LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
34.Čech 10256
35.Kubíček 10215
36.Chejn 10208
Bouldry:
34.Stadtherrová 9400
35.F 9331
36.H2 9309
Hory:
30.Kupec 2216
31.Nehasil 2188
32.Dörfl 2142

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198535 cest
Nové přelezy:
The Rabbit 8A
Cucciolone 7b
Midnight L 7C+
Vocheso 7b
Carlo Mont 7c+
By Pass 7b
El Cagaso 7c+
Mon Jardin 7b+
Vivere Di 7b+
E Bravo Gi 7c+

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Hradec Králové
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ledová královna - Ines Papert

The Flying Circus

obr_smallKlasika mixového lezení "The Flying Circus"  a vůbec první mix ohodnocený M10, se dočkal prvního ženského přelezu.

Německá lezkyně Ines Papert vylezla tuto cestu stylem OS. Cesta je z dílny jejího krajana Roberta Jaspera, který tento prvovýstup uskutečnil v roce 1998. Jedná se o čtyři délky těžkého lezení a jak bývá u Jaspera zvykem, nároky jsou kladeny také na psychiku, neboť nýty a skoby potkáte pouze na štandu.
Tento skvělý výkon u Ines Papert není až takovým překvapením. Od čtyřnásobné vítězky SP v lezení v ledu se to dalo čekat. Po této úspěšné závodní kariéře zaměřila svou energii na přelezy těžkých cest v Alpách. K jejím "majstrštykům" patří doposud nejtěžší mix přelezený ženou  "Law and order" M13 (2007) a první ženský přelez "Camillotto Pellesier" 8b v severní stěně Cimy Grande v Dolomitech.


Ines Papert Flying Circus

Visual Impact/Rainer Eder- www.rainereder.com


Také naši lezci V. Šatava a J. Doudlebský se mohou pyšnit skalpem této linie. V lednu 2006 přelezli cestu stylem OS. Bohužel bylo v cestě osazeno jištění  Švýcary a svůj přelez hodnotí jako PP na první pokus. Střídali se ve vyvádění a udělali tak teprve 3.přelez.
O den dříve jim cestu "připravil" mladý švýcar G.Grunenwald, který je majitelem prvního opakování. Za tento výkon byli hoši oceněni Výstupem roku 2006.

Zdroje:

Osobní stránky Ines Papert
Planetmountain.com
Photo: Rainer Eder



Související články:

Simona   [úpravy] 09:28 15.02.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Super výkon.17:50:20 15.02.2008
Je to dračice. Skoby a nejty jen na štandech? Fíha.
Steveodpovědět 
 Re: Super výkon.14:35:50 16.02.2008
Hmm,tak to je peklo..
koníkodpovědět 

 tep-láky11:01:44 18.02.2008
A to leze v teplákách..hippies forever!
činčisodpovědět 
 Re: tep-láky15:16:17 18.02.2008
Ty doma nemáš celorozepínací tepláky na spaní?:)))
odpovědět 
 Re: tep-láky16:31:59 18.02.2008
V teplakach a v teniskach, vazne dobra.
KPodpovědět 

 trochu z jiného soudku20:56:58 18.02.2008
Ueli Steck verbessert seinen eigenen Speed Rekord in der Eigernordwand um mehr als eine Stunde
v.odpovědět 

 Foto dne:

Cesta berušek, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189325)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Katorga 6a+ Leonidio
Nicole Ext. 6b Leonidio
Nicole 5c Leonidio
Cacapeponie 6b+ Leonidio
Duvdevan Ext. 6c Leonidio
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Lezení / Sardinie / letecky | Re: Lezení / Sardinie / letecky | Re: Lezení / Sardinie / letecky | Re: Doubek | Re: Lezení / Sardinie / letecky | Re: Lezení / Sardinie / letecky | Lezení / Sardinie / letecky | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | : ledy v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: Tak nevim | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Tak nevim | Strohé informace | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: podrobnější info na BBC |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (34)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (15)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Český pohár 2026 v boulderingu 2. kolo (1)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Goretexová bunda | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1347 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1449 
 Ne, uniklo mi to. 
 1236 
 Sleduji jen Adama. 
 1281 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.