LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11697
8. 11681
9.Mokroluský 11624
Bouldry:
7.Danda 10606
8.Jungling 10600
9.Kopecký 10600
Hory:
24.Slavíček 3060
25.Novák 2688
26.Chomová 2670

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196625 cest
Nové přelezy:
Boys 8a
Signor Rat 7c
Pink Power 8+/9-
Enoteca Ra 7b
Turkish Ai 10-
Ikarus 10-
Sheep In S 9+
Hariquita 8b
Despacitto 7b+
Cold Turke 7c

Stěny
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
ZŠ Bolatice - Bolatice
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sportlife Boulder Contest 2013

článek po

smallMyšlenka uspořádat na letošním Sportlifu v Brně boulderingové závody vznikla loni na podzim. A když závody, tak proč ne MČR.

Bohužel jak je zvykem někdo něco slíbí a pak se ke svému slovu nehlásí. Takže jsme v průběhu léta řešili jak dostát původním domluvám, až jsme se nakonec v září rozhodli pro radikální řešení původní domluvy zcela shodit a nastavit zcela jinak. Rozhodnutí o jiném formátu závodu, kdy kvalifikace je určena pro široký okruh lezců, kteří si přijdou zalézt a finále pro ty nejlepší bylo nakonec tím nejlepším co jsme mohli udělat.

V průběhu přihlašování nám v jednu chvíli naskočilo téměř 90 došlých přihlášek, což nás trochu vylekalo, přeci jen v prvotních střízlivých odhadech jsme čekali tam maximálně padesát. No nakonec se na start postavilo 62 lezců a lezkyň všech stupňů výkonnosti. Jinak díky studentům Erasmu z cizích zemí měl závod i velmi slušné mezinárodní zastoupení nejen ze Slovanska, ale také například Francie. Při prezentaci obdržel každý malé občerstvení a ti, kteří se včas zaregistrovali pak dostali jako dárek Nalgenku od HUDY sportu.

Pro kvalifikaci připravila Silva Rajfová, Věrka Kostruhová spolu s dalšími stavěči celkem 12 bouldrů na čtyřech profilech od PILKA Kameny.  Obtížnost se pohybovala od 4A do 7A. Když jsme se v pátek večer zašli po skončení veletrhu protáhnout na připravené kvalifikační bouldry, tak jsem si říkal, jestli to holky trochu nepřehnali. V sobotu ráno, když se kobylky vrhli úderem desáté na stěnu jsem si říkal, jestli to není všechno moc lehký.  No nakonec všechno dobře dopadlo, jak muži tak ženy se nám krásně rozřadili.

Do finále tak nakonec postoupilo 7 mužů a 7 žen. Připraveny byli pro každou kategorii tři bouldry a obtížnost už šla poměrně výrazně nahoru. První bouldr byl na rozehřátí a pak už to postupně začalo padat. Jak topy tak někteří z lezců zpět na žíněnku. Jak už to obvykle u bouldru bývá, někdo suše topnul a další se nedokázal skoro zvednou ze země. Nicméně u všech bylo vidět maximální nasazení.

V kategorii chlapů nakonec muselo o vítězství mezi Marianem Šeligou a Cedricem Bervasem rozhodnout superfinále, které skončilo vítězstvím Mariana.

Pak už nezbylo než pogratulovat vítězům, kterým ceny předávala Kristýna Klepáčová za veletrh Sportlife a organizátoři z lezecké stěny Rajče a HO Lokomotiva Brno. No a bohužel jsme nestihli koupit pro vítěze kytici k láhvi sektu, ale kdy jste naposledy dostali místo kytky trs banánů?
Tak asi takový byl Sportlife Boulder Contest. Kdo chtěl  přišel a zalezl, kdo chtěl přišel a vytvářel super atmosféru. No a tom, že je bouldering stále populárnější svědčí i to, že když jsme u bouldrů v neděli nachystali sadu lezeček La Sportiva a Triop vyzkoušeli si bouldry i běžně nelezoucí  návštěvníci Sportlifu a možná někteří z nich udělali své první lezecké kroky.

Snad úplným závěrem patří poděkovat partnerům, bez nichž by se tento závod nepodařilo realizovat. Zejména  BVV a veletrhu Sportlife jakožto generálnímu partnerovi, V-Tour Alpský klub a ClimbOn, kteří jsou distributory členství OeAV sekcí Edelweiss a Austria a pak dalším, kteří věnovali pěkné ceny. HUDY sport, BLACK DIAMOND, Saltic, Triop, Montana  a TENDON.

Radek

Výsledky: kvalifikace v PDF

Další fotografie: tu

Fotografie: Michaela Kulíšková


Marian Šeliga, finále



Veronika Scheuerová



Iva Vejmolová



Katka Pavlovičová



Mathie Roux



Marian Šeliga



Iva Vejmolová



Speciální cena pro nejmladší účastníky soutěže,
celoroční předplatné Montany



Cena „hoby“, pro závodníky ve středu startovního pole



Gratulace nejlepším ženám



Kytice to sice není, ale aspoň se to dá sníst 



Nejlepší muži



Zoban   [úpravy] 20:45 15.11.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Metallica, 9+/10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189139)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Los Arcangeles 5c El Chorro
Pink Power 8+/9- Geyikbayiri
Bhai Po 8B+ Siurana
Bhai Jhi 8B Siurana
Diedro 7C+ Siurana
Nově komentované:
Palba Z Kanonu 7B Labské Údolí - Pravý Břeh
Hluboko Nad Větví 7- Županovice
Rychlokurz Vyšívání 7 Županovice
Bezejmenná 3 Županovice
Truth Hurts 10- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery |

 Nové komentáře:
Re: Somrák | Re: Somrák | Re: Nákoleník | Re: respekt | Re: respekt | Re: Nákoleník | Re: Nákoleník | Re: Somrák | Re: Somrák | Re: Somrák |

 Kde to vře:
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (5)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (5)

 Nově v inzerci:
Salewa Crow | Salewa Crow | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2460 
 Někdy ano 
 2770 
 Ne nepoužívám 
 2600 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.