LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5787 lezců
1178201 cest
Nové přelezy:
Foter Line 7C
Longcalibu 9
Carolin Re 9-
Osama Du S 9/9+
Zakázané U 8A+
Krátká Kře 9+
Bušidó 9
Malej Bejk 9+
Kaskadér 7C
Velkej Bej 9

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ruzyňská liga 2012 – výsledky

V sobotu a neděli 10. a 11. 11. 2012 proběhl na stěně na Ruzyni další ročník tradičního regionálního závodu Ruzyňská liga. V sobotu závodili dospěláci, v neděli děti.

Samotným závodům předcházela promyšlená příprava cest. Týden před závodem se začaly mýt chyty ze sundaných cest, aby chyty dobře braly. Vybíralo se také z nových chytů, které jsou použity převážně na naší venkovní stěně, aby se postavily pěkné nové a zajímavé cesty. Chystané cesty byly po dobu příprav pro lezení zakázány, ale teď už jsou pro vás přístupné, takže na nich můžete pilovat svou techniku nebo zkoušet, jak bych dopadnul, kdybych byl býval přišel na ty závody. Připravily se tak pro dospěláky cesty v obtížnosti od 3 do 9+/10- a pro děcka od 3 do 8-. Ve střední obtížnosti bylo pro začátečníky postaveno hodně cest, takže mohli být bez obav, že by si nezalezli.

Dospěláků se zúčastnilo přes 30. Hodně lezců využilo krásného sobotního počasí a odjelo na skály, jinak by byla na závodech účast jistě hojnější. V lezení na obtížnost z žen zazářila Sarah Kinkorová a mezi začátečnicemi Pavla Katrušinová. Mezi muži dominoval, podle očekávání, Jakub Hlaváček, a mezi začátečníky Tomáš Kadlec.

Na bouldrovce v cestách topovala nejvíce slečna Fojtíková a o prvenství mezi muži se poprali Jakub Hlaváček a Lukáš Drbohlav, který nakonec zvítězil, protože měl o jeden pokus méně než Jakub.

Pochvalu za nejpilnější přelezení cest patří Sarah KinkorovéMichalovi Motlovi, kteří začali pěkně od obtížnosti 3 a přelezli každou obtížnost až ke svému maximálnímu výkonu.


Dětí se zúčastnilo přes 80, za což trpěliví rodiče nebo jiní příbuzní či koučové dětí zasluhují velkou pochvalu a obdiv. Vzhledem k domácí půdě nejvíce dětí startovalo za CC Ruzyně. Z ostatních oddílů nejvíce dětí přijelo až ze vzdáleného Liberce z horolezeckého oddílu Pavoučci.

Děti závodily v 5 kategoriích a ve 3 disciplínách: hlavní disciplína lezení na obtížnost a lezení na rychlost a boulder. Vítězům patří velké gratulace a díky za účast!
Vítězové v lezení na obtížnost od nejmladších pod nejstarší:
Mariana Janošová (HO Baník Karviná + HK Orlová) a Samuel Pechmann (Břasy)
Bára ZítkováJáchym Zítek
Anna Marie Staňková (Radotín) a Matěj Lípa
Simča Hejsková (HO Pavoučci LB) a David Stehlík (Ultra Ant)
Anna Vavříková (CC Ruzyně) a Matěj Hlaváček (CC Ruzyně)

V bouldrování byly nejúspěšnější děti z HO Baník Karviná + HK Orlová, CC Ruzyně, Horoguru, HO Slaný a Ultra Ant. V lezení na rychlost bodovaly děti z HO Baník Karviná + HK Orlová, HO Pavoučci LB, CC Ruzyně, Alpin IV a Maglajz Kladruby.


Kompletní výsledky najdete na webu stěny Ruzyně Ruzyňská liga 2012.

Velké díky patří všem, kdo se na přípravách a průběhu závodu podíleli. Děkujeme také sponzorům: Edelrid a Vaude, bez nichž bychom závody uspořádat nemohli.
Věříme, že akci si všichni řádně užili, a těšíme se na další setkání v hojnějším počtu.


Maťa   [úpravy] 09:33 20.11.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 HK11:05:54 20.11.2012
HUSTEJ KNEEEEDLIIIIK!
l.odpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186499)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zielone Zaciecie V Rudawy Janowicke
Ypsilonka VIIb Čížkovy Kameny
Petra Homes 5c Kalymnos
In Dubio 6a Kalymnos
Climbing, The 2nd Best Thing E 6a+ Kalymnos
Nově komentované:
Slot Sitdown 6B+ Stanage Plantation
Cesta S Velkým L VIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Nordwand IXa Affensteine
Výhodnej Fucking 6- Česká Skála
Milanův Odkaz 5+ Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! |

 Nové komentáře:
Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: vyjadrenie JAMESu | Hezký | Re: Závody | Nove smery | Re: vysledky | Re: Vo svete | vyjadrenie JAMESu |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (46)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 112 
 50 dní v divočině 
 66 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 78 
 Andrea 
 77 
 Ashima 
 56 
 Barkley Marathon 
 91 
 B.I.G. - světové prvenství 
 73 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 80 
 Gálfy - Horský život 
 69 
 Jak se staví ledovec 
 64 
 JAMES - Století nad oblaky 
 83 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 75 
 Lezci z Manína 
 80 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 76 
 Operace Nos 
 69 
 Plamen nikdy nezhasne 
 62 
 Pohlednice z konce světa 
 72 
 Pomíjivost ledu 
 72 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 82 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 79 
 Rhapsodia Corcontica 
 73 
 Sama 
 83 
 Šampioni zlatého údolí 
 64 
 S lyžemi v oblacích 
 69 
 Tenaya Traverse Challange 
 74 
 Tenkrát na východě 
 71 
 Velká alpská silnice - 73 
 75 
 Za oponou velehor 
 96 
 Zápasník Dee Dee 
 75 
 Životní výprava 
 65 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.