LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198579 cest
Nové přelezy:
Přepište D 7C
La Pluma 7b
L´Ultimo V 7b
Daňos Cola 7b+
The Rabbit 8A
Cucciolone 7b
Midnight L 7C+
Vocheso 7b
Carlo Mont 7c+
By Pass 7b

Stěny
Nový Jičín - Nový Jičín
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Prostor Letňany - Praha 9

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
HOLAN SPORT - Praha 2
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ženský týmový volný přelez Free Ridera

Madaleine Sorkin a Kate Rutherford vylezly volně cestu Free Rider na El Capitana (VI 5.12d, 37 délek) v Yosemitech.

Volný přelez Free Ridera byl sen Madaleine Sorkin a Kate Rutherford. A o čem snily pět let, se jim splnilo za pět lezeckých dní (21.-25. června). Ve vyvádění délek se střídaly - druhá vždy vylezla délku top-rope.

První žena, která volně vylezla Free Ridera, je Steph Davis. Ta svůj přelez potvrdila ještě o měsíc později, tentokrát však za 24 hodin.

Sorkin a Rutherford se řadí mezi zkušené bigwallové lezkyně. V roce 2006 udělaly první volný týmový přelez Moonlight Buttress (V 5.12d; 10 délek) v Zionu a o rok později se jim povedl volný přelez Regular Northwest Face (VI 5.12a, 23 délek) na Half Dome. Technicky také zvládly The Nose na El Capitana za jeden den. Minulý rok se Sorkin stala třetí ženou, která volně vylezla West Face na Leaning Tower. I zde byla její partnerka ve stěně Kate Rutherford.

Zdroje:
Climbing.com

Simona    [úpravy] 08:24 12.07.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ženský team13:19:04 12.07.2010
By mě zajímalo o čem asi v takový stěně klábosí dvě kočky na štandu, když se k sobě do rána tulí a nemůžou lézt.
odpovědět 
 Re: ženský team14:15:11 12.07.2010
Make up, co budou vařit, kam půjdou nakupovat, premenstruační syndrom atp. :-)
K.odpovědět 
 Re: ženský team14:57:32 12.07.2010
Manžel, milenci, děti, muž roku...
L.odpovědět 
 Re: ženský team11:21:56 13.07.2010
cha, panove, tezka zavist co...
saraodpovědět 
  Re: ženský team11:41:38 13.07.2010
tezko, my tam nahore obdivujeme baby a to asi tyhle frajerky delat nebudou:o)
odpovědět 
 Re: ženský team11:49:16 13.07.2010
sú to lesby.
odpovědět 
  Re: ženský team12:41:17 15.07.2010
Spíše se Z! leZba = lezení, leZbička = big climbérka, leZbishow = climbing mač...
vtipálciodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
Kap horn, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189326)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Adalpreto 7a Sarche
Katorga 6a+ Leonidio
Nicole Ext. 6b Leonidio
Nicole 5c Leonidio
Cacapeponie 6b+ Leonidio
Nově komentované:
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Hanba | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | 4. leté výročí... | FUJ a FUJ | Re: Mamlas |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (12)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (10)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1437 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1545 
 Ne, uniklo mi to. 
 1318 
 Sleduji jen Adama. 
 1370 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.