má (měl) docela výhodné podmínky pro svoji činnost, takže to určitě stojí za pokus.
A malá poznámka: toto není první ročník - boulderové závody se tu pravidelně každoročně konávaly. ;-)
PetrKodpovědět 
 Re: Zmrtvýchvstání ?12:31:26 25.03.2008
Zdravíčko, vím o předcházejících ročnících. 1.ročník se přímo vztahuje k tomuto závodu BABS a jeho pojetí. O zmrtvýchvstání oddílu se neusiluje, neboť od nového roku skvěle funguje. Nábor "Nováčků" se myslím neplánuje, spíše přicházejí do oddílu lezečtí kamarádi. Ale o tom snad někdo zasvěcenější než jsem já. Jsem rád, že se závody líbily a na podzim na to zase vlítnem.
Čajodpovědět 

 -21:14:17 23.03.2008
sakra a kde to bylo napsané že se lezou zavody...nebo to je uzavřena společnost
majkiodpovědět 
 Re: -21:38:41 23.03.2008
A co ta stena. Funguje pro verejnost nebo jinak zeje prazdnotou?
Vokoodpovědět 

 Stěna00:58:55 24.03.2008
Stěna funguje i pro veřejnost, ale musíte být minimálně dva..z důvodů bezpečnosti, jinak závody byly pro "uzavřenou" společnost, popřípadě mohl příjít kdokoliv kdo o nich věděl..
Hilfákodpovědět 

 HO Průmyslovka21:56:06 24.03.2008
Holt partička z poslední fotky jsou vzorní reprezentanti HO Průmyslovka...

Jinak klukům díky za super bouldery a Markétě za chlebíčky
fotonodpovědět 
 Re: HO Průmyslovka11:59:13 25.03.2008
jj,dobre nastaveny bouldry,diky mrizovy atmosfera obskurniho lezeckyho krimu,jako doprovod Mrtvi Kennedyove,na vedlejsim placku se lolitky prohaneji se stuhami a obruci,proste... perfektni undergroundovy zavody se vsim vsudy.klukum 1*.
ad reprezentanti HO Prumyslovka.ani foton se rozhodne nemusi stydet za svou reprezentaci oddilu:pokud pominu obdivuhodne vykony na poli sportovnim (viz. http://bp3.blogger.com/_bLoXqUs2N8Q/R-gD1QY426I/ AAAAAAAAAN0/vOD6rXj4lOY/s1600-h/img00045.jpg -/mezery odstranit/ kdo z vas udrzi takovou oblinu ve strope??),tak presun do oddiloveho sidla v kufru auta a nasledna vyprovokovana rumova smrst,zpusobujici mimo jine i liti si tohoto napoje do kalhot oddilovymi kolegy,lze pripsat prave jemu na vrub.For he is a jolly good fellow...!
Vice na http://fotonec.blogspot.com/
odpovědět 
  Re: HO Průmyslovka11:59:36 25.03.2008
podpis:janis
janisodpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186501)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Superhrdina Ze Skutečného živo VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Jiho-jihovýchodní Hřeben 2 Walliské Alpy
Zielone Zaciecie V Rudawy Janowicke
Ypsilonka VIIb Čížkovy Kameny
Petra Homes 5c Kalymnos
Nově komentované:
Rock On 5.10a Squamish
No Ferrero 8- Josefovské Údolí
Triftgrat (Südgrat) 3 Walliské Alpy
Drastissima VIIIc Tisá - Velké Stěny
Čára Tužkou IXb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! |

 Nové komentáře:
Re: vyjadrenie JAMESu | Adam go for IT!!! | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: vyjadrenie JAMESu | Hezký | Re: Závody | Nove smery |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (48)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 118 
 50 dní v divočině 
 68 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 80 
 Andrea 
 80 
 Ashima 
 60 
 Barkley Marathon 
 96 
 B.I.G. - světové prvenství 
 76 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 83 
 Gálfy - Horský život 
 70 
 Jak se staví ledovec 
 65 
 JAMES - Století nad oblaky 
 89 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 77 
 Lezci z Manína 
 86 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 77 
 Operace Nos 
 73 
 Plamen nikdy nezhasne 
 65 
 Pohlednice z konce světa 
 72 
 Pomíjivost ledu 
 80 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 83 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 83 
 Rhapsodia Corcontica 
 76 
 Sama 
 83 
 Šampioni zlatého údolí 
 71 
 S lyžemi v oblacích 
 73 
 Tenaya Traverse Challange 
 79 
 Tenkrát na východě 
 74 
 Velká alpská silnice - 73 
 79 
 Za oponou velehor 
 102 
 Zápasník Dee Dee 
 80 
 Životní výprava 
 71 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.