LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5782 lezců
1177755 cest
Nové přelezy:
Frankenste 9+/10-
Wieder Dah 9-
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+
Droga 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Drytooling v Bratislavě

Pozvánka

poutakDoplněno o info o české účasti
K bratislavským závodům v drytoolingu, tedy v lezení s cepíny a mačkami po umělých chytech na překližce, které jsme již před časem avízovali na 6. prosince zde na Lezci v rubrice Závody, jsme dnes dostali podrobnou pozvánku. Jsou to první oficiální závody v drytoolingu na Slovensku. Závodit se má na na 12 m vysoké umělé stěne v bratislavském Auparku upravené na zimní lezení. Leze sa s cepíny a mačkami po umělých chytech a stupech (kámen, dřevo). Kategorie muži a ženy. Připraveny jsou ceny v hodnotě 40.000,- Sk.

A pár horkých novinek od Zobana (Radka Lienertha):

Očekávána je účast silné výpravy z Brna a hlavně i účast členů repre ČHS Luboše Mázla a "Chobota" Sobotky, kteří mají závod jako prověrku před prvním závodem série IWC, která zahajuje hned v lednu v Sass Fee ve Švýcarsku. Bohužel velmi nejistá je účast Jitky Kuhn Gaberové ze zdravotních duvodů.
Jinak z kuloárů dojde k představení nové tajné zbraně na Drytooling od Raveltiku, s níž už zřejmě někteří z protagonistů i polezou.
Takže rozhodně přijďte, bude pořádná prča a pro ty, co to vezmou vážně, tak i seriózní závod!
PS: možná ukecáme i některé normální závodníky na stěně, takže uvidíme, jak to půjde s motyčkama :-)

Radek

Pozvánka s programem:

leták

Drytooling Cup 2003

Termín: 6.12.2003
Miesto: Lezecká veža AUPEAK v bratislavskom nákupno-zábavnom centre Aupark,
Einsteinova 18, Bratislava – Petržalka

PROGRAM
9:00 – 10:00 Registrácia pretekárov
11:00 Kvalifikácia ženy, muži (2 cesty)
18:00 Finále ženy, muži (1 cesta) 

Stěna

Štartovné:
150,- Sk (pri registrácii vopred)
200,- Sk (pri registrácii v deň pretekov)

Ako sa registrovať vopred: Zašli svoje meno a priezvisko, rok narodenia, názov klubu a kontaktné číslo e-mailom na adresu: info@horyamesto.sk (predmet: Registrácia drytooling) alebo faxom na: 00421-2-54653652. Platba sa uskutoční v deň pretekov v čase registrácií.

Stěna 2

CENY v hodnote 40.000
• Bunda DEVIL ALPINE v hodnote 12.000,- Sk
• Dámska páperová bunda MILLET v hodnote 7.200,- Sk
• Bunda CERRO v hodnote 7.000,- Sk
• Bunda CERRO ACTIVE v hodnote 5.300,- Sk
• Rukavice CERVINO v hodnote 1.700,- Sk
• Značkové lezecké úväzy v hodnote 5.000,- Sk
• Drobné ceny od ďalších sponzorov Hlavným sponzorom cien je značka DIRECT ALPINE.

Ubytovanie: V prípade záujmu o ubytovanie, treba si ho vopred objednať. Kontakt: Tamara Greksáková, 0903-465810, tamara@euroweb.sk Organizátori:Hory a mesto, SHS JAMES, HK EXTRÉM Slovensko
Sponzori: Nákupno-zábavné centrum AUPARK, Direct Alpine, Trekland, Cliffbase, Project Outdoor, Kula Promotion, Red Bull

Pravidlá pretekov:

DRYTOOLING: 6.12.2003


1. Pretekári štartujú podľa poradia štartových čísel, ktoré si vylosujú pri prezentácii.

2. Každý pretekár štartuje na vlastnú zodpovednosť a za pretekárov mladších ako 18 rokov zodpovedá zákonný zástupca, čo potvrdí pri prezentácii podpisom.

3. Pri lezení pretekár používa mačky, dva čakany, z ktorých musia byť odstránené lopatky, prilbu, sedací úväz na ktorom nesmú byť pripevnené žiadne predmety, ktoré by pretekára mohli ohroziť alebo zraniť. Pretekára pred začatím pokusu skontroluje rozhodca.

4. Pretekára na lano naväzuje rozhodca. Použije osmičkový uzol, alebo dve karabíny so šroubovacím zámkom umiestnené oproti sebe.

5. Pretekár lezie len po vymedzených (označených) miestach tzv. zónach. Tieto zóny sú vyznačené červenou a modrou farbou. Červenou je označená hlavná časť trate, v ktorej sa pretekár môže pohybovať. Modrou sú vyznačené pomocné zóny, podľa ktorých sa určuje pretekárovo posledné dosiahnuté miesto.

