LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
42.Kopáček 10110
43.Zedek 10100
44.Adamovska 10072
Bouldry:
42.Čech 9150
43.Bulička 9150
44.Zíma 9100
Hory:
20.Cibulka 3582
21.Magič 3464
22.Tomasu 3348

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174482 cest
Nové přelezy:
Empire Sta 7c
Krkavčí Ma 9+/10-
Královna O 7C
Kostěj 7C
Toy Story 9/9+
Maria Call 8A
Mokro Mezi 8A
Smeč 9+/10-
Otevřená N 8A+
Majster Ka 9

Stěny
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Boulder club - Zákupy
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Vaňkovka - Brno
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA a MFOF v Brně

přednáška a projekce fotografií

smallV Brně proběhne již 3. ročník cestovatelského festivalu KOLEM SVĚTA, který začne v pátek 8.10. 2010 v podvečerních hodinách a potrvá až do neděle 10.10.2010.

Součástí doprovodného programu brněnského veletrhu Sport Life je již tradičně i cestovatelský festival Kolem světa. A jedním z mnoha hostů je letos také Pavel Trčala, který se proslavil kontroverzním výstupem na Everest.

plakat


Jeho cesta na nejvyšší vrchol světa, kterou stále mnozí považují za fikci, prý poškodila jméno českého alpinismu a řada horolezců mu ani dnes nemůže přijít na jméno. Pakliže Vás tato tématika zajímá, máte možnost se hlavního aktéra sami zeptat, jak to tehdy vlastně bylo. Pavel Trčala vystoupí se svojí přednáškou v sobotu 9.10.2010 ve večerním bloku (18:00 - 20:00 hodin) v Kongresovém centru BVV na brněnském výstavišti. Na stránkách festivalu je jeho profil sepsán takto :

Pavel Trčala je nejmladším Čechem, kterému se podařilo stanout na nejvyšší hoře světa. Byl také prvním Čechem, který tuto horu sjel na lyžích. Patří mu světový primát a dva světové rekordy ve snowkitingu přímo na severní straně Everestu. Prezentace popisuje dramatický výstup na vrchol, sestup, při kterém Pavel o vlásek unikl smrti, a následnou mediální bouři, která se snažila jeho úspěchy zpochybnit.


Zdroje:

Přesný program všech filmů a přednášek naleznete zde: Kolem světa

Zpráva o kontroverzním výstupu zde: Everest zdolán Čechem načerno

Karel Wolf   [úpravy] 01:04 06.10.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Machr07:57:08 06.10.2010
A byl první na světě co sjel Everest na lyžích se sněžnou slepotou!
odpovědět 
 Re: Machr08:28:38 06.10.2010
Si tam asi vylez znova když se mu udělalo líp, né. Není blbej! Pak tam byl ještě jednou udělat si pořádný vrcholový foto a pak jedno odpoledne neměl co dělat, tak to vzal taky takovou lehčí procházkou přes vrchol.
odpovědět 

 Holt je to machr10:17:19 06.10.2010
huba ukecana, zijici ve fikci, proste neverim protoze znam osobne a byl jsem se zenou jeden z prvnich, kteri zpochybnili face2face hned po navratu. Super klucina, kiter, o tom zadna, ovsem narcismus je hlavni stranka povahy a to je skoda.

Vzhledem k jeho popisovanemu financnimu low-limitu staci jednoduse zopakovat s poradnym zaznamem z cesty a je vystarano, vsichni jako ja sklapnou a zahrabou se pod zem.
upmanodpovědět 

 Nejlepší český výškový horolezec...00:56:49 07.10.2010
Na Kolem světa byl Trčala na jaře 2009 http://www.kolemsveta.cz/pavel_trcala_ nejmladsi_cech_na_everestu.html, schválně jsem tam přišel dříve, abych toho "nejlepšího českého horolezce" viděl na vlastní oči. Přednáška byla natolik přeplněná bláboly a nesmysly, že nemělo cenu se na nic ptát - ten člověk žije ve vlastním světě. Co se týče lyžování, tak za tu hodinu nebo hodinu a čtvrt předvedl dvě fotky na lyžích ve stylu: 1) stojím na místě a hledím do objektivu, 2) z místa popsaného v předchozím bodě jsem téměř na fleku udělal jako že jeden oblouk a přitom mávám do objektivu. Tvrdil, že se na ty lyže postavil a udělal 1-2 oblouky ve výšce asi 6200 m (pokud si to dobře pamatuji). Možná se to za rok a půl zvýšilo... až na vrchol.

Chce-li někdo vidět desítky či stovky fotek chlápka v různých pozicích, různém oblečení a s různou sportovní výbavou jak se směje (nebo šklebí) do objektivu, a k tomu má neustále na jedné ruce zdvižený palec, tak je tato přednáška ideální a návštěvník si přijde na své. Fotky, kde by hlavní aktér nebyl, byly možná dvě, tj. příroda či kopce.
palicodpovědět 

 Foto dne:
Velká věž
 Databáze cest:
Všechny cesty (186059)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rebuffat 6a+ Mont Blanc
Voie Madier 6b Ecrins
Skorpion 6b+ Pag
Transform The Norm 6c+ Pag
Autopista Utopista 6c Pag
Nově komentované:
Severozápadní Cesta VIIb Drábské Světničky
Poslední Šiška 7+ Prokopské Údolí
Vzpomínky Na Černou Vránu VIIa Skály V Planém Dole
Poslední Šiška 7+ Prokopské Údolí
Cesta Pro špekouna V Bělá U Děčína

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: Zakaz ? | Re: Pravý x Levý | Re: hezky | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Pravý x Levý | Re: Zakaz ? | Re: Hezký |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (32)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (20)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2229 
 Ne 
 2460 
 Nevím 
 1683 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.