LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
14.Bulička 11000
15.Šofránko 10981
16.Novák 10881
Bouldry:
14.Kučera 10328
15.Pařík 10275
16.Širůčková 10156
Hory:
4.Skopec 6983
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198719 cest
Nové přelezy:
NPJB Soft 7C
Velký Pant XIa
Leichen Im 7b+
Coment Tu 7B+
Hineruage 8A
Made In Ti 7C
Call Of Du 7C+
Blitz 8A+
Sólo El En 7c
21 Grammi 7C+

Stěny
Hotel Praha - Broumov - Broumov
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
Cakle - Ústí nad Orlicí

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ohlédnutí za lednovými závody v Polici nad Metují

Tak a 29. ročník závodu Novoroční OPEN 2020 v lezení na obtížnost v Polici nad Metují je minulostí. Kdo nepřijel, tak určitě prohloupil.



Osvědčený tandem Prťka - Alberto, zkušenosti z minulých ročníků jsou zárukou kvalitního a pěkného lezení. Týden příprav, od mytí chytů, stavbu cest a příprav pro diváky a závodníky, se vyplatil a nezbývalo než to oslavit na již téměř tradiční warm up párty. Letos jsme si zabydleli salónek v Hotelu Ostaš a připojila se spousta závodníků, kteří dorazili z daleka už v pátek. Při družném hovoru a při kytaře čas utíkal. V sobotu ráno pak mnozí litovali.



foto by © archive Novoroční OPEN


Každopádně vše běželo podle plánu a v 10 hodin předseda zahájil závody. Stavěči předvedli, že to jde a šlo se na to. Letos připravili 4 kvalifikační cesty a obtížnost trefili parádně. Startovní pole 42 závodníků se nám rozřadilo a už se vše připravovalo k finále. V 15 hodin šestice žen zahájila prohlídku tratě, která začala zprava traverzem, přes převisy do pětačtyřicítky, esíčkem přes tsunami do stopu a pak ještě asi osm metrů stropem. První místo vybojovala třetí z kvalifikace Hana Šikulová lezoucí za Prostějov, která ukrojila i pár metrů ze stropu. Na druhém místě Novotná Eliška a třetí její klubová lezkyně Tužová Natálie o mnoho nezaostaly. Obě z Komorního výtahu.



foto by © archive Novoroční OPEN


Po úpravě cesty se mohlo zahájit finále mužů. Nezbytná prohlídka trati, která začínala zleva, traverzem pod stropem, přes něj do pětačtyřicítky a dál stejně jako holky. Jen s méně chyty. Diváky čekalo celkem 11 lezeckých představení, kdy nebylo jasné, kdo bude favorit. Všichni finalisti si totiž poradili se všemi kvalifikacemi. Nakonec nejvíce síly a lezeckého umění předvedl Tomáš Binter a odváží si z Police první místo. Jan Zíma a Ondřej Hašek předvedli vyrovnaný výkon, kdy oba spadli v kroku do stropu. Nakonec lezecký čas posunul na druhé místo Honzu Zímu a třetí je Ondra Hašek.



foto by © archive Novoroční OPEN


Všem lezcům gratulujeme k jejich výkonům a děkujeme za parádní lezeckou show. Kromě prvních bodů do letošního rankingu si ti nejlepší odvezli ceny od našich partnerů HUDY Hradec Králové, AIX, ČHS, Redpoint, Makak, BlueFly, Doldy, ManMat, Restday, Městu Police n. M., TJ Sokol Police n. M.



Hned týden na to, v sobotu 25. 1. 2020, proběhl již 10. ročník dětských závodů v lezení na obtížnost Novoroční pohárek 2020. Stěnu HK Ostaš v Sokolovně v Polici nad Metují zaplnilo 43 závodníků a jejich doprovod. Na tři věkové kategorie čekaly tři cesty s postupně stoupající obtížností. Po nezbytné registraci a přelezení cest stavěči se šlo na to. K vidění byly skvělé výkony a bojovnost o každý chyt. A jak k lezení patří i kamarádství a fandění i soupeřům. Dopoledne příjemně uběhlo a blížíme se k vyhlášení. Ve třech kategoriích došlo ke shodě, tak si lezci dali ještě další cestu, aby rozhodla o konečném pořadí. Díky štědrosti sponzorů si ceny odváží první pětice z každé věkové kategorie. A jak dopadli lezci z Police? Doma zůstává jedno první, jedno druhé, dvě třetí a dvě čtvrtá místa. Gratulaci si ale zaslouží všichni, protože aktivní pohyb a snaha je potřeba vždy ocenit.


(hi res)

foto by © Josef Hruška


Děkujeme našim partnerům Wikov MGI, Redpoint, Město Police nad Metují, T. J. Sokol Police nad Metují, ČHS a členům HK Ostaš.
Zdroje:

Výsledky a další informace naleznete na webu hkostas.cz

Tomáš Hornych   [úpravy] 11:21 31.01.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189342)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hot 6b+ Baunei
K. Gott L1 6b Baunei
Dali N Da Roof 7c Leonidio
Sven Väth Ext. 6c Leonidio
Aktifit Right 7B Chironico
Nově komentované:
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Follaje Campestre 7a+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Turčín na entou na netu | Turčín na entou na netu | Turčín na entou na netu | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
husty | Re: Konečně rozumné rozhodnutí | Re: 8bit games | Re: 8bit games | 8bit games | Re: ... | Konečně rozumné rozhodnutí | Re: ČHS reakce? | ... | Re: Mamlas |

 Kde to vře:
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (8)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)

 Nově v inzerci:
lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1583 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1671 
 Ne, uniklo mi to. 
 1443 
 Sleduji jen Adama. 
 1486 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.