LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5782 lezců
1177755 cest
Nové přelezy:
Frankenste 9+/10-
Wieder Dah 9-
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+
Droga 7b

Stěny
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

III WORLD SKI MOUNTAINEERING CHAMPIONSHIP


CUNEO - ITALY
03.03.2006 INDIVIDUAL RACE

ARTRESINA - Před malou chvílí jsme se vrátili z nejzajímavějšího a  nejrozpačitějšího technického briefingu konaného u příležitosti závodu jednotlivců seniorů, kadetů a kadetek Mistrovství světa Cuneo 2006. Na startu ve středisku Artresina se prezentovalo celkem dvanáct českých závodníků. Mezi muži to byli Roman Kuczynski, Miroslav Duch, Michal Němec a Marcel Svoboda, dále espoir Pavel Vondra, ženy Alice Korbová a Dita Formánková, junioři Roman Jadamus, Jan Hepnar, Sebastián Kantor a kadeti Radoslav Groh a Adam Brožek. Závod provázely problémy od samého počátku, start byl původně naplánovaný na půl desátou, ale vzhledem k vývoji počasí, kdy v horních pasážích trati foukal silný vítr, byli pořadatelé nuceni narychlo změnit trať, a čas startu se posunul o  hodinu později. Junioři a kadeti měli startovat půl hodiny po seniorech, ale vzhledem k vývoji závodu startovali o patnáct minut po hlavních kategoriích.


start


po startu

Celý závod poznamenala nejčernější událost za poslední roky. Přímo v průběhu závodu spadla na čelo závodu juniorů a kadetů, kteří startovali společně, menší lavina, která zasypala asi třicet závodníků. Lavina byla dlouhá asi 150 metrů, a  vytvořila se z navátého sněhu v místech, kde by to nikdo nepředpokládal. I když na místě bylo dostatek pořadatelů a záchranářů, většina závodníků se sama , a  nebo s pomocí svých soupeřů z laviny dostala vlastní pomocí. Pořadatelé okamžitě zastavili závod, a zahájili záchranné práce. Mezi postiženými byli i čtyři čeští závodníci, ale všichni se dokázali během chvilky dostat ze sněhu ven. Roman Jadamus, Jan Hepnar, a Sebastián Kantor, dopadli o něco lépe než Radoslav Groh, který musel vyhledat lékařské ošetření, a záchranáři ho nejprve transportovali do cíle, a následně do nemocnice v Mondovi, kde mu ošetřili několika stehy poraněné koleno. Z neoficiálních zdrojů jsme se dozvěděli, že ne všichni měli takové štěstí a zraněných je víc, než se původně předpokládalo. Protože závod byl zastaven, tituly mistrů světa v individuálních soutěžích se pro tento rok udělovat nebudou.


laviniště

V sobotu čekají poslední medaile na závodníky v disciplíně čtyřčlenných štafet, s hromadným startem. Všichni zde v Cuneu doufají, že během posledního závodu nikoho už žádná nepříjemná událost nepotká.


skály


výstup


Štěpán Pleskač   [úpravy] 11:42 05.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Proc tri clanky12:24:35 06.03.2006
asi by stacil jeden, ne?
Honza Travaodpovědět 
 Re: Proc tri clanky18:50:58 06.03.2006
A proč ne. Každý je z jiného závodu a z jiného dne. Je to prostě aktuální.
dědekodpovědět 
  Re: Proc tri clanky09:47:05 07.03.2006
aha, omlouvam se, nevsiml sem si datumu
Honza Travaodpovědět 
   Re: Proc tri clanky18:06:09 07.03.2006
No, stejně by stačil jeden :-) Kdo má tak sopustavně a usilovně klikat (či se proklikávat k něčemu dalšímu, žeano). Což to pro příště spojit? A radši ty články dávat na více stránek, než více článků na jedny stránky?
Tomáš F.odpovědět 

 Tri clanky14:10:55 11.03.2006
Nemam nic proti trem clankum, ale podle me:
a) by kazdy mohl obsahovat v textu odkazy na zbyle dva (slovni upozorneni + hyperlink)
b) by mely byt rozliseny v nazvu, at se v tom da jakz takz orientovat.

Pekne fotky, osklivi poradatele :-).
Diky za popis, jdu seridit nove pasy.
Ondraodpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186454)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jarní V Adršpach
Prémie VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Philotimia 6b Kalymnos
Pame Roger 6b+ Kalymnos
Bonjour Vieillesse 6b+ Kalymnos
Nově komentované:
Včelí Rojení VI Adršpach
Isengart 8+/9- Frankenjura
Banana Power 6 HIS-Nové Město
Seattle 8/8+ Frankenjura
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka

 Nově v diskusi:
Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor |

 Nové komentáře:
Re: Vo svete | spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: Viktor | Re: Vo svete | Re: Závody | Re: Viktor | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (28)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Bouldrové závody na Fesťáku (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)

 Nově v inzerci:
Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF | Švýcarská dálniční znánka |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 68 
 50 dní v divočině 
 38 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 44 
 Andrea 
 44 
 Ashima 
 30 
 Barkley Marathon 
 42 
 B.I.G. - světové prvenství 
 35 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 42 
 Gálfy - Horský život 
 38 
 Jak se staví ledovec 
 24 
 JAMES - Století nad oblaky 
 38 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 37 
 Lezci z Manína 
 31 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 32 
 Operace Nos 
 36 
 Plamen nikdy nezhasne 
 31 
 Pohlednice z konce světa 
 35 
 Pomíjivost ledu 
 34 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 40 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 39 
 Rhapsodia Corcontica 
 34 
 Sama 
 37 
 Šampioni zlatého údolí 
 27 
 S lyžemi v oblacích 
 35 
 Tenaya Traverse Challange 
 33 
 Tenkrát na východě 
 34 
 Velká alpská silnice - 73 
 41 
 Za oponou velehor 
 36 
 Zápasník Dee Dee 
 33 
 Životní výprava 
 29 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.