LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198700 cest
Nové přelezy:
Velký Pant XIa
Leichen Im 7b+
Coment Tu 7B+
Hineruage 8A
Made In Ti 7C
Call Of Du 7C+
Blitz 8A+
Sólo El En 7c
21 Grammi 7C+
Severus 7C+

Stěny
K2-Žilina - Žilina
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
boulderingjicin - Jicin

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v boulderingu, Vídeň, Rakousko

Martin Stráník 8. místo

Martin Stráník obsadil skvělé 8. místo! Martina jsme opět krátce vyzpovídali. Třetí kolo závodu Světového poháru v boulderingu proběhlo tento víkend ve Vídni. Z našich startovali Martin Stráník, Ondřej Nevělík, Jan Jeliga, Petra Růžičková, Silva Rajfová, Karolina Nevělíková. Závod vyhráli Japonka Akiyo Noguči a Rus Rustam Gelmanov.

Martine, druhé tvé letošní závody na SP a už tak skvělé umístění! Postup do finále byl těsný, v semifinále jsi obsadil 8. místo. Takže jaké byly závody tentokrát, atmosféra, bouldry?

Závod to byl opět vynikající - na vysoký úrovni. Jediným nešvarem bylo horko, ale s tím se nedá nic dělat. Co se týče boulderů tak kvalifikace byla lehčí než v Dragomeru a i tentokrát hodně rozhodovaly pokusy. Mně se podařilo dát 4T/8P, a kdybych dal o pokus více v semifinále nejsem. Příkladem je taky Ondra Nevělík, který skončil na 45. místě s výsledkem v jeho skupině 3/7 a 3/4 už postupoval do semifinále. Co se týče semifinále, tak to byl opak - každý boulder kotel. Pravděpodobně to bylo umocněné právě tím horkem, ale pro každého závodníka jsou podmínky stejné. Já jsem si hodně věřil v prvním nejpřevislejším boulderu - styl co mi sedí. Nakonec jsem spadl těsně pod Topem, a jak se nakonec ukázalo Top by bohatě stačil na finále. Ve zbytku boulderů už to byl boj o zóny. Snažil jsem se alespoň za každou cenu tu zónu mít, což se povedlo. Atmosféra v kvalifikaci žádná extra, je to kvalifikace, a ta nikoho moc nezajímá. V semifinále už to bylo lepší.

Čtvrté kolo se uskuteční za dva týdny v Innsbrucku. Budeš na startovce?
Původně jsem ani neplánoval tam startovat, ale 8. místo mě nakoplo, takže pojedu.


Martin Stráník v kvalifikaci

foto by facebook reprezentace ČR v boulderingu


Výsledky muži - boulder
1. Rustam Gelmanov RUS
2.  Dmitrii Sharafutdinov  RUS
3.  Kilian Fischhuber AUT
4.  Rei Sugimoto JPN
5.  Thomas Caleyron FRA
6.  Jeremy Bonder FRA
8.  Martin Stráník  CZE
45. Ondřej Nevělík  CZE
73.  Jan Jeliga  CZE
Celkové výsledky

Výsledky ženy- boulder
1. Akiyo Noguchi JPN
2. Mina Markovic SLO
3. Alex Puccio USA
4. Shauna Coxsey GBR
5. Anna Stöhr AUT
6. Olga Shalagina UKR
37. Petra Růžičková CZE
39. Karolina Nevělíková CZE
39. Silvie Rajfová CZE

Celkové výsledky

Související článek - SP Log-Dragomer

Simona   [úpravy] 09:45 30.04.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 sehr gut13:57:24 30.04.2012
kdosi tady tvrdil, že na to nemáme, muhahe, hodně štěstí v insbruku:)
mr. gentlemanodpovědět 
 Re: sehr gut15:29:11 30.04.2012
myslim ze se rikalo ze na to z bouldristu nema nikdo jiny nez Martin...coz se porad ukazuje...
odpovědět 
  Re: sehr gut07:38:54 01.05.2012
martin potvrdil, že stále ještě umí. Blahopřání.
jirkaodpovědět 

 výsledky14:01:03 30.04.2012
Gratulace Martinovi a zbytku výpravy.

Všiml jsem si, že zde uvedené výsledky holek, se neshodují s výsledky uvedenými na webu IFSC.
Jak to teda je?
kapitanodpovědět 

 comment07:41:37 02.05.2012
Gratulace Martine!!! Je pěkné vidět jak se česká špička, v tak silné konkurenci, dostane na parádní pozice :)
Standa & Honzaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hot 6b+ Baunei
K. Gott L1 6b Baunei
Dali N Da Roof 7c Leonidio
Sven Väth Ext. 6c Leonidio
Aktifit Right 7B Chironico
Nově komentované:
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
La Guayota 8c El Rio
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Najdi deset rozdílů |

 Nové komentáře:
husty | Re: Konečně rozumné rozhodnutí | Re: 8bit games | Re: 8bit games | 8bit games | Re: ... | Konečně rozumné rozhodnutí | Re: ČHS reakce? | ... | Re: Mamlas |

 Kde to vře:
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (8)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)

 Nově v inzerci:
lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1561 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1651 
 Ne, uniklo mi to. 
 1424 
 Sleduji jen Adama. 
 1475 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.