LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1197713 cest
Nové přelezy:
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A
Pornokino 8A
Bellewe 7C+/8A
Just Like 7b
Sólo Para 7c

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

5. Díl - Donovaly, Slovensko

Pohybovat se po horách lze mnoha způsoby. Některé jsme vám už ukázali a spousta dalších možností, jak se ve sněhu vyřádit, nás ještě čeká. Jednou z nich je třeba psí spřežení.

Na první pohled se možná zdá, že si jen tak vezete pozadí, jenomže když nejste jen pasivní pasažér a zkusíte si roli mushera, tak se pořádně nadřete.

Po Donovalech se psím spřežením - proč ne

Po Donovalech se psím spřežením - proč ne


Nicméně my jsme na Slovensko vyrazili hlavně kvůli snowboardingu. Že se dají na prkně dělat roztodivné věci na sněhu i ve vzduchu, to tak nějak vnímáme všichni. Ovšem, že se na prkně může krásně šlapat i do kopce - to vědí jen opravdoví fajnšmekři. A kdo to do této chvíle netušil, tak mu malinko rozšíříme obzory. A to díky splitboardu, který funguje v podstatě jako snowboardová skládačka a nevázaný pohyb po horách umožní i vyznavačům jednoho prkna.

Splitboard zná málokdo

Splitboard zná málokdo


Tolik oficiální text. A realita? Donovaly jsou střediskem jak pro rodiny s dětmi, tak pro ty, kteří se chtějí - ať už lyžích nebo na prkně - vyřádit ve snowparku. Okolní kopce jsou pro skialp jako stvořené a mají tu vytyčené skitouringové trasy. My jsme stihli projít se záchranáři Horské záchranné služby Pavolom Klobušníkem a Milanem Mastišem jen část a stálo to za to. A spolu s námi vyrazil i Ota Tyl a Silva Látalová na splitu. Moderní vázání i konstrukce prkna jsou opravdu pokrokem a i línější nátury si můžou na splitu užívat. Vážně! Však se podívejte…

S Horskou záchrannou službou plánujeme skialpovou túru

S Horskou záchrannou službou plánujeme skialpovou túru


Tak nějak jsme čekali, že při výuce snowboardingu to s námi několikanásobný vítěz mezinárodních závodů ve Freestyle snowboardingu Zolo Strcula nebude mít lehké… A neměl. Staré psy novým kouskům jen těžko učit. A my si po víc než čtyřiceti letech na dvou prknech se svázanýma nohama poradit prostě neumíme. Inu, každému podle jeho gusta.
Náladu jsme si trochu spravili na večerku – osvětlení je příjemné, sjezdovka tak akorát dlouhá. A hlavně pak v místním pivovaru – vaří tu vážně originální druhy chmelového moku.

S freestylerem Zoltánem Strculou jsme se poprvé postavili na klasický snowboard

S freestylerem Zoltánem Strculou jsme se poprvé postavili na klasický snowboard


Donovalský díl vysíláme v sobotu 2. prosince ve 13.40.
Příště vyměníme v názvu země jen jediné písmenko – ze Slovenska míříme do Slovinska. V dalších dvou dílech se setkáme s legendami sjezdového lyžování – s Jure Koširem a Tinou Mazeovou. Jednou na Krvavci, podruhé v Bovci – na Kaninu. A pak že Slovinsko je jen letní destinací… To rozhodně ne! A místní kopce překvapí o ostřílené alpské harcovníky!

Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 09:57 01.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Duha u skal nad mořem, pohled od sektoru Lido Stockholm, Taormina, Sicilie
Duha
 Databáze cest:
Všechny cesty (189240)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Love For Travelling 7a+ Tonsai
Yutacatán 6c Chulilla
At Long Last 7b Wied Il-Ghasel
Voie Des Hollandais 6c/6c+ Todra Gorge
Ma Premiére Entete A Vue 6c+ Todra Gorge
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Vpravo Od Soilworku 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz |

 Nové komentáře:
D | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (174)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Slovenské průvodce (2)
Kvalifikační systém sportovního lezení pro olympiádu LA 2028 (2)

 Nově v inzerci:
Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 | Skialp set Scott | Saltic Hurricane vel. 45 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 365 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 427 
 Ne, uniklo mi to. 
 370 
 Sleduji jen Adama. 
 370 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.