LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Mladí horolezci - potrava hor.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
10.Širůčková 11456
11.H2 11216
12.Klapal 11126
Bouldry:
10.Kopecký 10500
11.Novák 10475
12.Popovský 10428
Hory:
10.Švihálek 6020
11.Abt 5262
12.Skopec 5217

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5782 lezců
1177632 cest
Nové přelezy:
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+
Droga 7b
Omerta 8A+
Stairways 8a+
Stoaheba 7c+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mallorca

Nové oblasti

Opět nás přitáhla krása a přívětivost zimního podnebí tohoto středomořského ostrova. Přesněji řečeno byl to pravidelný last moment před Vánoci, který nás přesvědčil. Nabízel totiž pobyt za

bezkonkurenční cenu rovnající se téměř ceně samotné letenky.
Počasí bylo tradičně nádherné, snad jen o pár stupínků chladnější než loňského ledna. A déšť ? Ten jsme za celou dobu pobytu týdenního viděli jen jednou.
V řadě oblastí přibylo cest, některé oblasti se staly nepřístupnými a některé z nových stěn byly naopak nově zpřístupněny a tak řada změn mě poňouká napsat podruhé o tomhle lezeckém ráji.
Podařilo se nám zakoupit průvodce na celý ostrov a to také předurčilo celé naše cestovaní a lezení.
Nejdříve jsme zavítali na dominantní Fraguel.
Zde přibylo několik lehčích cest a naproti v údolí byly přelezeny čtyři nové linie. Nové vlastně byly jen dvě, druhé dvě měly trochu zrezlé nýty.
Pro toho, kdo chce v hlavních sektorech lézt zahříván Sluncem, musí být na skalách časně, neboť již v poledne Slunce přestává tyto stěny vytápět a dokáže zde v kombinaci s větrem být velmi nepříjemně. Lézt  pak lze ještě naproti, ale bohužel se nám nepodařilo nic zjistit o klasifikaci tamních cest.

Nedaleko je Castel Allaro, super stěna, která se snad dočká nových linií v budoucnu, kde se trochu změnil přístup, již nelze z parkoviště razit ke stěnám ale musí se pokračovat ke hradu prašnou serpentinou. Z jeho vrcholu je dobře patrná stěna Soucadena.



Pak nás střídavě přivítala Sa Gubia a opět Fraguel. Podařilo se mi vylézt moji letos nejtěžší cestu Aloha from Hell v novém průvodci za 7c. Cesta je krásná a tape na prstu rozhodně pomůže v díře na jeden prst.
Aby naše zpravodajství a průvodce po Mallorce, který by se na Lezci měl časem objevit, bylo úplné, navštívili jsme ještě řadu dalších oblastí mezi nimi musím vzpomenout na Cala Magraner



( Cala je asi v češtině záliv) zde je v průvodci popsán zbrusu nový sektor v super klenbě, kterou vedou silové cesty často s rozuzlením na samotné hraně stropu.



Zbytek sektorů této oblasti jistě stojí za návštěvu pokud, máte rádi lezení ve vysluněných plotnách nad mořem.
Oblast Santa Ponca, Ses Tret a Felantix nás příliš nezaujaly i když nějaké to lezení se zde vždy najde.
Na závěr jsme popolezli jeden den v Santanyi, jejíž kolmé a na techniku a prsty náročné cesty každého musí potěšit.



Na závěr bych chtěl napsat, že Fischerovo last moment jako loni opět nezklamal a zajistil za dobrou cenu (letenka, ubytování, skvělé snídaně a večeře, transfer z letiště a prý i pojištění-nepotřebovali jsme ho ) 6990, vše abychom mohli ztejrat prsty na zajímavých skalách a super počasí na lezení.



Brzké jaro je na Mallorce prý nejhezčí, tak neváhejte.

