LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
39.Novotná 10168
40.Fajkoš 10157
41.Barták 10150
Bouldry:
39.Jeliga 9203
40.Chovanová 9200
41.Svoboda 9178
Hory:
7.Švihálek 6192
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198670 cest
Nové přelezy:
Coment Tu 7B+
Hineruage 8A
Made In Ti 7C
Call Of Du 7C+
Blitz 8A+
Sólo El En 7c
21 Grammi 7C+
Severus 7C+
Moje První 7C+
Malá Guľa 7C+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

V Tarnu má být řada sektorů uzavřena

Dostali jsme upozornění od naší čtenářky, že ve francouzském Tarnu je řada oblastí a cest uzavřena. Píše se o tom na německém climbing.de a potvrdil to i jeden z kamarádů, co tom nedávno byl.

Podle informace od lezců se má v Tarnu dělat nějaký audit bezpečnosti cest/skal (tak snad to je dočasné) a na nástupech řady populárních cest mají chybět dva až tři nýty odspodu.

Podle climbing.de má jít o sektory:

Zcela uzavřeno:

    C.E.S. Beach
    Grand toit
    La Zizane

Z větší části uzavřeno:

    Tennessee
    Le Navire
    Calmez-Vous und Nachbarfelsen
    L’oasif
    Planéte Causse
    Etc.

Otevřené jsou:

    Shadocks
    Figues au Cul
    Dé qué fas aqui ?
    Fœtus

http://news.climbing.de/achtung-viele-sektoren-in-der-tarnschlucht-gesperrt/


Jaké máte vy, kteří jste tam byli, aktuální zprávy z místa?


Standa Holec   [úpravy] 09:37 12.08.2011Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nyty09:41:44 12.08.2011
Je tomu skutecne tak, pry se s nekym ulomil nyt, takze se zavrely sektory se s stejnym typem jisteni. Casem dojde k postupne vymene.
odpovědět 
 Re: Nyty11:01:42 12.08.2011
...o víkendu mi taky kamarád říkal, že v Tarnu teď byli, nýty se masivně vyměňují za borháky, je tam toho hodně zavřenýho a ještě to dlouhou chvíli potrvá.
odpovědět 

 uz to tu bolo10:08:03 12.08.2011
http://www.lezec.cz/diskuse.php?key=85903&odk=85903
joveodpovědět 
 Re: uz to tu bolo11:49:07 12.08.2011
Aha, to mi uteklo, díky moc za upozornění :)
 Standaodpovědět 

 Klidná oblast15:20:37 12.08.2011
Byli jsme v Tarnu poslední týden v březnu a takový klid jsem na jarním zájezdu ještě nezažil. 3 týdny před naším příjezdem vypadl nýt s lezcem, který si pak zlomil čelist a obě ruce. Všechny cesty s nýty 8 a 10 mm nemají první 2-3 jištění. Lezitelné jsou jen cesty s nýty 12 mm a s borháky. Zbytek cest se má přejistit. V uvedeném seznamu mi nesedí Grand Toit, tam byly zakázány asi jen 3 cesty, zbytek byl s kvalitním jištěním. Jinak s dlouhým šáhlem a morálem šlo lézt skoro všechno...
Bídaodpovědět 

 info21:47:07 23.08.2011
Netušíte někdo, do kdy má omezení trvat, nebo jak rychle přejišťování pokračuje? Na konci září jsme tam chtěli podniknout výpad,tak ať víme, s čím počítat:-)Za každý info dík!
třískaodpovědět 
 Re: info07:27:54 24.08.2011
Byli jsme tam na zacatku cervence a situace je porad stejna....hodne cest je stale "uzavrena"
Mrndaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189342)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Aktifit Right 7B Chironico
Coment Tu ťappels 7B+ Chironico
Hineruage 8A Chironico
Morální Ambice 6C+ Bolešiny
Sólo El Enano 7c Cuenca
Nově komentované:
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
La Guayota 8c El Rio
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: 8bit games | 8bit games | Re: ... | Konečně rozumné rozhodnutí | Re: ČHS reakce? | ... | Re: Mamlas | Re: Mamlas | ČHS reakce? | Street fighter |

 Kde to vře:
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (7)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (3)

 Nově v inzerci:
Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1538 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1634 
 Ne, uniklo mi to. 
 1403 
 Sleduji jen Adama. 
 1454 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.