LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Uwaga lina!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
39.Novotná 10168
40.Fajkoš 10157
41.Barták 10150
Bouldry:
39.Jeliga 9203
40.Chovanová 9200
41.Svoboda 9178
Hory:
22.Novák 2688
23.Bernard 2632
24.Opice 2510

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198801 cest
Nové přelezy:
Mr. Magoo 7c+
Bonobo 7b+
Confession 8A
Planeta Na 8a
Brechstang 7C
Komilator 8A
Superfurry 7b
NPJB Soft 7C
Velký Pant XIa
Leichen Im 7b+

Stěny
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Ksport - Třinec
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lavina v Zillertalu zabila 4 horolezce ze Švýcarska

Lavina v Zillertalských Alpách v Rakousku zabila dnes čtyři švýcarské horolezce. Celkem zasáhla skupinu osmi, ale čtyřem z nich se podařilo vyhrabat.

Nehoda se stala u obce Schmirn v Tyrolsku. Lavina se utrhla kolem poledne na svahu hory Jochgrubenkopf.



Lidovky.cz: Lavina v tyrolských Alpách zasypala osm horolezců, čtyři Švýcaři nepřežili

sth   [úpravy] 20:28 15.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :-(13:31:54 16.03.2017
RIP

> Poslední nalezený zemřel pod zhruba 10 metrovou masou sněhu.

tak tu je naozaj akakolvek lavinova vybava asi zbytocna...
marekodpovědět 
 Re: :-(14:18:26 16.03.2017
ta lavina vypadá fakt hrůzostrašně
odpovědět 

 Analyza laviny09:55:17 17.03.2017
Je na blogu tyrolske lavinove sluzby:

http://lawinenwarndienst.blogspot.de/ 2017/03/lawinenunfall- jochgrubenkopf.html

Jedna se o tentyz problem se slabou vrstvou, ktery se loni stal osudnym ceskym skialpinistum u Lizumer Hütte.

V Tyrolich letos OPET panuje zakerna situace, kdy se kvuli zminene slabe vrstve nelze spolehat na Munterovy poucky a v ramci pudu sebezachovy je lepsi, se svahum, VYSLOVNE zminenym v lavinove predpovedi (malo jezdene, stinne svahy ve vysce 2200-2600, predevsim na Silvrette, ve Stubai, Ötztalu, Zillertalu a Vysokych Taurach, ale ojedinele i v Lechtalu) vyhybat.

Vyrazne lepsi to neni ani ve Vorarlberg (Montafon, Verwall, Silvretta) ci v Salzburku (Vysoke Taury).  Dukazem jsou ohromne samovolne laviny, ktere minuly tyden (ctvrtek-patek) popadaly po silnem snezeni (az 1m cerstveho) ve vsech zminenych horskych masivech. Fotky napr. na tyrolskem blogu ci na fotoblogu ("Auf Touren") salcburske lavinove sluzby. Tak bacha ...

Prasanu zdar!

  Lenka K.

Lenka K.odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189343)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cache Cache 6b+ Manikia
Hot 6b+ Baunei
K. Gott L1 6b Baunei
Dali N Da Roof 7c Leonidio
Sven Väth Ext. 6c Leonidio
Nově komentované:
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Odpočinek Z Nudy 6B Maloměřice
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: ... | Re: Zanechme hysterie | Re: Zanechme hysterie | Re: Hanba | Re: zrele na psychiatriu |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (21)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1651 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1734 
 Ne, uniklo mi to. 
 1500 
 Sleduji jen Adama. 
 1556 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.