LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5854 lezců
1201614 cest
Nové přelezy:
Cappuccino 9-/9
Sind So Kl 9-
Shoulder P 8A
Zephyr 7c
Meltemi-Po 8a
Krakonoš 7c+
Playboy 10
Piknik U C 8A+
Meltemi-Po 8a
Zephyr 7c

Stěny
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
ZŠ Jihlava - Jihlava
Eset Centrum - Praha 2

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Teplice
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alex Txikon končí letošní pokus o zimní Everest

Alex Txikon vzdal letošní poslední pokus o zimní Everest bez kyslíku a kvůli větru sestoupil dnes definitivně do BC. "Neříkám sbohem ale na shledanou," napsal na Facebooku. Předevčírem se Bask dostal do C2, den na to, co ho  přišel pod Everest osobně podpořit Reinhold Messner.






Zpráva ze 7. března 2017:

Alex Txikon vyrazil na další vrcholový pokus o zimní Everest. Včera se Bask dostal do C2, hlásil větrné počasí, ale odhodlání, v kterém ho utvrdil Reinhold Messner. Ten ho přišel v neděli osobně do základního tábora podpořit v úsilí vylézt na Everest v zimě bez kyslíku.





Zde můžete sledovat jeho GPS tracker: racetracker.es/rt/everestwinter

Alex vyrazil pod Everest 25. prosince. Po několika částečných přípravných výšlapech ho koncem ledna opustil parťák Carlos Rubio. Musel být vrtulníkem evakuován kvůli zánětu plic do nemocnice.

Nakonec 10. února se Alex rozhodl vyrazit s malým týmem Šerpů na vrchol. V pondělí 13. února dosáhl Jižního sedla, odkud ho zahnala větrná bouře zpět dolů. Poté prohlásil, že v expedici bude pokračovat.

A na to přišla zpráva, že agentura to balí a expedici ukončuje. Nebylo jasné, proč to agentura udělala. Pak odletěl Alex do Káthamndů a s vedením agentury se dohodl na pokračování. A  po týdnu odpočinku v Káthmandu se 26. února vrátil do základního tábora a s týmem Šerpů začal opravovat průstup ledopádem Khumbu.

Předchozí zprávy na Lezci:

Alex Txikon je opět pod Everestem a jde nahoru

Alex Txikon málem musel skončit na Everestu kvůli agentuře
ale pokračuje dál


Alex Txikon stoupá na Everest v zimě bez kyslíku online report + GPS tracker

Alex Txikon na Everestu evakuoval parťáka

Alex Txikon se chystá na Everest v zimě bez kyslíku

sth   [úpravy] 18:01 08.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 !10:50:26 07.03.2017
drzim palce!
marekodpovědět 

 Zpět v BC09:41:42 08.03.2017
Pro silný vítr je Alex zpět v BC
Kulaodpovědět 

 Foto dne:
(Bývalá) cesta Prašná resp. Prašná I, Poříčí n. Sázavou, stav k 5.3.2026.
Prašná I, po výlomu
 Databáze cest:
Všechny cesty (189605)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sonnenschutz 5 Müglitztal
Links Raus 6 Müglitztal
Www.skalp.fr 6b+ Narbonne
L'Antéchrist 7b Narbonne
Slzy Slunce VIIa Rájec - Ptačí Stěny
Nově komentované:
SHARMUJ 7B Popova Skála
Zeď Nářků 6C Popova Skála
Meltemi-Poets 8a Poets
Zephyr 7c Poets
Playboy 10 Nečín

 Nově v diskusi:
Lezecky Černá skála u Řevnic | Nalezeno dětské lezečky v Tisé | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: A bouldry? | Překlep | Postoj musi byt | Re: Na něj! | Kdo používá výraz Čecháček sám je Čecháček. | Kdo používá výraz Čecháček sám je Čecháček. | Na něj! | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (49)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Zákaz lezení na Kozlovi (9)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (9)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)
Adam Ondra dal na flash svůj 3. boulder za 8C: Celestite (SUI) (1)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1963 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2147 
 Ne, uniklo mi to. 
 1873 
 Sleduji jen Adama. 
 1942 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.