LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
31.Černý 10375
32.Janošová 10352
33.Lachman 10260
Bouldry:
31.Kollár 9450
32.Oliva 9409
33. 9406
Hory:
17.Magič 3304
18.Louda 3282
19.Petr 3220

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198635 cest
Nové přelezy:
Mystére Et 7b+
Estrata Ge 7c
Look Up He 8b+
Ztopořená 9/9+
Severus 7C+
Teamwork 8A
Přepište D 7C
La Pluma 7b
L´Ultimo V 7b
Daňos Cola 7b+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Boulderování pod velikány

Mistrovství světa v boulderingu právě proběhlo ve francouzském Chamonix. Večerních šest finálových bouldrů zdolávalo 12 žen a 12 mužů, které postoupili ze středeční kvalifikace. Nejlépe české barvy hájila Věrka Kotasová, která obsadila 6. místo.


Věra Kotasová

Mužské kvalifikační bouldry byly vypečené a jak jinak – těžké. Topů bylo pomálu a někteří do některých cest ani nenastoupily. Kroucení hlavou na nástupu střídalo řev po vypadnutí. Famozně začal polák Tomasz Oleksy, který prvé tři bouldry dal na první pokus, ale tím jeho serie skončila. Salevat Rahkmetov na prvních bouldrech zaváhal, ale do finále postupoval z prvního místa následován Serikem Kazbekovem. Finále zamíchalo postupovým pořadím a k celkovému údivu české výpravy (kteří mezi sebou uzavřeli sázky na vítěze)  vyhrál ital Christian Core následován francouzem Jerome Meyerem a Oleksym.


Ženská kvalifikace nabídla divácky větší podívanou, bylo více topů a rozhodovaly pokusy. Ruska Olga Tcherechneva ukázala, že nejen mladice umí bouldrovat a postupovala z prvního místa. Stabilní výkony podala v kvalifikaci a finále ukrajinka Natalija Perlova a skončila celkově druhá za francouzskou Sandrine Levet. Věrka Kotasová se šesti topy na devět pokusů postupovala ze čtvrtého místa a ve finále to vyšlo na solidní šestou příčku.


Helena Lipenská


České barvy hájila také Helena Lipenská, které to vyšlo na 24. místo. Radovan Souček posílen 6. místem v Zaragoze bojoval jak lev a skončil 36. Svazový civilkář a neoficiální mistr Evropy v lezení koutů Jirka Přibil obsadil 43.příčku.


Radek Souček


Jiří Přibil

Slovenská výprava si vedla také dobře a 14. místo Petera Doležaje a 15. Marka Repčíka a 26. čechoslováka Andreje Charastiny jsou toho důkazem. Sestry Cintalové se probojovali na 23. místo (Zuzka) a 28. (Katarina). Výpravu doprovázel předseda Jamesu Palo Vaško a Igor Koler.


Andrej Chrastina


Katarina Cintalova


Marek Repčík.jpg


Ze Chamonix Vlasta Volák

Vlasta Volák   [úpravy] 14:29 11.07.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 1st22:49:14 11.07.2003
gj all !
hansodpovědět 

 Yames?22:52:16 11.07.2003
Diky za peknou reportaz, ale urychlene oprav ten Yames a pak tenhle komentar smazte, nez si toho vsimne nekdo dalsi.
Ahoj Radek
zobanodpovědět 
 Re: Yames?19:50:27 12.07.2003
Yames je slovenskou pobočkou YMCA. Jeho šéfem je Yames Bond.
Papoušodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
Kap horn, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189334)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pasen Y Vean 6b+ Cuenca
Lastra A Castro 6a+ Cuenca
Gatuchi 6a+ Cuenca
Most 5a Črni Kal
Brest 5c Črni Kal
Nově komentované:
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Re: Berušky foto dne | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
hanba | hanby | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Hanba | Re: Mamlas |

 Kde to vře:
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (2)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1479 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1570 
 Ne, uniklo mi to. 
 1348 
 Sleduji jen Adama. 
 1399 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.