LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
50.Jeřábek 10059
51.Bardas 10057
52.Hodeček 10025
Bouldry:
50.Skočdopole 9103
51.Jurečka 9100
52.Kalvas 9100
Hory:
17.Sukačová 3810
18.Louda 3754
19.Najman 3723

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5844 lezců
1196035 cest
Nové přelezy:
Turkish Ai 10-
Game Of Th 7c+
Sexo Senti 8b
Mássimo Ta 7c
Ztopořená 9/9+
Sarkit Sou 9+/10-
Fake Pampl 8A
Inner Smil 9-
Tonika 7C
Aspilasti 7C+

Stěny
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
Boulder Cave Bar - Opava
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Úraz v Pallaviciniho žlabu

BergrettungO štěstí v neštěstí může mluvit český alpinista, kterého včera v Pallavicciniho cestě na Grossglockner zranil padající kus ledu. 








Střetnutí s letícím ledem mohlo nepochybně dopadnout hůř, podle dostupných zpráv se totiž jednalo o minimálně metrový blok, který českého alpinistu zranil sice vážně, ale pouze na ruce.
Záchrannou akci musela provést pozemní skupina horských záchranářů z Heiligenblutu, neboť postiženého vrtulník kvůli mlze nemohl vyzvednout přímo ze stěny. Zraněný tak na pomoc musel čekat několik hodin.




Pallavicinirinne na Grossglockner – ilustrační foto z článku „Pallavicciniho kuloár trochu jinak“ na Lezci (viz odkazy)

foto by Lukáš "Sámo" Samohýl


K nehodě došlo včera, při výstup tříčlenného lezeckého družstva českých horolezců, kterou nehoda zastihla přibližně sto metrů pod sedlem. Původně se jednalo o větší skupinu, čtyř mužů a jedné ženy. Jedena lanová dvojka však na vrchol Grossglockneru od bivaku vystupovala jinou cestou. Tato dvojice se tak o nehodě dozvěděla až se zpožděním po dolezení vrcholu.
Do záchranných prací se zapojily dva vrtulníky (stroj záchranná služba při okresní nemocnici, druhým byl vrtulník policejní), které napřed vysadili na hoře záchranný tým a potřebný materiál. Po dosažení postiženého s jeho doprovodem mu poskytli záchranáři zdravotní pomoc přímo na místě a skupinu doprovodili na místo, odkud mohl být zraněný dopraven do nemocnice v Lienzu. Obě zbývající dvojice českých horolezců, kteří zde byli s postiženým, pak záchranáři vrtulníky dopravili na chatu Františka Josefa, odkud mohli bezpečně sestoupit. 


Zdroje a odkazy:
Zpráva na ORF.at
Zpráva Tiroler Tageszeitung
Zpráva z Kleine Zeitung

Pallavicciniho kuloár na Lezci:
Lezec.cz: „Pallavicinirinne na Grossglockner 2007“ (popis a topo)
Lezec.c: „Pallavicciniho kuloár trochu jinak“


Tomáš FRANK   [úpravy] 16:13 26.05.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Sarkit
Inner smile, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189082)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Padre Adoptivo 6a La Botalaria
Game Of Thrones (ext.) 7c+ Geyikbayiri
Lone Stranger 6C Dogwood
Storm Door 6C Dogwood
Thin Face Right 6B+ Boulders LeBlanc
Nově komentované:
Rady Ptáka Loskutáka 7B+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Sedergine L1 6+ Olympos
Working Class Hero 7c Leonidio
Clean Your Clock 7a+ Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Re: Naučit se mluvit | Re: Naučit se mluvit | Naučit se mluvit | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Sestup GG | Jakob je velký sympaťák | Palec | Re: hmmm... | Taky tak |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (9)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (3)
Jakob Schubert: pokusím se kvalifikovat na olympiádu 2028 (2)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2138 
 Někdy ano 
 2339 
 Ne nepoužívám 
 2283 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.