6. Každému pretekárovi sa meria čas a to od chvíle, keď už nemá obe nohy na zemi, avšak už sa znovu zeme dotknúť nesmie.

7. Lezie sa štýlom „PP“, t.j. pretekár zakladá lano do vopred pripravených istení (expresiek).

8. Časový limit sa určuje podľa obtiažnosti a dĺžky trate. Spravidla sú finálové časy dlhšie ako kvalifikačné.

9. Pretekár nesmie používať na čakanoch žiadne pútka, slučky na pripnutie a odsadnutie. Ak pretekárovi čakan spadne, nie je dovolené mu ho podať späť.

10. Každý pretekár má na cestu iba jeden „ostrý“ pokus. Cestu nie je možné opakovať. Výnimkou je, ak sa náhodou otočí chyt, odlomí a pod.

11. Pretekár ukončí lezenie:
ak sa dotkne mimo zónu (červenú) ktoroukoľvek časťou tela
ak sa chytí na mieste mimo zóny
ak sa rukou chytí chytu
po uplynutí časového limitu
keď dosiahne posledné miesto v ceste, tzv. TOP

12. TOP je platný len vtedy, ak pretekár umiestni obidva čakany na posledné vyznačené miesto, do topu !

13. Pri kvalifikačných cestách sa môžu pretekári pozerať na svojich súperov, čo pri finálových „bojoch“ nie je dovolené. Vo finále sú pretekári v izolácii a čakajú na pokyn rozhodcu, ktorý ich vyzve na začatie svojho pokusu.

14. Pri lezení sa hodnotí počet, prípadne výška dosiahnutých zón (modrých), alebo rozhoduje čas v prípade, že viacerí pretekári skončia v rovnakej zóne.

15. Takzvané „tečovanie“ chytu, čiže „dotknutie“, sa nezapočítava ako posledný dosiahnutý bod.

16. Preteky sú rozdelené na dve kategórie: muži a ženy.

17. V kvalifikácii pretekári lezú dve kvalifikačné cesty. Výkony z týchto dvoch ciest sa sčítajú a najlepších 8 pretekárov postupuje do finále, kde sa lezie už len jedna cesta.

18. Čas na obhliadku finálovej trate pre pretekárov pred štartom je 5 minút.

19. Vo finále ako prvé štartujú ženy, po nich muži.

Web pořadatelů: www.horyamesto.sk/aupeak/

Lezec.cz   [úpravy] 12:02 02.12.2003Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 14:22:09 02.12.2003
Krásná práce
Cubaodpovědět 

 prečo00:55:26 03.12.2003
a preco to robite ten isty den ako je K2 SMRŠŤ??
odpovědět 
 Re: prečo09:58:11 03.12.2003
Asi preto, ze ste zabudli zvaz poziadat o zaradenie do kalendara akcii. Ale myslim, ze akcie sa nevylucuju. Klientela je jasna.
TGodpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186454)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jarní V Adršpach
Prémie VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Philotimia 6b Kalymnos
Pame Roger 6b+ Kalymnos
Bonjour Vieillesse 6b+ Kalymnos
Nově komentované:
Včelí Rojení VI Adršpach
Isengart 8+/9- Frankenjura
Banana Power 6 HIS-Nové Město
Seattle 8/8+ Frankenjura
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka

 Nově v diskusi:
Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor |

 Nové komentáře:
Re: Vo svete | spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: Viktor | Re: Vo svete | Re: Závody | Re: Viktor | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (28)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Bouldrové závody na Fesťáku (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)

 Nově v inzerci:
Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF | Švýcarská dálniční znánka |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 68 
 50 dní v divočině 
 38 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 44 
 Andrea 
 44 
 Ashima 
 30 
 Barkley Marathon 
 42 
 B.I.G. - světové prvenství 
 35 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 42 
 Gálfy - Horský život 
 38 
 Jak se staví ledovec 
 24 
 JAMES - Století nad oblaky 
 38 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 37 
 Lezci z Manína 
 31 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 32 
 Operace Nos 
 36 
 Plamen nikdy nezhasne 
 31 
 Pohlednice z konce světa 
 35 
 Pomíjivost ledu 
 34 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 40 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 40 
 Rhapsodia Corcontica 
 34 
 Sama 
 37 
 Šampioni zlatého údolí 
 27 
 S lyžemi v oblacích 
 35 
 Tenaya Traverse Challange 
 33 
 Tenkrát na východě 
 34 
 Velká alpská silnice - 73 
 41 
 Za oponou velehor 
 36 
 Zápasník Dee Dee 
 33 
 Životní výprava 
 29 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.