LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
47.Janošová 10068
48.Hyžný 10066
49.Jeřábek 10059
Bouldry:
47.Čech 9150
48.Zíma 9125
49.Skočdopole 9103
Hory:
18.Louda 3754
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1194972 cest
Nové přelezy:
Jolly Jump 8A
Katil Kim 9+/10-
Ouroboros 8A
Katil Kim 9+/10-
Beta 8A
Pumping On 9+
Le Lot De 7C
Skrč Se V 7A+
Bir Sey Mi 8+/9-
Domates 8+/9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ostravský horolezec zemřel při výstupu ve Vysokých Tatrách

Český horolezec včera zemřel při výstupu na vrchol Strelecká veža ve Vysokých Tatrách. Sedmadvacetiletý muž z horozecekého oddílu VŠB Ostrava vypadl při slaňování a nepřežil pád z výšky sedmdesát metrů. Horolezcovo tělo dopravili vrtulníkem na Hrebienok a odtud pohřebním vozem do Popradu.
Horská služba musela vyprošťovat i mužovu přítelkyni, která zůstala ve stěně. Ženu, která utrpěla šok, přepravili vrtulníkem do nemocnice.
"Už je na tom lépe," ujistil včera vpodvečer Jan Hanáček z Horské záchranné služby Vysoké Tatry.
(Zdroj ČTK, Moravskoslezský deník 23.8.2003)

Když jsem včera tuto zpravu četl v novinách zamrazilo mě. Bohužel opravněně. Poprve se mi stalo to o čem tady většinou jen čtu. Odešel totiž někdo koho jsem znal. Kačera jsem poznal během mých studií ani nevím jak. Patřil v té době k těm, nejsvědomitějším nováčkům, které jsem potkal a vždy se snažil dodržovat veškeré bezpečnostní zásady, které si rychle osvojil. V posledních letech sám pomáhal při výcviku dalších nováčků jak v hodinách tělocviku, tak i v přídodě. Byla radost s ním být, protože patřil k těm několika málo lidem, které jsem vždy rád potkával na chodbě ve škole. Kačere budeš nám tady chybět, budou mi chybět ty rozhovory před mým civilkářským kanclíkem ve škole. Nejen já ale i další budeme na tebe vzpomínat vždy jen  v dobrém. Sbohem a měj se tam v tom horolezeckém nebi krásně.

P.S. I když jsem tam nebyl, tak už vím technické podrobnosti. Nikdo z nás nechápe proč došlo k té nešťastné nehodě. Doufám, že se na mě nebudou zlobit ti co u toho byli, když přepíši jejich popis toho co se stalo. Nechť je to aspoň varování ostatním.
Dolezli ke druhému štandu, kde zjistili, že skála nad nima je hodně rozlámaná. Rozhodli se proto sestup a slanit zpátky dolů. Kačer udělal ve skobě slaňák, zajistil se do lana i s prusíkem. Bohužel ale po zatížení tato skoba nevydržela a vypadla i s ním. Proč nedal lano přes dvě skoby, přestože tak předtím  jistil, a použil již zatlučenou skobu se bohužel už nikdy nedozvíme.

Lumi   [úpravy] 04:34 24.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Vytrhl se slanovaci bod?08:20:12 25.08.2003
Ahoj,

byli jsme na te vezi tri tydny pred tim nestestim a vim jak tam vypadaji slanovaci stanoviste. Proto jsem slanovali pres Tatarkovi borhaky. Ale vede tam jeste prima cesta dolu na smyckach a skobach, to se stalo tam?
Co se vlastne stalo?
TomEeKodpovědět 
 Re: Vytrhl se slanovaci bod?09:46:40 25.08.2003
Kecam kecam!
Sorrac, neni veza jako veza.
Strelecka je krapet jinde a tam samozrejme zadne borhaky nejsou. Mimochodem proc slanovali, kdyz se dalo sejit po normalni znaceny ceste?
TomEeKodpovědět 
  Re: Vytrhl se slanovaci bod?11:52:30 25.08.2003
čítaj: zlaňovali z druhého štandu, z piliera, nie z vrcholu.
twingaodpovědět 
   Re: Vytrhl se slanovaci bod?12:37:31 25.08.2003
Nojo, ale ten dodatek v PS tam v dobe, kdy jsem to rano cetl jeste nebyl!
:-(
TomEeKodpovědět 
    Re: Vytrhl se slanovaci bod?14:57:02 25.08.2003
Spatne jsi cetl, to PS tam bylo odzacatku, tj. od Nedele 4.35 :)
Lumiodpovědět 
     Re: Vytrhl se slanovaci bod?15:40:27 25.08.2003
I když jsem jen turista a ne horolezec, mohu potvrdit, že se skutečně nacházeli v asi v polovině kopce - bohužel jsem měl to "štěstí" být ve Velké Studené Dolině právě v době, kdy ta holka volala o pomoc a HS volali lidi, kteří došli na místo, ze kterého je věž vidět asi o 10 min. před námi.
Járaodpovědět 

 Foto dne:
Cennet
Working Class Hero L1, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188958)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
And Justice For All 7b Leonidio
Papapuk 6b+ Val Pennavaire
La Mascotte 6c Val Pennavaire
Ossessiva Compulsiva 6b+ Val Pennavaire
Caramba Che Tacca 6b+ Val Pennavaire
Nově komentované:
Who Dares Wins 7b Leonidio
Skrč Se V Rytme 7A+ Josemit Bouldery
Dumlupinar 7 Geyikbayiri
Luna 7a Il Systeme Solare
Alogaki Ext. 7c Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Zachráněni již podruhé | Re: nesedlo to... | Re: Sestup GG | Díky! | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: Zachráněni již podruhé | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | Re: Zachráněni již podruhé |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (2)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (2)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1728 
 Někdy ano 
 1845 
 Ne nepoužívám 
 1812 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.