LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
41.??? 10166
42.Černík 10131
43.Zedek 10128
Bouldry:
41.F 9278
42.Jeliga 9203
43.Zímová 9203
Hory:
21.Magič 3304
22.Petr 3220
23.Nešvera 3129

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196838 cest
Nové přelezy:
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c
La Forquet 8a+
Valium 8a
Jeremy Ext 8a

Stěny
DDM Sova Cheb - Cheb
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
Skatepark - Jablonec Nad Nisou

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Praha 6
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První jarní výjezd. Tomáš 7x8c+ PP, 3x 8c PP, 8c Flash.

Po dvou letech se nám opět podařilo vyrazit na jarní rozlézání. Výběr jednoznačně padl na Španělsko.

Po cestě jsme se stavili rozlézt a také rozložit dlouhou cestu v St. Legere. Potkali jsme zde jako již tradičně (takřka místní) Míšu Drlíkovou s jejím přítelem Romanem.

V noci bylo silně pod nulou, okolo mínus pěti, ale přes den na sluníčku bylo perfektně.
Dojem kazily jen totálně mokré cesty. A tak jsme zde strávili pouze dva rozlézací dny a hurá za teplem a suchem do Španělska.
První volba padla na oblast 9áček a těžkých cest v převislé jeskyni- St.Linya. K dnešnímu datu jsme napočítali jedno 9a+, a dalších dvacet cest mezi 9a až 8c.


St. Linya

foto by Helča Lipenská


Lehké cesty jsou zde většinou kratší, bouldrovější a je jich málo. Za většinu těžkých cest a proslavení této oblasti se vděčí Danimu Andradovi, který žije v nedalekém městě zvané Lleida. Letos s ním komunikace byla podstatně lepší, jelikož má slovenskou girlfriend Andrejku. Samozřejmě proběhla i návštěva Daniho lezeckého doupěte, s kterého se vyloupl příjemný byt plný jeho lezeckých fotek, průvodců a informací týkajících se jeho tajných tréninkových fint.
Dalo by se říci, že St.Linea je nyní pod palbou všech nej lezců. Lezení zde je sportovního charakteru, tj. převislé cesty po krápnících a lištách, avšak nechybí zde i pár old style kroků po dírkách, v mnoha případech za boulder přes jednoprstovku.
Počasí nám příliš nepřálo, byla v noci opět zima, a rána chladná a zatažená. Za šest lezeckých dní nám sluníčko přálo dvakrát. Takže jsme v zatažené studené ráno hezky šli na dřevo, rozdělali v jeskyni oheň, nažhavily malé kamínky a před pokusem jsme je hodily do maglajz pytlíku a nahřátí sprintovali pod cestu. Docela to fungovalo, ale upřímně řečeno žádná balada.
Zde jsme potkali taky další české lezce, a to Adámka se skupinkou brněnských lezců.
Po pár dnech jsme měli ruce od krápníků sedřené a tělo si žádalo změnu. A tak jsme si přejeli do 30km vzdálené oblasti Terradets. Je to oblast 8áček, cesty jsou vytrvalostní, 30-ti metrů dlouhé, mírně až středně převislé.



Terradets

foto by Helča Lipenská



Terradets

foto by Helča Lipenská


Ideální zimní oblast, nejlépe, když přijedete letadlem do Barcelony, a vlakem přes Lleidu přímo na vlakovou stanici, kde je Refugio, které stojí 12,5 euro na osobu. Pešky je to pak asi 20 minut do skal. I tady jsme nebyli ochuzeni o české přátelé, společnost nám tentokrát dělal Tomáš Strnad s přítelkyní Petrou.
Byla opět zima (po dvou týdnech jsme přestali regenerovat), a tak jsme se přesunuli do Refugia. To nám dodalo dalších sil, a mohli jsme opět kvalitně lézt.
Připraveni na další kvalitní routání bylo, ale zbytečné, přírodě a počasí se prostě poručit nedá. Opět se výrazně ochladilo, začalo pršet a silně foukat. Cesty nám navlhly, prsty zmrzly a v poslední Španělské zastávce nám i nasněžilo. A tak jsme museli zkrátit výjezd o 14 dní.
V zimě výjezd nad dva týdny je ideální doba, delší bychom doporučovali jen, když opravdu bude teplo.
Celkově jsme spokojeni. Hezky jsme se rozlezli, opět namotivovali na výjezdy na skály, nyní již máme další velké plány na tento rok. Tak doufáme, že s lepším počasím a podmínkami k lezení, budou příště padat výkony samy.

Tomáš vylezl:
8c+ PP – 7x.
8c PP- 3x.
8c Flash – 1x.
8b OS – 4x.

Helča:
8a PP a 7c+ OS, 7c+ PP.

(Pozn. red.: Článek vyšel na www.tomasmrazek.cz, kde je i spousta dalších fotek z výletu.)

Deníčky na Lezci:

Deníček - Mrázek Tomáš (tmrazek)

Deníček - Lipenská Helena (HelčaL.)

Helča L.   [úpravy] 07:18 10.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratuluji15:22:30 10.03.2008
Parádní sklizeň gratuluji
Koriodpovědět 

 Gratuluji:-)16:30:47 10.03.2008
Gratuluji oběma k super výkonům...jen tak dál:-)
KačkaC.odpovědět 

 Mráza leze18:03:19 10.03.2008
na max! Jako obvykle!
odpovědět 

 Titulek20:13:38 10.03.2008
Super vykony, gratuluju... :-)
jAodpovědět 

 re: foto21:14:38 11.03.2008
k výkonom gratulujem, fotografovi odporúčam aby jemne podexponoval, pretože je to riadne prepálené, a hold tiene sa zachrániť dajú, ale prepaly už nie, a ani ostrosťou to veľmi neoslňuje.. pri resamply na web, je vždy nutné fotku softwareovo doostriť.
majoodpovědět 

 pozdrav19:30:27 21.03.2008
respekt tome, jak se mas ty a Helca
cauky katka
Katkaodpovědět 

 Foto dne:
Trautner Gedenkwand
Black pearl, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189165)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Todo Empezó El Albarra 6a Gandia
La Rompebíceps 6a+ Gandia
Y Los Gitanos 5 Gandia
Pudin De Chumino Para Un Coleg 5c Chulilla
Colateral 5c Chulilla
Nově komentované:
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella
Jeremy Extension 8a Leonidio
Jeremy 7c+ Leonidio
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: 67 | Re: 67 | 67 | Odpočívej v pokoji | R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák | Čest jeho památce | Konečně něco zajímavého | bludy nevymlouvat, ale... |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (4)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (3)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2650 
 Někdy ano 
 2991 
 Ne nepoužívám 
 2808 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.