LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198320 cest
Nové přelezy:
Senor Etc. 7c+
Ratikon 8a
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A
Aix, Zwei, 7B+
Mariquita 7b+
Farao Přím Xb

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Barbara Zangerl - End of silence 8b+

Rakušanka Barbara Zangerl si Berchtesgadenských Alpách splnila svůj velký lezecký sen, když vylezla vícedélkovou cestu End of silence 8b+. Jde také o první ženský přelez.

Barbaru Zangerl známe především jako talentovanou bouldristku, která se pravidelně na 8a.nu v žebříčku bouldristek umisťovala na předních místech. V roce 2008  dokonce vylezla jako první žena boulder Pura Vida 8a+/8b (dříve 8B) v Magic Woodu. Později měla problémy s meziobratlovou ploténkou a na delší dobu musela kvůli seskokům do matrace na bouldering zapomenout. Našla si tedy nové výzvy ve velkých stěnách. Na Korsice vylezla Delicatessen(8b), na Sardinii Hotelu Supramonte 8b a nyní End of silence 8b+. V cestě strávila devět dní. V den přelezu, 1. srpna, se jí ve všech délkách dařilo. Hladce dolezla až do poslední klíčové délky - 8b+. Ta jí trochu potrápila a "padla" až na třetí pokus. Podle slov Babsi zvítězila v posledním pokusu vůle nad silou.


Barbara Zangerl v End of Silence 8b+

foto by Hannes Mair



Topo "End of Silence" 10+

foto by Ondra Beneš, nákres Papouš


End of silence 8b+ spadá do tzv. alpské trilogie: Silbergeier 8b+ (prvovýstupce Beat Kammerlander), End of silence 8b+ (Thomas Huber) a Kaisers neue Kleider 8b+ (Stefan Glowacz). Z našich lezců má tuto trilogii zkompletovanou Ondra Beneš.

End of silence 8b+ (Thomas Huber, 1994)
P1) 7a+, P2) 6a, P3) 6c+, P4) 6c, P5) 7b+, P6) 7c+, P7) 7b+, P8) 8b, P9) 8b+, P10) 7c+, P11) 7a+

Zdroje:

barbara-zangerl.at

Simona    [úpravy] 09:16 16.08.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Past vedle pasti13:14:02 16.08.2012
To nepochopíííííššššššš! To nééééééééééé!
Davidodpovědět 

 Foto dne:
Centrální stěna
Dítě představ, Xb
 Databáze cest:
Všechny cesty (189276)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Twin Pistons 6B+ Foxtown Boulders
Levá Hrana SD 5C Josemit Bouldery
Moje Maličkost 6A Petrohradské Skály
Núria SD 7B/7B+ La Riba
Rozmarné Léto VIIIa Frýdštejn
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1261 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1366 
 Ne, uniklo mi to. 
 1171 
 Sleduji jen Adama. 
 1210 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.