LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
14.Pail 11103
15.Churavý 11068
16.Šofránko 10978
Bouldry:
14.Kučera 10378
15.Pařík 10325
16.Širůčková 10253
Hory:
2.Černý 8101
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5844 lezců
1196274 cest
Nové přelezy:
Ukřižování 7C
Gizmo 9
Mássimo Ta 7c
Mr. Silák 7C
La Directe 7C
Vítejte V 8A+
No Tak Urč 8A
Keyman 8A
Lízni Si A 8A+
Low Gravit 8A+/8B

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

2. díl - Dolní Morava

V sobotu 11. 11., tedy na Martina, vysíláme na ČT Sport přesně ve 12:00 (před hokejem Švýcarsko – Rusko :-)), druhý díl třetí řady seriálu Skialpem to začalo. Jestli máte chuť, mrkněte, o čem to tentokrát bude.

V loňské sezoně jsme vzali na skialpinistickou túru do Západních Tater skicrossaře Tomáše Krause a on nám na oplátku slíbil, že nám letos prozradí fígl, jak se správně položit do carvingového oblouku. A svůj slib také splnil na Dolní Moravě, kde nám navíc předvedl, jak se správně jezdí ve skicrossové trati a také poradil, jak postupovat při výběru správné sjezdařské výzbroje. Na Dolní Moravě jsme vyzkoušeli fitnesskialp, při němž se pohybujeme po značených trasách mimo lavinové svahy, tudíž s sebou nemusíme vláčet standardní skialpinistickou plnou polní, tedy sondu, vyhledávač a lopatu. A také výzbroj výrazně lehčí než ta, s níž se chodí za zážitky do volného terénu. A cíl je jasný: Stezka v oblacích.

A jak se nám na Dolní Moravě točilo? Všechno je tam po ruce, z hotelů a penzionů je to na sjezdovky fakt kousek. Ze stezky v oblacích je parádní výhled po okolí. Měli jsme štěstí, že připadlo něco přes 10 cm nového sněhu, tak jsme si i stopu nahoru museli prošlapávat. A to se zas tak často v českých horách nestává. Na lehkých lyžích to šlo ale vcelku snadno.

I tady jsme se díky aplikacím Kudy z nudy a Česko země příběhů dozvěděli něco víc o historii kraje. A třeba i to, jak se dostali jinak teplomilní sloni na úpatí i na hřebeny Králického Sněžníku. Pro Hanku Doležalovou, handicapovanou sportovkyni, přibyly díky aplikaci EPP – pomáhej pohybem další body. A to potěší. Na konci je zase soutěž, víc k ní najdete na www.skialpemtozacalo.cz.

Další týden se chytáme do Říček v Orlických horách. Tak se těšíme.

Mimochodem, přesné časy vysílání jednotlivých dílů hledejte na www.ceskatelevize.cz, na ČT Sport se můžou posouvat kvůli aktuálně zařazeným sportovním přenosům.

Alena Zárybnická a Jiří Hölzel

Fitnesskialp na Dolní Moravě


Při fitnesskialpu jsme si na lehkých lyžích vyběhli až do oblak


S Tomášem Krausem ve skicrossové trati

Alena Zárybnická   [úpravy] 12:49 10.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 proč se ještě nereportovalo z brdského ledovce?21:05:35 11.11.2017
Jsem rád, že další díl bude z Říček - Mekky skialpinismu. Jediná co mne mrzí je fakt, že ještě nebyla žádná reportáž z tajemného a zrádného brdského ledovce, který horalovi neodpouští sebemenší chybu a čas od času si vybírá i svoji oběť:

tinyurl.com/yaah5mdq
honzaodpovědět 
 Re: proč se ještě nereportovalo z brdského ledovce?21:47:43 11.11.2017
protoze se odtamtud jen malokdo vraci zivej.. a kdo prezije odmita o ty hruze mluvit.
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189104)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sidestep 5b San Vito Lo Capo
Super Furry Animal L1 + L2 7b Chulilla
Primavera 6c San Vito Lo Capo
Primavera 6c San Vito Lo Capo
Charging Bull 7a Cannicattini Bagni
Nově komentované:
Mi Consenta 6b+ Stockholm
André 6a Stockholm
Speckschyttel Dyno 7c+ Leonidio
Rady Ptáka Loskutáka 7B+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schody Soft 8- Josefovské Údolí

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Re: respekt | Re: respekt | Nauč se myslet | Re: Dotaz | Re: Naučit se mluvit | respekt největší | dočasné | Re: Zachráněni již podruhé | Re: respekt | Re: respekt |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (12)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (7)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Jakob Schubert: pokusím se kvalifikovat na olympiádu 2028 (2)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2209 
 Někdy ano 
 2443 
 Ne nepoužívám 
 2386 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.