LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174648 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
Kostěj 7C
Harmatanec 9a
Festival E 8A
Riverbed 8B
Jack's Bro 8A/8A+
Octopussy 8A
Grit De Lu 7C
Ledové Krá 8A
Hlasy Ze Z Xc

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ethan Pringl - Spicy dumping 9a

Yangshuo, Čína

Už i Čína se dočkala prvního 9a.  Otevřený projekt Chrise Sharmy - Spicy dumping  (pracovní název The Dumpling of All Evil) - vylezl minulý týden Ethan Pringl. 

Nedotčené směry oblasti  Yangshuo přilákaly  minulý rok i Chrise Sharmu a Dailu Ojedu, kteří v Číně byli na propagačním turné firmy Evolv. A nebyl by to Mr. Sharma, aby po sobě nezanechal nějakou tu těžkou cestu. Jeden z nejtěžších směrů, které v Číne tenkrát otevřel, se jmenuje "The dumpling of all evil" 9a. Bohužel konečný přelez mu zhatil déšť. Hozené rukavice se letos chopil jeho krajan Ethan Pringl.  Tomu se letos opravdu daří – tří 9a jsou toho důkazem – a  za tři dny dokončil, co Chris začal. 

Video: Chris Sharma v Číně

Cestu Spicy dumping  (pracovní název The Dumpling of All Evil) a lezení v Číně představí ve videu Chris Sharma.




Ethan Pringl začal lézt v osmi letech. Ve 13 vylezl první 8b, v 15 první 8b+, v 16 8c atd… Teď je Ethanovi 24 let a v jeho seznamu přelezů najdete cesty jako:  Biographie 9a+/5.15a (Ceuse, Francie, USA), Golden Ticket 9a (Red River Gorge, USA), Wheel of Life 8c+/9a  (Grampians,  Austrálie) a mnoho dalších cest ve stupni 8c+. V bouldrech má vylezeny dvě 8B+.


Ethan Pringl

foto by Climbing.com


Zdroje:
www.ethanpringle.com

www.videoclimb.com

Simona    [úpravy] 08:06 21.12.2010Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 fajn10:30:16 21.12.2010
Kluk jeden usatej taky by se mohl ostrihat:-)
R.odpovědět 
 Re: fajn13:47:18 21.12.2010
V s máničkou musí bušit v převisech, to dá rozum, na položený plotny by blbě viděl :). Zas parádní video.
kadeřníkodpovědět 

 Dumpling18:44:21 21.12.2010
Ta cesta se správně jmenuje Spicy Dumpling. Je to narážku na další cestu od Chrise Spicy Noodle a na knedlíky které Ethan konzumoval na svém tripu.
JJodpovědět 
 Re: Biographie?18:54:26 21.12.2010
Takže hošík vylezl i Realization. Biographii lezou jenom Francouzi,přece.
odpovědět 

 Foto dne:
Abissi
Lo scolaro, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (186086)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hat Spass Gemacht 6b Tre Cime Di Lavaredo
Harmatanec 9a Harmanec - Bystrická Dolina
Hróňova Ségra Xa Adršpach
Abacab 7a Roca Aguilera
Ňambuňdinirikandiry 8A Janovice
Nově komentované:
Čertovina VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Waldjuwel 7-/7 Frankenjura
Severozápadní Cesta VIIb Drábské Světničky
Poslední Šiška 7+ Prokopské Údolí
Vzpomínky Na Černou Vránu VIIa Skály V Planém Dole

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Franta ??? | Re: Agostino | Agostino | Cesta | Levý břeh | Re: Zakaz ? | Re: Pravý x Levý | Re: hezky | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (32)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2246 
 Ne 
 2478 
 Nevím 
 1693 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.