LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
28.Adamovska 10434
29.Černý 10375
30.Janošová 10352
Bouldry:
28.Horáček 9578
29.Urubčík 9575
30.Obal 9553
Hory:
22.Novák 2688
23.Bernard 2632
24.Opice 2510

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1127894 cest
Nové přelezy:
Primerisim 7c
Plaquistad 8a
Primerisim 7c
Gofio Aska 7b+
Ange De L´ 9
Olympos Ga 10
Kara Elmas 9+/10-
Metallica 9+/10-
Peatón Del 7c
Dobrák Od 8A+

Stěny
Lezecká stěna - Tábor
Hala TSC - Turnov
KH Olomouc - Olomouc

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jen Venon v 7 P.M. Show 8b+, Rifle

Video + něco o Rifle

Na podzim minulého roku se Američanka Jen Vennon stala jednou z mála žen, které se podařilo v oblasti Rifle v Coloradu vylézt obtížnost 8b+, cestu 7 P.M. Show. Přinášíme video z tohoto přelezu.

Kdo byl v Rifle, tak ví, jak záludné, ale zároveň zajímavé je tamní lezení. Bez různých triků, především zaklíněných kolen, některé cesty nejdou ani vylézt, anebo jsou pak o dost těžší. Vymyslet správné "know-how" dá docela zabrat. Divné kostky a spoďáky zase potrápí techniku a k tomu všemu jsou cesty většinou dlouhé a lezení intenzivní. Není moc lezkyň, které v této oblasti vylezly nějaký ten těžký prásk. Přeci jenom se to poslední dobou několika ženám daří. 25 letá Emily Harrington, která pochází z Boulderu, vylezla „7pm Show“ v roce 2006. K tomu zde má přelezeno několik dalších cest ve stupni 8b. Další mladou Američankou s „riflovským“ 8b+ je Paige Claassen. Ta vylezla v roce 2009 40 metrové „Zulu“.

Něco málo o RIFLE - COLORADO, USA

Na první pohled vypadá Rifle, jak suť, ale jak jednou začnete zápasit v této změti kostek, uvědomíte si, že tento druh lezení je daleko zajímavější, než styl levá, pravá a řetěz. Jestli nějaká oblast vyškolí vaši techniku, tak pak je to Rifle. V kaňonu, který je dlouhý 2 km, najdete cesty od 5.7 (4) do 5.14c/d (8c+/9a) a různé styly lezení. Většina cest je však od stupně 5.11a a výše. Máte chuť na dlouhou, vytrvalostní cestu nebo na kratší silovou? A co takhle kolmější technickou? Proč ne! Hlavně lezení nevzdávejte hned na začátku. Cesty obtížnosti 6a až 7a jsou nejvíce oklouzané a to proto, že se v nich lezci rozehřívají a pak jsi jdou zkoušet svoje vysněné cesty. Místní lezci jsou velice přátelští a rádi vám poradí nějakou tu fintu v cestě. Cesty jsou nepřehledné díky struktuře skály a vypečené. Když se vám bude zdát 13a, jak 13c, tak nezoufejte, určitě je tam koleno na ulehčení kroku. Američani lezou zásadně s nákoleníky. Protože je Rifle Národní park musíte zaplatit vstup $4 (teď už možná víc) na jedno auto a nebo si můžete koupit sezónní pas. Pas koupíte přímo ve městě Rifle na adrese Police Department, 202 Railroad. Na podzim nepodceňujte oblečení, oblast je 2000 m vysoko a péřovka se občas hodí.

foto by archiv Simona
foto by archiv Simona
Další článek o  Rifle.

Zdroje: www.upclimbing.com


Simona    [úpravy] 11:24 10.03.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 dikes11:50:53 10.03.2011
Diky za to, pěkný video, fajn holka, krásný ladný čistý přelezení.
JirkaMalejodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189227)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plat Plat Land 7b+ Narbonne
Ne Quittez Pas 6b Narbonne
Plaquistador 8a Chulilla
Bílý Rys 9 Ťažká Dolina
Scorpio 5c San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca

 Nově v diskusi:
Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: samozřejmě že zakládá | Re: analyza analyzy | Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (159)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (30)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (1)
SP v ledolezení Jižní Korea: Aneta Loužecká stříbrná v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
Grade VII Down Parka | Grade VII Down Parka | Statická a dynamická lana | Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | Telemrk pinové vázáni | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3735 
 Někdy ano 
 4313 
 Ne nepoužívám 
 4060 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.