LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198140 cest
Nové přelezy:
Holocausto 8a
Obsesion P 8b+
El Represe 8b
Los Animác 7b
G.R.I.E.M. 8a
Patata Neg 8a
Super Zeb 7c
Super Zeb 7c
Meltemi-Po 8a
Peatón Del 7c

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Boulder bar Točna - Jihlava
K2 - stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Green sport - Brno
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dech hor Festival alpinismu

Dech hor

Dech hor
Festival alpinismu a dalekých cest v Krkonoších, 5. ročník

“Chtěl bych vyrábět a prodávat kajaky tak, aby mne to uživilo. Za nejlepší reklamu a test jsem zvolil cestu ve vlastnoručně vyrobeném kajaku, která byla dlouhá pět tisíc kilometrů a kterou jsem zvládl za sto osmdesát dní“. Tak zahájil Petr Major svojí přednášku letos v září na festivalu Dech hor, kde vyprávěl o neuvěřitelném dobrodružství své sólo expedice, kdy na kajaku vyjel z Prahy po Vltavě a pádloval až nad polární kruh obeplutím Skandinávie.
Dech hor – Festival alpinismu a dalekých cest slavil letos v září svůj pátý ročník. V minulých letech se ho zúčastnili horolezci jako např. Marek Holeček (Mára), Radek Jaroš, Vladimír Nosek, extrémní cyklista Jan Kopka a další.  Letos přijel již potřetí horolezec Jan Trávníček (Tráva), dále pak Petr Mašek (Miska), Lucie Hrozová (vítězka světového poháru v lezení ledopádů), mořský kajakář Ondřej Nikl (mistr světa ve sprintu na kajaku), kajakářští manželé Tylovi a již výše zmíněný Petr Major.
Zakladatel a ředitel festivalu Viktor Kuna organizuje festival na pomezí Krkonoš a Jizerských hor v Pasekách nad Jizerou, a to za pomoci Obce Paseky nad Jizerou a majitele zdejšího ski areálu, firmy Pizár s. r. o. Jeho koncepce se zaměřuje především na horolezectví, vysokohorskou turistiku a sportovně-outdoorové aktivity včetně výletů s průvodci na hřebeny Krkonoš a skalního lezení, kde nabízí i kurz pro začátečníky.
Sportovní program letos připravoval Martin Koukal, mistr světa v běhu na lyžích na 50 km, a Jan Honzík, trenér posilování v přírodě (bootcamp), kteří zájemcům poskytli trénink a konzultaci, jak správně a zdravě rozvíjet fyzickou kondici.
Pro zpestření programu se však stává i tradicí vedlejší témata. Letos to byla vyprávění o mořských expedicích na kajacích, v loňském roce vyprávění o návštěvě buddhistických klášterů v indickém Ladakhu a výstava s přednáškou, která byla věnovaná osudu českých legionářů za první světové války a jejich cestě do vlasti. Předloni pak archeologická expedice v Egyptě a pohled do historie československého horolezectví, expedice Annapurna z roku 1969.
Dalším zpestřením festivalu bylo i sobotní odpoledne outdoorových filmů. I ono se těšilo velké návštěvnosti.
Festival každoročně probíhá ve vytápěných stanech na krásné stráni pasecké sjezdovky, Pizár, s výhledem na hřebeny Krkonoš. Jeho šestý ročních organizátoři plánují na 11. - 13. září 2015. Bližší informace a fotogalerii najdete na www.dechhor.cz

Viktor    [úpravy] 16:26 08.10.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Rainbow Slab
Pull my Daisy, E2 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189264)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Baila El Chikilicuatre 7b+ Bellús
Obsesion Por La Extencion 8b+ Chulilla
Alter Schwede 8+/9- Frankenjura
Ein Besonderes Geschenk 6 Frankenjura
Chinaböller D 8 Frankenjura
Nově komentované:
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT | Nejjednodušší | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: uf! | Re: uf! | Re: uf! | Re: uf! | uf! | Re: Sedm vs osm | Ale jo ... | Re: Sedm vs osm | spravny krok | Proslýchá se |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (11)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Běžky Atomic skate 192 nové | karabiny - expresky - sroub do ledu | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 990 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1135 
 Ne, uniklo mi to. 
 976 
 Sleduji jen Adama. 
 972 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.