LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5784 lezců
1178015 cest
Nové přelezy:
Morgan 7b+
Překvapivý 7B
Frankenste 9+/10-
Wieder Dah 9-
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a

Stěny
ZŠ Bolatice - Bolatice
Olympia - Brno - Modřice
Lezecká stěna Jičín - Jičín

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Příborský zvon 2006

Český pohár mládeže v lezení na rychlost 27. května 2006

V pátek 26.5.2006 se začali objevovat první závodníci, kteří přijali pozvání na soutěž Příborský zvon. A někteří ihned vyzkoušeli teplotu vody koupaliště. (v pátek 19°C) Ale co by nevyzkoušeli otrlí lezci. Po deštivé noci a několika ranních telefonátech zda soutěž skutečně proběhne se začali registrovat první soutěžící. Nakonec se do soutěže přihlásilo 69 „mladých“ a 18 „starých“ závodníků. Jako pořadatelé musíme říci, že nás tento zájem velice příjemně překvapil.
Soutěž neprobíhala v žádném komorním prostředí, ba právě naopak. Místy to byl takový malý kotel. K povzbuzování se nechali strnout i diváci, kteří se přišli ze zvědavosti podívat co že se to už několik týdnů prezentuje v okolí za soutěž. Bylo opravdu komu fandit. Malým, velkým, zkušeným, nezkušeným, těm kterým to lezlo i těm kteří neměli svůj den. Spojovalo je jedno – bojovnost, chuť vyhrát a dobrá nálada podpořena vykukujícím sluníčkem. A to platilo jak pro „mladé“ tak i pro „staré“. Ti se možná někdy trochu divili jak to ti mladí vlastně dělali. Doufáme, že jsem za to udělali radost všem drobnou cenou, diplomem a těm nejlepším i medailí. Večer se koupaliště rozšířilo o další stany těch, kteří se rozhodli zůstat, pokud nevyužili již postaveného vojenského stanu nebo tee-pee, které tam pro tyto účely ponechal Alpisport. Při studeném pivu (ti „staří“) a teplém guláši pokračoval večer hudebním představením country skupiny Kondoři a k tomu nám vyprávěl a promítal  Milan Pěgřimka z HO TJ Baník 1. máj Karviná.  A protože ve městě probíhala oslava narození S. Freuda tak jsme večer zahlédli i ohňostroj.
Při večerní diskuzi se ukázalo, že drtivá většina lezců kteří se soutěže zúčastnila netrénuje speciálně tuto disciplínu. Ale berou ji jako zajímavé zpestření  a možnost setkání v nějakém jiném prostředí. Proto nás trochu mrzí, že počasí nebylo stoprocentní, aby mohli využít i lezeckou oblast Štramberk, kam se většina chystala.
A zda to stálo za to a dodrželi jsme i standard Českého poháru? No, to ví nejlépe účastníci akce a hlavní rozhodčí Lumír Návrat.

Download:
Výsledková listina








































Jiří Babača   [úpravy] 16:06 31.05.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186492)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hot Butter Knives 6C Peak District
Joe's Slab 6A Peak District
Bog Monster 6A Peak District
Mono Slab 6A Peak District
Brand Protection 6A+ Peak District
Nově komentované:
Slot Sitdown 6B+ Stanage Plantation
Cesta S Velkým L VIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Nordwand IXa Affensteine
Výhodnej Fucking 6- Česká Skála
Milanův Odkaz 5+ Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Dostal do drzky! | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost |

 Nové komentáře:
Re: vysledky | Re: Vo svete | vyjadrenie JAMESu | Re: Ševčík | Re: Viktor | Re: Ševčík | Re: Dee Dee Dandný | Re: Vo svete | Edo | Re: Závody |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (43)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Bouldrové závody na Fesťáku (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Pinch od Edelridu (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)

 Nově v inzerci:
Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 100 
 50 dní v divočině 
 55 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 63 
 Andrea 
 68 
 Ashima 
 47 
 Barkley Marathon 
 77 
 B.I.G. - světové prvenství 
 61 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 67 
 Gálfy - Horský život 
 58 
 Jak se staví ledovec 
 51 
 JAMES - Století nad oblaky 
 70 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 64 
 Lezci z Manína 
 64 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 67 
 Operace Nos 
 59 
 Plamen nikdy nezhasne 
 52 
 Pohlednice z konce světa 
 61 
 Pomíjivost ledu 
 59 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 67 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 68 
 Rhapsodia Corcontica 
 58 
 Sama 
 72 
 Šampioni zlatého údolí 
 55 
 S lyžemi v oblacích 
 61 
 Tenaya Traverse Challange 
 61 
 Tenkrát na východě 
 59 
 Velká alpská silnice - 73 
 62 
 Za oponou velehor 
 76 
 Zápasník Dee Dee 
 61 
 Životní výprava 
 57 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.