JirkaS   [úpravy] 10:25 07.01.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Prosba
Po delší době zase jeden slušný příspěvek. Chystám se na Malorku taky a zajímalo by mě, jak je to tam s dopravou, kdybych neměl na vypůjčení auta. Díky za odpověď pokud můžeš.
Zapsal: Michal Pešík, 12:33:01 07.01.2002
 Doprava na Mallorce
Klicky od auta muze clovek mit za 14 az 20 Euro/den. To znamena pri plnem obsazeni to je 4-5 Euro na osobu a den, coz je celkem unosne. Pak jeste bude treba se slozit na benzin, ale vzhledem k tomu ze do nejvzdalenejsi oblasti je to 80 a do nejblizsi asi 20 km a benzin je levnejsi nez u nas, tak ani tohle vitr v penezence neudela.
Ostatni doprava:
S vlaky je to jednoduche, je zde jen jedna trat. Vlakem se dostanete do Bunyoly (vychoziho mestecka pro dve dobry oblasti - Fraguel(60 min) a Sa Gubia(25min) a Solleru ( jedna nic moc oblast oblast) tamtez jezdi i autobusy. Je treba pocitat i s tim, ze pojede jeden rano tam a druhy vecer zpet. Do ostatnich mest Alaro a Santanyi, Andratx, Pollenca jezdi 100% take, ale pak je vzdy treba pocitat jeste s nejakym tim pochodem ke stenam. V zasade od toho neodrazuji, nebot myslim, ze nejsou ani prehnane drahe, ale auto vam da vice pohody pro poznani plejady ruznorodych oblasti.
Levna pujcovna : http://toptravel.com/terry/e1.htm
Zapsal: JirkaS, 13:59:18 07.01.2002
 Doprava
Také jsme využili Fischerův last moment a Mallorku v listopadu si perfektně na Mallorce zalezli. Letěli jsme s kolama (1000 Kč navíc za obě cesty), bydleli cca 10 km od Palmy. Kola se nam osvědčily jako nejlepší dopravní prostředek už proto, že nám místní kapsářka hned druhý den sebrala veškeré finance. Navštívili jsme oblasti (všechny do 35 km od hotelu) Sa Gubia, Ses Tret, Valdemosa.
Nepříjemným zážitkem bylo snad jen pumpování kol ve 2 ráno po příletu do Prahy, neboť nám příliš horliví úředníci v Palmě, prý z bezpečnostních důvodů, vypustili duše.
Zapsal: Klára, 10:17:01 09.01.2002
 coach outlet
He said
coach outlet http://coach.jcrsys.com/
Zapsal: nwkguy@gmail.com, 04:43:14 20.01.2014
 The Lastest Design Of Christian Louboutin Outlet Factory
So, what does this need to do with cartoon ducks?
The Lastest Design Of Christian Louboutin Outlet Factory http://www.fastest-man.com/
Zapsal: bwebuhqe@gmail.com, 07:18:27 08.09.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186448)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Wilma VIIIc Labské Údolí - Levý Břeh
Dvojdírka 7A Údolí Loubenského Potoka
Bouldertaťka VI Bišík
Šlapačka VI Ostaš
Zelenej Pomníček Xa Mařeničky
Nově komentované:
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka
Štěstí Přeje Odvažným 6A+ Panský Les
Plácačka Jak V Rocklands 6C+ Hrádek
Superdirettisima 8+ Dolina Zeleného Plesa

 Nově v diskusi:
Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor |

 Nové komentáře:
Re: Viktor | Re: Závody | Re: Rysy | Úprava titulku | Re: Vo svete | Ševčík | Závody | Rysy | Re: Vo svete | Re: Vo svete |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (25)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (21)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF | Švýcarská dálniční znánka | spolulezec do Chorra | zapomenuté klíčky od auta Hundai |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 56 
 50 dní v divočině 
 34 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 39 
 Andrea 
 39 
 Ashima 
 29 
 Barkley Marathon 
 38 
 B.I.G. - světové prvenství 
 33 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 38 
 Gálfy - Horský život 
 35 
 Jak se staví ledovec 
 23 
 JAMES - Století nad oblaky 
 33 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 27 
 Lezci z Manína 
 30 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 30 
 Operace Nos 
 33 
 Plamen nikdy nezhasne 
 29 
 Pohlednice z konce světa 
 30 
 Pomíjivost ledu 
 30 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 38 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 34 
 Rhapsodia Corcontica 
 29 
 Sama 
 30 
 Šampioni zlatého údolí 
 24 
 S lyžemi v oblacích 
 32 
 Tenaya Traverse Challange 
 29 
 Tenkrát na východě 
 28 
 Velká alpská silnice - 73 
 34 
 Za oponou velehor 
 29 
 Zápasník Dee Dee 
 28 
 Životní výprava 
 27 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.