LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174497 cest
Nové přelezy:
Empire Sta 7c
Krkavčí Ma 9+/10-
Královna O 7C
Kostěj 7C
Toy Story 9/9+
Maria Call 8A
Mokro Mezi 8A
Smeč 9+/10-
Otevřená N 8A+
Majster Ka 9

Stěny
Boulder Klub Pentagon - Tábor
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MPM 2017 pokračuje IV. kolem v Ostravě

pozvánka na 9.9.2017

V sobotu 9. 9. 2017 pokračujeme čtvrtým závodem Moravského poháru mládeže v lezení na obtížnost 2017 v Ostravě Vítkovicích na venkovní lezecké stěně v parku Jožky Jabůrkové se zázemím boulderingového Blok centra.

Závod je určen především pro mírně pokročilé a začínající lezce z řad dětí a mládeže. Z tohoto důvodu závodníci, kteří se v rámci Českého  poháru mládeže a nebo soutěže U14 v lezení na obtížnost v předchozím roce umístnili na celkovém 1. až 3. místě, mohou zúčastnit závodů MPM v lezení na obtížnost jen mimo soutěž – uveďte při registraci u stolečku „mimo soutěž“. Obdobně platí toto pravidlo pro případné zahraniční závodníky a umístění v jejich národní pohárové soutěži. Do celkového pořadí MPM 2017 se započítávají pouze závodníci z ČR.

Soutěží se v lezení na obtížnost. Cesty jsou lezeny stylem „flash“. Hodnotí se součet nejvýše (nejdále;-) rukou dosažených chytů jednotlivých soutěžních cest (5) vynásobených příslušným koeficientem obtížnosti každé jednotlivé cesty (cca 5 až 9- UIAA).

Cesty i letos bude stavět talentovaný ostravský stavěč Denis Pail.

Žádost o výpomoc.

Celý seriál závodů MPM je neziskový projekt hrazený převážně jen ze startovného a  který by se dal stručně charakterizovat slovy „Lezci sobě“ či spíše svým dětem a svým svěřencům. Seriál MPM by proto nebyl realizovatelný bez zapojení rodičů a trenérů samotných závodníků. Z tohoto důvodu bych chtěl požádat doprovod o výpomoc s odjištěním (cca 10 jističů) a s rozhodováním (cca 10 rozhodčích).

Jinými slovy seriál závodů MPM je postaven na tom, že všichni společně přiložíme ruku k dílu. Proto apeluji na rodiče a trenéry, aby si s sebou na závody vzali sedák a jistítko a zapojili se do organizace samotného závodu ať už jako jističi a nebo rozhodčí. Já se společně s Milanem, Sašou a Bobem pokusíme zajistit přípravu závodu a zpracování výsledků. Což není snadná záležitost a ani není to zrovna málo a od vás ostatních na oplátku očekávám, že kromě symbolického startovného přispějete také svou angažovaností během závodu. Odměnou vám za to bude radost Vašich ratolestí ze zajímavé akce.

Závod se uskuteční na venkovní stěně, proto proběhne jen za příznivého počasí. V případě špatné předpovědi jej přesuneme na neděli 10. 9. 2017. Info bude na webu MPM www.moravskelezeni.cz.

Na viděnou na závodech se těší tým pořadatelů MPM a provozovatelů této stěny z Blok-centra Ostrava vedeného Sašou a Milanem Gendovými.

věž


věž detail


plakát

Jiří Babača   [úpravy] 09:30 05.09.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Velká věž
 Databáze cest:
Všechny cesty (186062)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jednoznačně Rimming VIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Vstup Do Síně Slávy VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Blocco 6/F 7B Arco
Rebuffat 6a+ Mont Blanc
Voie Madier 6b Ecrins
Nově komentované:
Vstup Do Síně Slávy VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Severozápadní Cesta VIIb Drábské Světničky
Poslední Šiška 7+ Prokopské Údolí
Vzpomínky Na Černou Vránu VIIa Skály V Planém Dole
Poslední Šiška 7+ Prokopské Údolí

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Levý břeh | Re: Zakaz ? | Re: Pravý x Levý | Re: hezky | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Pravý x Levý | Re: Zakaz ? |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (32)
Pinch od Edelridu (20)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (19)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2232 
 Ne 
 2461 
 Nevím 
 1683 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.