LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Umíš jistit? Jasně, viděl jsem to na YouTube.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198633 cest
Nové přelezy:
Mystére Et 7b+
Estrata Ge 7c
Look Up He 8b+
Ztopořená 9/9+
Severus 7C+
Teamwork 8A
Přepište D 7C
La Pluma 7b
L´Ultimo V 7b
Daňos Cola 7b+

Stěny
Pajkland - Olomouc
ZŠ TGM Otrokovice - Otrokovice
SOU technického - Frýdek-Místek

Prodejny
HUDYsport - Frýdek - Místek
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Fabian Buhl: jištěné solo - 6 délek za 8c se 4 nýty

Lofer

Německý lezec Fabian Buhl se pochlubil prvovýstupem vícedélky Ganesha 8c v Loferu v Rakousku, a to jištěným sólem od spodu, kdy v šestidélkové cestě dal pouze 4 nýty. Fabian cestu přelezl loni na podzim a nyní k ní zveřejnil informace s videem.

K nápadu přišel, když se mu v roce 2014 podařilo udělat první opakování odvážné cesty Nirwana 8c+ na Sonnwendwand v Loferer Steinplatte od Alexe Hubera, který ji vylezl roku 2012 jistěným sólem při použití 17 nýtů.

Tehdy ji Fabian lezl normálně jištěn spolulezcem, ale řekl si, že se pokusí vylézt něco podobného jako Alex vedle. Natrénoval si solo jištění pomocí grigri, cestu vytýčil vpravo do Nirwany a pustil se do toho. Nové cestě věnoval 20 dní, při nácviku prý padal i 18 metrů.

Podívejte se na video z přelezu:


Viz:
New Beginnings: Fabian Buhl’s Best Rope-Solo Yet

8c rope solo MP FA by Fabian Buhl

Lofer u nás před pár lety zpopularizoval Honza Kareš, který zde udělal český sektor s řadou sportovních vícedélek: Loferer Alm

Články Honzy Kareše o Loferu:

Lofer

Zpět v Loferu

Novinky z Loferu

sth   [úpravy] 11:43 14.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kamarádi13:57:49 14.03.2017
asi nemá kamarády
kodpovědět 
 Re: kamarádi14:16:29 14.03.2017
...nebo nema kamarady co lezou multipic 8c se 4 nyty :D Takove 8c se 4 nyty by ani na Rovisti nebo na Srbaci nemelo moc prelezu :D
odpovědět 
  Re: kamarádi19:18:19 14.03.2017
ale ale...vždycky by ho někdo odjistil. mě by to přišel vopruz sám. parták tomu ubírá 4tej rozměr...
honza k.odpovědět 
   Re: kamarádi00:09:21 15.03.2017
Ten bude už v 6.. Tam už parťáka nepotřebuje. Výkon krutej.
odpovědět 
    Re: kamarádi09:48:36 17.03.2017
Přesně. Dost nekompromisní lekce pro cesty vrtané shora s nejtama po 2 metrech :)
P.odpovědět 
 Re: kamarádi15:33:47 15.03.2017
Má kamarády a jeho největší kamarád je Adolf Dassler.
Steveodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
Kap horn, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189331)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Most 5a Črni Kal
Brest 5c Črni Kal
Look Up Here 8b+ Olba
Konec Konců 5B Maloměřice
Pan Člajn 6A Maloměřice
Nově komentované:
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Re: Berušky foto dne | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
hanba | hanby | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Hanba | Re: Mamlas |

 Kde to vře:
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (2)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1475 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1569 
 Ne, uniklo mi to. 
 1347 
 Sleduji jen Adama. 
 1398 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.