LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
9.Stráník 11502
10.Širůčková 11409
11.H2 11216
Bouldry:
9.Danda 10506
10.Novák 10500
11.Kopecký 10500
Hory:
15.Zvonková 5017
16.Najman 4679
17.Hess 3908

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174591 cest
Nové přelezy:
Riverbed 8B
Jack's Bro 8A/8A+
Octopussy 8A
Grit De Lu 7C
Ledové Krá 8A
Hlasy Ze Z Xc
Kamenné Mo 7C
Baby Besti 7C+
La Pecora 8A
Grinnonno 7C+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vyšlo lidé&HORY 1/2022

V týdnu od 21. února 2022 se začíná distribuovat první číslo 21. ročníku časopisu lidé&HORY. Celým ročníkem bude zájemce o všechny druhy alpinismu a volnočasových aktivit doprovázet několik nových rubrik a seriálů. V 1. dílu svých příběhů Jiné vrcholy světa s Radkem Jarošem pokračuje jediný český držitel Koruny Himálaje a Koruny světa v autorské spolupráci představením unikátního skalního masivu v africké republice Mali.

Nový je i seriál horského vůdce UIAGM Davida Knilla Výstupy s horským vůdcem, v tomto čísle vás David zavede na skialpech na nejvyšší horu Persie. Téma čísla je věnováno Západním Julským Alpách a objeviteli a pionýru Alp Juliu Kugymu. V tomto čísle najdete ale i mnoho jiných zajímavých článků a informací ze světa hor.

TÉMA ČÍSLA: Západní Julské Alpy

Obdivovatel Julia Kugyho a znalec jeho knih Jozef Vričan přibližuje v příbězích popisujících výstupy na vrcholy Viš, Veliki Nabojs a Visoka Bela špica nádhernou horskou oblast Západních Julských Alp, která se rozkládá na italském území blízko slovinsko-italské hranice. Své zážitky z vysokohorských a lezeckých túr na uvedené štíty často prokládá myšlenkami a prožitky Julia Kugyho a přitom připomíná jeho objevovatelkou a pionýrskou činnost v těchto horách. Dalo by se říci, že texty Jozefa Vričana lze považovat za klasiku v české alpinistické literatuře a že jsou to současně jedinečné tipy na krásné a nepříliš obtížné výstupy v tomto horském masívu. Mimořádné čtení na stranách 73-83.



Jiné vrcholy světa s Radkem Jarošem – 1. díl. Ruka Fatimy.

Radek Jaroš, který navštívil a poznal mnoho hor a horských oblastí na celém světě, nás v 1. dílu nového seriálu zavádí do unikátní pískovcové oblasti v africké republice Mali. Věže masívu Ruka Fatimy jsou vyhledávaným a oblíbeným cílem horolezců z celého světa. Zajímavý tip pro vaši budoucí lezeckou výpravu s mnoha fotografiemi najdete na stranách 13-17.



Zdeněk Hák Háček: Ama Dablam západní stěna

Jeden z předních vysokohorských lezců popisuje svůj výstup západní stěnou na vyhledávaný monumentální štít v oblasti Solo Khumbu v blízkosti Mount Everestu. Výstup uskutečnil v listopadu 2021 spolu s Jakubem Káchou po cestě, kterou nazvali Lančmíd direct, obt. TD+/ED-. Cesta je kombinací dvou cest - sólovýstupu Mirka Šmída (1986) a American Direkt Route (1990). Více na stranách 18-22.


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf


David Knill: Výstupy s horským vůdcem – 1. díl. Damávand.

Nový seriál, který připravuje pro lidé&HORY horský vůdce UIAGM David Knill, nás zavádí do Iránu na Damávand. Skialpový výstup na nejvyšší vrchol Persie bude určitě tipem pro mnoho kondičně vybavených zájemců, kteří připravují výstupy na netradiční vrcholy. Zajímavé čtení na stranách 45-48.



DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 1/2022

SLOVINCI A TSOBOJE: O slovinském prvovýstupu severozápadní stěnou šestitisícovky Tsoboje.
ŽENY A ALPINISMUS – 3. díl: Gerlinde Kaltenbrunner
JAK PŘEŽÍT VE WINTERRAUMU: Rady českého alpského chataře pro české milovníky hor
SKIALPOVÉ PŘECHODY: Berchtesgaden a Königssee
ÚDOLÍ PFITSCHERTAL: Eldorádo pro skialpinisty
LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH: Velická stěna – Cez výlom, 10. díl
ALPSKÉ ČTYŘTISÍCOVKY: Dufourspitze a Nordend – 13. Díl
HELMA A LEZENÍ: Třeba i o tom, proč si Adam Ondra nebere přilbu na skalky
TESTY A NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: novinky všech předních českých firem
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby)

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz

OMLUVA VŠEM: Omlouváme za nesprávné číslování stran v rubrice Obsah strana 2

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko



Ladislav Jirásko   [úpravy] 07:02 22.02.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 tak nevim18:22:53 24.02.2022
Tohle je PR jak prase. Koho to zajímá? Stejně je to jen plný reklamy.
Karel Sodpovědět 

 Foto dne:
Kozí štít
Slanění z Kozího mnicha
 Databáze cest:
Všechny cesty (186072)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Strahler 6- Frankenjura
Kronjuwel 8- Frankenjura
Glitzerstern 6 Frankenjura
Grit De Luxe Direct 7C Magic Wood
Baby Bestiale 7C+ Val Masino
Nově komentované:
Čertovina VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Waldjuwel 7-/7 Frankenjura
Vstup Do Síně Slávy VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Vstup Do Síně Slávy VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Severozápadní Cesta VIIb Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR |

 Nové komentáře:
Re: Agostino | Agostino | Cesta | Levý břeh | Re: Zakaz ? | Re: Pravý x Levý | Re: hezky | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (32)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (17)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2237 
 Ne 
 2467 
 Nevím 
 1688 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.