LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
44.Adamovska 10072
45.Čech 10038
46.Bardas 10035
Bouldry:
44.Zíma 9100
45.Zímová 9053
46.Chovanová 9050
Hory:
18.Novák 3832
19.Punčochář 3751
20.Cibulka 3582

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174525 cest
Nové přelezy:
Hlasy Ze Z Xc
Kamenné Mo 7C
Baby Besti 7C+
La Pecora 8A
Grinnonno 7C+
The Green 7C+/8A
Unendliche 7C+/8A
Octopussy 8A
Body Count 8A+
Kompromis 9-

Stěny
Boulder club - Zákupy
A-ProSystem s.r.o. - Most
Bongo Brno - Brno

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rok ve Frankenjuře

Frankenjura

Silně klesající teploty v naší zeměpisné šířce signalizují konec lezecké sezóny. A to zejména v oblastech, které v tomto období mají tendenci zůstávat vlhké a již nevysychají. Což je příklad Frankenjury. Proto se můžeme ohlédnout za uplynulou sezonou, která oproti předcházející byla méně bohatá na nové prvovýstupy.



Koncem listopadu se podařilo Alexovi Megosovi první opakování varianty nazvané Wunderheiler, (11/11 + nebo 11+) na Schneiderlochu v Ailsbachtalu. Alex pochvalně píše o nové cestě na svém instagramovém profilu. zejména vyzdvihuje že vznikla pěkná linie i když už nepřibyly žádné další jištění. Cesta „Zázračný léčitel” začíná stejně jako c. Corona, 11+. U čtvrtého háku Corony jdete doleva pár metrů bez borháků, abyste nakonec zacvakli předposlední jištění v cestě Burn for You, 11- a tou dolezli ke slaňáku.

Cestu poprvé vylezl Pirmin Bertle 4. dubna 2021. Lezec žijící ve Veldenu a ohodnotil ji jako čistou 11+. Cesta je podle něj, mnohem těžší než Corona, která byla hodnocena 11/11 +.  Alexander Megos se naopak vyslovil pro obtížnost 11/11 +, varianta pro něj byla stejně obtížná jako Corona.
Ať tak či onak, Wunderheiler patří mezi nejtěžší cesty ve Frankenjuře. Původně měl Pirmin, v přibližně čtyřmetrovém odlezu z Corony do Wunderheilera, umístěn vyndavatelný nýt, který mu usnadnil nacvičování. Tento nýt byl někým odstraněn v roce 2020.


Megos v cestě Wunderheiler

foto by © JirkaS



List nových cest  (hi res)

zdroj by © FJ.com



Zdroj:

Článek na Frankenjura com

Odkaz na video




JirkaS   [úpravy] 07:33 24.12.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Kozí štít
Slanění z Kozího mnicha
 Databáze cest:
Všechny cesty (186068)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Baby Bestiale 7C+ Val Masino
La Pecora Nera 8A Val Masino
Grinnonno 7C+ Val Masino
The Green Man 7C+/8A Val Masino
Anatomie Mravence VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Nově komentované:
Vstup Do Síně Slávy VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Vstup Do Síně Slávy VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Severozápadní Cesta VIIb Drábské Světničky
Poslední Šiška 7+ Prokopské Údolí
Vzpomínky Na Černou Vránu VIIa Skály V Planém Dole

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Davle | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Cesta | Levý břeh | Re: Zakaz ? | Re: Pravý x Levý | Re: hezky | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Pravý x Levý |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (32)
Pinch od Edelridu (20)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2234 
 Ne 
 2463 
 Nevím 
 1686 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.