LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
42.Kopáček 10110
43.Zedek 10100
44.Adamovska 10072
Bouldry:
42.Čech 9150
43.Bulička 9150
44.Zíma 9100
Hory:
20.Cibulka 3582
21.Magič 3464
22.Tomasu 3348

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174482 cest
Nové přelezy:
Empire Sta 7c
Krkavčí Ma 9+/10-
Královna O 7C
Kostěj 7C
Toy Story 9/9+
Maria Call 8A
Mokro Mezi 8A
Smeč 9+/10-
Otevřená N 8A+
Majster Ka 9

Stěny
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
Dap Sport - Hradec Králové

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Hradec Králové
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dani Arnold rychlostní rekord Matterhorn

Dani Arnold nastavuje nový rychlostní rekord v severní stěně Matterhornu.

Arnold proběhl severní stěnou za neuvěřitelných 106 minut a ustanovil tak nový rekord výstupu na Matterhorn.

Dani Arnold , tento výjimečný 30-letý horolezec ze Švýcarska není v lezení a v rychlostním lezení žádný nováček. Kromě těžkých stěnových přelezů a prvovýstupů v Alpách je například držitelem rychlostního rekordu v severní stěně Eigeru z roku 2013, který má hodnotu 2 h, 28min!



Dani Arnold

foto by © ChristianGisi


Dne 22. dubna 2015, Dani Arnold, který je členem Mammut Pro Teamu, se pokusil o rychlostní rekord v severní stěně Matterhornu (4478m). Doposud to byl švýcarský horolezec Ueli Steck , který držel rychlostní rekord a to v čase 1 hodina, 56 min.
Nakonec Dani Arnold zvládal být o deset minut rychlejší, takže nový rekord výstupu má hodnotu 1 h, 46 min!


Dani Arnold v severní stěně

foto by © ChristianGisi



Nákres trasy

foto by © Rainer Eder


Tento rok, Zermatt slaví 150. výročí prvního výstupu na tento legendární vrchol. Tento nový rychlostní rekord je Dani Arnoldův osobní dárek hoře v jubilejním roce.







JirkaS   [úpravy] 10:49 01.05.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hm...12:21:37 01.05.2015
je dobrej
honzaodpovědět 

 hmm13:27:05 01.05.2015
To znamena, ze nez ja si v kempu zabalim on uz se vraci....
strejdaodpovědět 
 Re: hmm19:39:53 01.05.2015
=) aspon ti řekne jak tam je,čus
dušanodpovědět 

 svačina06:55:29 04.05.2015
takovýmdle stylem se nemá čas ani napít a pokochat se výhledy.
Karelodpovědět 

 Foto dne:
Velká věž
 Databáze cest:
Všechny cesty (186059)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rebuffat 6a+ Mont Blanc
Voie Madier 6b Ecrins
Skorpion 6b+ Pag
Transform The Norm 6c+ Pag
Autopista Utopista 6c Pag
Nově komentované:
Severozápadní Cesta VIIb Drábské Světničky
Poslední Šiška 7+ Prokopské Údolí
Vzpomínky Na Černou Vránu VIIa Skály V Planém Dole
Poslední Šiška 7+ Prokopské Údolí
Cesta Pro špekouna V Bělá U Děčína

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: Zakaz ? | Re: Pravý x Levý | Re: hezky | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Pravý x Levý | Re: Zakaz ? | Re: Hezký |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (32)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (20)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2229 
 Ne 
 2460 
 Nevím 
 1683 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.