LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
35.Duchoň 10231
36.Lank 10212
37. 10178
Bouldry:
35.Oliva 9459
36.Ďurech 9456
37.Kümmel 9450
Hory:
16.Hess 3908
17.Novák 3832
18.Punčochář 3751

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5788 lezců
1178520 cest
Nové přelezy:
Chameleon 10
Jedna Ruka 10-
Krkavčí Ma 9+/10-
Old School 9+
Fuck-trave 7C
Fuck-trave 7C
Rollmobs 9
Velkej Bej 9
Drei Mit K 9-
Sauvez La 8a

Stěny
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Sportcentrum Koloseum - Plzeň

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slovinsko

Nový průvodce

Právě se mi dostal do ruky průvodce na slovinské skály, - Slovenija Špotplezalni vodník. nabízím tedy krátkou recenzi této, myslím velmi povedené publikace.




Každý asi ví, že ve Slovinsku je lezení skoro národní sport, má velkou podporu a ze Slovinska pochází řada vynikajících sportovních lezců. Lezení se zde rychle rozvíjí. Důkazem boomu místního lezení je i vydání tohoto obsáhlého průvodce v jeho již sedmém vydání. Přičemž první vydání z roku 1994 obsahovalo jen 38 lezeckých oblastí. Nyní průvodce popisuje 99 oblastí (také už to jednu mohli někde vyštrachat) a je v něm zaznamenáno více než 5 000 lezeckých cest.


Průvodce je skvělý, moderně pojatý, fotorealistické nákresy od zkušeného himálajského horolezce, alpinisty a malíře Danila Cedilnika jsou většinou doplněny i fotografiemi stěn opět s nakreslenými liniemi.
Každý zná vlajkovou loď místního lezení Osp , Mišju peč či Črny kal . Ti ještě větší cestovatelé třeba i  Kotečnik , ale po prohlédnutí některých fotografií z jiných méně známých nebo úplně neznámých oblastí je jasné, že potenciál místního lezení je veliký a Slovinsko díky jeho poloze a krásné přírodě, bude jistě zajímavým cílem.


Zajímavosti:

Některé z nejoblíbenějších tras na nejfrekventovanějších skalách jsou již dost oklouzané, proto aby cesty byly zachovány pro budoucí generace, rozhodli se autoři nepropagovat pěkné cesty. Každý lezec si musí najít své hvězdičkové cesty sám. Značný počet skal se nachází na soukromém pozemku, takže respektujme dobrou vůli a soukromí majitelů a místních obyvatel. Všichni se musíme snažit zajistit udržení dobrých  vztahy, které jsou výhodné pro obě strany. Porušení dohod s místními a majiteli nemovitostí může vést k uzavření lezeckých oblastí.

Všechny lezecké oblasti v průvodci jsou prezentovány stejným způsobem. Shrnutí každé lezecké oblasti začíná krátkým úvodem, který nabízí některá typická nebo zajímavá data o této lezecké oblasti.  Pro zjednodušení jsou některá data označena symboly. Vše je vyvedeno ve čtyřech  jazycích.




Titulní strana knihy (hi res)

foto by © JirkaS




Celková mapa s zakreslenými oblastmi (hi res)

foto by © JirkaS



(hi res)

foto by © JirkaS



(hi res)

foto by © JirkaS


Slovinsko
Autor: Janez Skok, Sašo Kočevar, Klemen Žumer, Ines Božič Skok
Vydavatel: Sidarta
Rok: 2021 (7. vydání)
Formát: 148 x 185 mm, 528 stran
ISBN: 978-961-6027-93-9
Doporučená cena: 32.00 Euro


Plus:
+    přehledný, co se týče symbolů
+    minimalistický, co se týče textového doprovodu
+    velmi pěkné fotografie dost často na celou oblast takže si člověk udělá představu o tom, jak to tam vypadá
+    opravdu pěkné nákresy a pěkné fotografie stěn s liniemi cest

Mínus:
-  velká a mohutná kniha, která se v batohu pronese



Zdroje:

Zde můžete průvodce zakoupit
SLOVENIA CLIMBING GUIDE - PRŮVODCE SLOVINSKO

JirkaS   [úpravy] 07:31 01.10.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sportovky v Julkach.09:10:47 01.10.2021
Otazka zni, jsou tam popsane i jednodelky v lokalite Julskych Alp? A kolik ev.
Martas.odpovědět 
 Re: Sportovky v Julkach.16:03:02 04.10.2021
Ano, jsou tam oblasti kolem Soči jako Vršiš, Pri Plajerju a Pri Pavru, kde je kolem 90 cest i kolem Bohinjskeho jezera, kde je as 20 oblastí
Otaodpovědět 

 Slovinsko07:16:33 11.10.2021
Zajímavé. Jsou tam i nějaké oblasti na zimu?
Honzaodpovědět 
 Re: Slovinsko15:19:11 11.10.2021
Mišpič a Osp
odpovědět 
 Re: Slovinsko10:38:40 12.10.2021
Vipava, leze se zde od podzimu do jara. V létě jen ve některých sektorech.
 jirkasodpovědět 

 Foto dne:

Cukrová homole
 Databáze cest:
Všechny cesty (186526)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pandemie 6C Bahratal
Na Medvěda 5 Ještědský Hřeben
Honzíkovo Kolínko 6 Ještědský Hřeben
Neznámá 6- Ještědský Hřeben
Candide Et Martin 6b Restonica
Nově komentované:
Nástupová Varianta 5 Jihlava
Diretka Direttissima 8- Kozel
Dvě Mince Pro Chárona IXc Čížkovy Kameny
Que Du Bonheur 6b Suare
Bleau Style 8A Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Metodika? | Metodika? | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost |

 Nové komentáře:
Re: Snad to zvladne | Re: Snad to zvladne | Re: Boj o život | Re: Snad to zvladne | Re: Snad to zvladne | Re: Snad to zvladne | Re: Boj o život | Snad to zvladne | Vzpomínky | Re: Boj o život |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (58)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (14)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)
Pinch od Edelridu (8)

 Nově v inzerci:
Nabídka rychlé a bezplatné půjčky | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 128 
 50 dní v divočině 
 79 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 94 
 Andrea 
 87 
 Ashima 
 67 
 Barkley Marathon 
 102 
 B.I.G. - světové prvenství 
 86 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 91 
 Gálfy - Horský život 
 76 
 Jak se staví ledovec 
 70 
 JAMES - Století nad oblaky 
 97 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 88 
 Lezci z Manína 
 95 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 87 
 Operace Nos 
 82 
 Plamen nikdy nezhasne 
 73 
 Pohlednice z konce světa 
 78 
 Pomíjivost ledu 
 85 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 91 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 90 
 Rhapsodia Corcontica 
 81 
 Sama 
 88 
 Šampioni zlatého údolí 
 81 
 S lyžemi v oblacích 
 85 
 Tenaya Traverse Challange 
 90 
 Tenkrát na východě 
 80 
 Velká alpská silnice - 73 
 87 
 Za oponou velehor 
 122 
 Zápasník Dee Dee 
 90 
 Životní výprava 
 77 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.