LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
29.Adamovska 10434
30.Sejbal 10431
31.Černý 10375
Bouldry:
29.Urubčík 9525
30.Horáček 9478
31.Kollár 9450
Hory:
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095
11.Černý 4970

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198589 cest
Nové přelezy:
Severus 7C+
Teamwork 8A
Přepište D 7C
La Pluma 7b
L´Ultimo V 7b
Daňos Cola 7b+
The Rabbit 8A
Cucciolone 7b
Midnight L 7C+
Vocheso 7b

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jana Švecová: boulder Sviní mor za 8B

+ video

Jana Švecová (Vincourková) si zapsala přelez dalšího těžkého bouldru za 8B ve Sloupu v Moravském krasu od Adama Ondry z roku 2013. K výkonu nám Jana napsala:

"Zhruba před měsícem jsem šla na Terranovu vyzkoušet pár kroků, ale bohužel byla mokrá, takže jsme místo toho zamířili na Staré skály. Naštěstí tam podmínky byly přijatelné, ale stejně většina boulderů byla mokrá, až na Sviní mor. Začali jsme to tedy s Martinem zkoušet, a já si říkala, že to budu brát spíše tréninkově, když je všechno mokré, protože jsme si vůbec nemysleli, že by mi to mohlo sedět. Vlastně to bylo super lézt spolu stejný boulder, protože jsme se vzájemně hecovali, kdo udělá jaký krok dříve a podobně.

Nakonec se mi hned první den podařilo udělat všechny kroky až na ten první, který byl hodně velký nátah. Další den jsem se zaměřila na ten první krok a díky jiné startovní noze se mi ho podařilo udělat. Dokonce jsem boulder v ten stejný den celý vylezla bez prvního kroku. Tehdy jsem si řekla, že možná, když si dobře odpočinu, tak bych to příště mohla zuž vylézt v kuse. Ale pak to celé spojit už bylo prostě horší. I s jinou startovní nohou jsem měla první krok dost na těsno a nakonec se mi boulder podařilo přelézt až sedmý lezecký den. Určitě hrála roli psychika a podmínky. Nakonec jsem ale měla z toho boulderu obrovskou radost, protože jsem nikdy netušila, že bych takový boulder někdy vylezla, hlavně kvůli protože většina chytů jsou obliny. A k tomu ještě crux za patu, které mi nejdou ze všeho nejvíc.


Zápis bouldru na Lezci:

Sviní mor 8B

Janin deníček:

Švecová Jana (Jana.Vincourková)

A zde je nové video se zmíněným přelezem:





Standa Holec   [úpravy] 08:55 05.08.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Trebenna East
Kap horn, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (190982)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
1 1 LmMqtzme
1 1 LmMqtzme
1 1 LmMqtzme
1 1 LmMqtzme
1 1 1
Nově komentované:
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Re: Berušky foto dne | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: PF | Re: PF | Re: PF | Re: PF | Re: PF | Re: PF | Re: PF | Re: PF | Re: PF | Re: PF |

 Kde to vře:
PF 2026 (103)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (15)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (10)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1459 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1561 
 Ne, uniklo mi to. 
 1333 
 Sleduji jen Adama. 
 1381 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.