LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
47.S 10003
48.Čáň 9954
49.Novotná 9927
Bouldry:
47.Skočdopole 9103
48.Chovanová 9100
49.Šlapák 9056
Hory:
13.Abt 4362
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1203958 cest
Nové přelezy:
Zpátky Do 8A+
Ďáblovo Zl 7C
Pakobra 7C
Pek-se-so 8A/8A+
Je Grimpe 8a+
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c
Celerino A 7b
Satan 7C+
Mr. Krek 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: nové 9a na Býčí skále v Moravském krasu

Adam Ondra vylezl novou cestu za 9a na Býčí skále v Moravském krasu. Jak Adam informuje na Facebooku, vylezený projekt zatím nemá ani žádné jméno a odhaduje ho "kolem 9a, pravděpodobně na horní hranici stupnice 👌"

Viz post s videem.



Před tím Adam zveřejnil info o svých nových přelezech o víkendu ve Frankenjuře s videem:

"Seznam zdolaných cest:
House of Cards 9a (podle mě spíše 8c+) na 4. pokus v Eibgratu, FA (první přelez) Moritz Welt v roce 2020. Onsight One Whore's Town 8b+ (můj návrh 8b nebo 8b/b+) v Zauppenberger Wand.
Nice Freshly Baked 9a na 2 pokusy ve Schlaraffenlandu, FA Alexander Megos v roce 2014.
Alexander der Grosse 8c/c+ na 2 pokusy ve Schlaraffenlandu. Odins Tafel 8b retro-onsight (zkoušel jsem to před mnoha lety po 2. nýt). Dále pak Friends Like You 8b/b+ na 3 pokusy, Dr. Kimble 8a+ retro-onsight (pokusováno před mnoha lety po 2. nýt) a Ragnarök 8a onsight 💪
Na videu je přelez na Nice Freshly Baked 9a. Jedná se o těžší exit na cestu Shangri-la 8c+, slavnou cestu Guida Kostermeyera, kterou jsem zopakoval, když mi bylo 14 let. Upřímně řečeno, byl jsem trochu nervózní, protože jsem se bál, že se budu ve spodní části docela trápit. Naštěstí to dopadlo dobře, zvládl jsem to celkem solidně až do cruxu pravého exitu. Je tam dlouhý pohyb z paty, který mi dokonale sedl, takže těžko říct, jestli si pro mě zaslouží známku 9a, protože mi nepřijde o tolik těžší než Shangri-la, ale určitě se tu méně vysocí lezci můžou cítit o trochu "zoufaleji" 🤔"




Viz též Adamův deníček na Lezci:
Deníček - Ondra Adam (dipsy)

Standa Holec   [úpravy] 16:30 23.09.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Dlouháč, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (189860)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L'heura 6c Pinell De Brai
Processó 6b+ Pinell De Brai
El Americano Pod 6b+ Chulilla
Mi Tesaro 6b Chulilla
Dónte Va La Gente 6a+ Chulilla
Nově komentované:
Highlander 8-/8 Roviště
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Je tu článek o tom, | Je tu článek o tom, | lezení | Re: nechápu | Re: To je jen tresnicka | Re: Kdo to zaplatí? | Re: To je jen tresnicka | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (5)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2443 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2627 
 Ne, uniklo mi to. 
 2338 
 Sleduji jen Adama. 
 2455 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.