LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
32.Čech 10256
33.Kubíček 10215
34.Chejn 10208
Bouldry:
32.Jurečka 9450
33.Kollár 9450
34.Oliva 9409
Hory:
24.Opice 2510
25. 2332
26.Halašta 2307

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5855 lezců
1202099 cest
Nové přelezy:
Enoteca Ra 7b
Nosioi 7b
Urychlovač Xb
Schnakenpe 9+/10-
F3000 8A
Big Sur 7C+
Bez Fakáče 7C
Nalgene 7C
Sturmtrupp 7b
Turkish Ai 10-

Stěny
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Bongo Brno - Brno
Bouldering za oponou - Měnín

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
HUDYsport - České Budějovice
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rock Point MČR v boulderingu 2016

kvalifikace

smallVe Slaném na náměstí dnes začalo Rock Point Mistrovství ČR a 6. finálové kolo Českého poháru v boulderingu. V kvalifikaci lezlo 26 žen a 52 mužů, vyhrála Petra Růžičková  a Jakub Hlaváček. Cesty postavili Jan Zbranek a Jan Šolc.

Ve Slaném na Masarykově náměstí je letos obří dvaačtyřicetimetrové pódium s třicet metrů širokými profily, novinkou jsou i chyty značky 360, na kterých se leze svěťák. V kvalifikaci lezly ženy od 17:30 do 19:00 na osmi bouldrech, ve 20:00 nastupují muži. V sobotu proběhne semifinále a finále na čtyřech cestách na OS. Hlavní rozhodčí je Míra Doseděl, technický delegát ČHS Tomáš Binter. Organizátoři se zde připravují na závody světového formátu, snad už v příštím roce alespoň juniorské.

Kvalifikace mužů


20 hodin, nastupuje první skupina 29 mužů, ve druhé jich poleze 23. Diváků přibývá a začínají konečně fandit, muzika nadnáší. Martin Stráník kosí jeden bouldr za druhým.

A už je 22 hodin, v hledišti je na péřovky, závodníci se potí v tričkách. po půl hodinové přestávce máme sečtené výsledky, běží čas na protesty a nastupuje druhá skupina mužů. Stavěč Honza Šolc ukazuje zájemcům bouldry, zatímco Vilda už se pouští do trojky, během první minuty jí poslal a leze už na jedničce. Štěpán Stráník tam posílá osmičku a tak dále a tak dále a leze se a leze se... Poď poď a dávej dávej...
V první skupině dal osm topů na deset pokusů Martin Stráník, na druhém místě Jakub konečný osm topů na 31 pokusů.
Už je skoro dvanáct hodin, a sčítají se výsledky, zima. Postupuje dvacet mužů z 52 a potřebovali alespoň 6 topů do semi. Bim bam, dobrou noc.

1. Jakub Hlaváček 8t9 8z8
2. Martin Stráník 8t10 8z10
3. Štěpán Stráník 8t12 8z10
4. Jakub Konečný 8t31 8z18
5. Jan Novák 7t7 8z8

Výsledky kvalifikace žen


Závodilo 26 žen, dvě ze Slovenska, na osm boulderů na flash měli hodinu a půl. Do semifinále jich včetně dvou ze Slovenska postupuje 22, do finále půjde 6.

Petra topla všechny bouldry na první pokus, Eliška potřebovala o jeden víc. Na postup do semifinále stačily ženám dva topy.

postupující:
1. Petra Růžičková 8t8 8z8
2. Eliška Vlčková 8t9 8z8
3. Veronika Šimková 7t10 8z11
4. Linda Gundova (SVK) 7t12 7z9
5. Daniela Kotrbová 6t7 8z8
6. Dominika Dupalová 6t9 8z10
7. Klára Halmo 6t9 8z13
8. Jana Olšarová 6t13 8z10
9. Veronika Scheuerová 5t5 8z8
10. Karina Bílková 5t5 8z10
11. Jana Ondřejová
12. Nelly Kudrová
13. Tereza Pavelcová
14. Michaela Matúšová
15. Aneta Loužecká
16. Dorka Vlková
17. Gábina Houdová
18. Nikola Bartošová (SVK)
19. Anežka Radouchová
20. Kateřina Prokopová
21. Alena Fajstová
22. Markéta Kulichová

kvalifikace žen

kvalifikace žen

kvalifikace žen

kvalifikace žen

kvalifikace žen


Odkazy:
horosvaz.cz
boulderzavody.cz



Marťan   [úpravy] 19:28 23.09.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Abanibi, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189694)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hasard Et Nécessité 6c+ Les Lames
Donkey Kong 6a Manikia
Super Mario 6a+ Manikia
Bobo The Bear 5c Leonidio
Chuck Norris 7A Priedhorie
Nově komentované:
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | teorie | Silnej jak silnice ale | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | MČR nic, exhibice ano |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (14)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (8)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka | Kolín KH |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2084 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2272 
 Ne, uniklo mi to. 
 1983 
 Sleduji jen Adama. 
 2060 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.