LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
23.Suchan 10532
24.Lebloch 10528
25.Vlk 10512
Bouldry:
23.Nespoutaný 9878
24.Vaňous 9875
25.Ďurech 9706
Hory:
6.Zaoral 6285
7.Švihálek 6192
8.Zvonková 5717

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203240 cest
Nové přelezy:
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-
Vaya Valla 7c
Ars Amandi 8a
Sparťan 7C
Vymetání P 8A
Hejter 8A
Wýplesk 7C+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Aprílový pohár 2015

Lomnice nad Popelkou

smallRok se s rokem sešel, je sobota 4. 4. 2015 a horolezecký oddíl v Lomnici nad Popelkou pořádal již 20. ročník závodu v lezení na obtížnost s příhodným názvem „Aprílový pohár“.

Každý rok se do našeho malého městečka sjížděla elita českého poháru v lezení na obtížnost, ne jinak tomu bylo i letos.

Kvalifikace žen začala již v dopoledních hodinách, kdy se ženy a juniorky snažily zdolat dvě kvalifikační cesty a v ideálním případě TOPovat poslední chyt na daných cestách. Stavitelem závodních cest byl Honza Zbranek.
Vzápětí je vystřídali muži a junioři, kterých do Lomnice přijelo jen 17. I přes tento nízký počet se borci prali až do posledního dechu o finále, do kterého jich postoupilo 12 nejlepších.

Samotné finále začínalo po delší pauze okolo 17 hod., kdy lezce a lezkyně přišlo podpořit nemálo místních občanů a fanoušků lezeckého sportu, kteří zaplnili celý sál lomnické sokolovny. V publiku nechyběl ani Adam Ondra, který je v současné době mistrem světa v lezení na obtížnost a mistrem světa v boulderingu.

Divákům v sále se tajil dech, když děvčata dokazovala svoji sílu a statečně bojovala na výrazně převislé cestě. Pořadí se však na předních místech oproti výsledkům z kvalifikace nikterak nezměnilo. Vítězkou se stala Iva Vejmolová před Gabrielou Vráblíkovou a juniorku Eliškou Vlčkovou. V mužském finále to vypadalo podobně, s vypjetím sil se snažili TOPovat posledních chyt. Toto se nepodařilo nikomu, nejblíže tomu byl Tomáš Binter, který tak potvrdil výsledky z kvalifikace a dolezl si pro vítězství. Za ním se na druhém místě umístil junior Martin Jech a stupně vítězů uzavíral Jan Zíma.




Vítězové byli odměněni hodnotnými cenami, poražení však nemuseli být smutní z nevydařeného závodu. Každý z nich si odnesl aprílové tričko a další zážitky z lezeckého klání. Ve večerních hodinách odstartovala „after party“, kde divákům k tanci a poslechu hrála hudební skupina Cámur Šámur z Vrchlabí.

Věřím, že všichni byli spokojeni a zachovají nám svou přízeň i v dalších letech. Kdo jste to nestihli letos, přijďte se podívat v příštím roce nebo zkoukněte záznam závodů na ČT Sport.

Výsledky:


kvalifikace A; kvalifikace B; finále; (čas)

1. Tomáš Binter (1992) TOP; TOP; 29 (3:11)
(Rafiki; ČEVAK)
2. jun. Martin Jech (1996) TOP; TOP; 27+ (2:39)
(Horoklub Chomutov; Saltic; SmíchOFF)
3. Jan Zíma (1983) TOP; 19+; 22 (2:00)
(HO Kamzík Sedlčany; Rock pillars; Ocún)
4. Dalibor Muráň (1985) 24; 24+; 18+ (2:05)
(Coolich; LezeTop Písek)
17 závodníků

1. Iva Vejmolová (1995) TOP; 24; TOP
(RehabLife; Rock Empire; Saltic; Klajda; Big)
2. Gabriela Vrablíková (1990) 20; 22; 27+
(HO Železný Brod)
3. jun. Eliška Vlčková (1998) TOP; 20; 26+
(-----)
4. Daniela Kotrbová (1990) 21; 22; 22
(BigWall; CC Ruzyně; Coolich; Ferrino)
8 závodnic

Horosvaz.cz - muži
Horosvaz.cz - ženy
Nebo na stránkách HO Lomnice


HO Lomnice nad Popelkou   [úpravy] 13:20 06.04.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Více fotek11:40:13 07.04.2015
Nebylo by někde více fotek? :)
kVítekodpovědět 
 Re: Více fotek16:30:01 07.04.2015
Jo,jo budou někde pověšeny.Makáme na tom.Je toho od 3"šílenců"kvantum, tak to trochu "progumováváme" :-).Včas sem dáme info!
speakerodpovědět 

 TV16:32:29 07.04.2015
Na TVsport to bude 9.4.od 13.05hod. a 9.4. od 11.45hod.Bude to ještě víckrát, ale toto je to nejčasnější!!!
speakerodpovědět 

 FOTO10:16:43 08.04.2015
Tak tady to je po silném progumování pověšeno!
Pokud by někdo potřeboval "plnou palbu", stačí se ozvat.
http://www.rajce.net/a11208799
speakerodpovědět 

 tv19:36:55 09.04.2015
záznam ČT SPORT 

http://tinyurl.com/oez9mg7
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189781)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oringowana Czwórka 4+ Rzedkowice
Lagodny Wasyl 4 Rzedkowice
Ende Gut, Alles Gut 6b+ Jerzu
Západní Pilíř III Prachov
Zachodni Komin 5 Jura Polska
Nově komentované:
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Fakerník 9+/10- Súľov
Lachtanold 6B Bystřička
Důchodci Polovic .... 4 Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Re: zavadejici titulek | nepochopena prac | Re: Anketa | Rakvic | Nedodelana prace | Re: Anketa | Re: To je jen tresnicka | Anketa |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Fotografie do profilu deníčku (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2193 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2392 
 Ne, uniklo mi to. 
 2087 
 Sleduji jen Adama. 
 2163 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.