LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198812 cest
Nové přelezy:
La Nina Bo 8a
Mr. Magoo 7c+
Bonobo 7b+
Confession 8A
Planeta Na 8a
Brechstang 7C
Komilator 8A
Superfurry 7b
NPJB Soft 7C
Velký Pant XIa

Stěny
Eset Centrum - Praha 2
Boulder club Kotelna Brno - Brno
ZŠ Dukelská - Příbor

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
bart´s port - Praha 2
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Piolets d'Or 2017 dostali Rusové a Britové

Zlaté cepíny tedy Piolets d'Or 2017 za nejvýznačnější horolezecké výstupy roku 2016 dostali včera na slavnostním ceremoniálu v Grenoble zástupci dvou týmů: Rusů a Britů.


Rusové Siergej Nilov, Dmitrij Grigorjev a Dmitrij Golovčenko vylezli cestu Moveable Feast v severce Thalay Sagar (6904 m) v indických Himalájích a Britové Nick Bullock i Paul Ramsden uskutečnili prvovýstup na panenskou sedmitisícovku v Tibetu Nyanchen (Nyainqentangla South East, 7046 m).

Zlaté cepíny, jakási horolezecká obdoba filmových Oskarů, se oznamovaly v Grenoblu už v dubnu. Včera se pak v Grenoblu předávaly na slavnostním ceremoniálu.

Zde je záznam ze včerejšího ceremoniálu:



Rusům trval přechod 1400metrové cesty Moveable Feast 8 dní (9.-17. září 2016). Obtížnost byla v mixech M7, v ledu WI5, na skále 5c a hákovačky A1 až A3.

Britové lezli výstup dlouhý 1600 metrů v obtížnost ED počátkem října 2016 a trvalo jim to 7 dní.

Podrobnosti o výstupech jsme psali v článku k dubnovému vyhlašování:

Piolets d'Or 2017 mají Britové a Rusové


sth   [úpravy] 08:40 09.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Titulky19:49:20 11.11.2017
Typicky Francuzi, ide o celosvetovo sledovane odovzdavanie cien a oni tam supnu francuzke titulky. To nepochois... Esteze su Ramsden a Bullock anglani :-).
Michalodpovědět 

 zaslouženě13:14:43 12.11.2017
Určitě zcela zasloužené, myslím že málokdo jiný obětoval tolik. Velká gratulace.
marekodpovědět 

 Foto dne:

Ceuse
 Databáze cest:
Všechny cesty (189344)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Nina Bonita 8a Olba
Cache Cache 6b+ Manikia
Hot 6b+ Baunei
K. Gott L1 6b Baunei
Dali N Da Roof 7c Leonidio
Nově komentované:
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Odpočinek Z Nudy 6B Maloměřice
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: ... | Re: Zanechme hysterie | Re: Zanechme hysterie | Re: Hanba | Re: zrele na psychiatriu |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (21)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1652 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1738 
 Ne, uniklo mi to. 
 1500 
 Sleduji jen Adama. 
 1559 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.