LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1201964 cest
Nové přelezy:
Turkish Ai 10-
Zrození Hv 9
Aumax 7C
Demasiádo 7C
Nové Pušky 7C
Study Brea 7C
Osotogari 7C
No Money N 9-
Apač 8+/9-
Výlety Do Xa

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

BaldCup 2008

obr_smallTřiadvacet metrů vysoká lezecká věž v adrenalinovém a relaxačním
centru Baldovec přilákala v sobotu 2. srpna vyznavače lan a lezení z celé republiky.

Třiadvacet metrů vysoká lezecká věž v adrenalinovém a relaxačním centru Baldovec přilákala v sobotu 2. srpna vyznavače lan a lezení z celé republiky.

Na jedné z nejvyšších lezeckých věží ve střední Evropě se konaly premiérové závody BaldCup. Své síly a zkušenosti zde otestovala třicítka lezců, mezi nimi i naše lezecká reprezentace.

obr_01



Soutěžilo se na osmi stěnách s obtížností od 2 do 8- a délkou 13 až 23 metrů. Letošní vydařený ročník odstartoval tradici lezeckých závodů na stěně v Campu Baldovec.

obr_02




obr_04


obr_05


Všechny fotky ze závodů najdete na http://baldcup.rajce.idnes.cz

Výsledky závodů:



Kategorie muži nad 15 let:
1.        Roman Chlup - Hmk Blansko
2.        Tomáš Binter - Adr Design
3.        Radovan Šifra - HK Lanškroun

Kategorie ženy nad 15 let:
1.        Klára Kaňová - HK Pálavský Věšák
2.        Drahomíra Uhrová - Lanžhot
3.        Hana Nováková - Prostějov

Kategorie muži do 15 let:
1.        Radovan Šifra
2.        Zdeněk Ustohal
3.        Michal Soural - HO Rebel Pustiměř

Kategorie ženy do 15 let:
1.        Karolína Nevělíková - HK Pálavský věšák - TJ Orel Břeclav
2.        Michaela Zbořilová - HO Rebel Pustiměř
3.        Jana Vincourková - Fenstar - Saltic - Rajče team


Jakub Kaňa   [úpravy] 05:18 11.08.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kompletní výsledky07:43:59 11.08.2008
A co kompletní výsledky? Do Petzen Thropy to bude mít asi ještě dost daleko.
Honzaodpovědět 
 Re: kompletní výsledky10:19:09 11.08.2008
Jestli chceš kompletní výsledky, stačí napsat na kuba@sportcomplex.cz
Jakub Kaňaodpovědět 
  Re: kompletní výsledky16:21:51 12.08.2008
co brání tomu je tady vystavit?
lehkoživkaodpovědět 

 Slušná stěna14:47:15 11.08.2008
Docela dominantní stěna, jaký jsou tam tak normálně cesty?
Steveodpovědět 
 Re: Slušná stěna14:59:06 11.08.2008
Cesty jsou obtížnostně od 1 až po 8-... když tak na plakátu ze závodů je to označeno. Mrkni na http://www.baldovec.cz/bald-cup.html , ale do příštího ročníku budu muset přitvrdit, letos bylo nějak moc TOPů =)
Jakub Kaňaodpovědět 

 Mladí talenti23:18:58 11.08.2008
Ty jo, nejlepčí je ta holka v červených teplácích.
Na fotce vypadá jako řádný mrňous, ale vyvádí, je v převisu a visí jen tak za jednu ruku, úplně v pohodě...
 Vojta Voyager123odpovědět 
 Re: Mladí talenti07:12:05 12.08.2008
Nojo. Janula. Ale měl by ses mrknout do výsledků z Č.P. Raveny anebo Petzen Thropy. Pak Ti to divný nebude.
Honzaodpovědět 

 plastové náramky10:53:27 13.08.2008
Mě by zaujímalo jak je to s těmi náramky na fotkách, estli byly povinné a jak je to s případným vykloubením ruky v pádu při zachycení o chyt. Jinak se někdy zajedu podívat a už se těšíme na letošní otevření lanáče u nás na Kladně
 martanodpovědět 
 Re: plastové náramky12:32:42 13.08.2008
Ty náramky jsou papírové, takže o nějaké pevnosti se nedá mluvit...=) Plnily rozlišovací funkci, byla na nich uvedena kategorie a startovní číslo.
 kajneodpovědět 
 Re: plastové náramky12:51:36 13.08.2008
Ty náramky jsou papírové, takže o nějaké pevnosti se nedá mluvit...=) Plnily rozlišovací funkci, byla na nich uvedena kategorie a startovní číslo.
 kajneodpovědět 

 helmy???20:52:04 14.08.2008
Proboha co tam šaškují s helmami na překližce???
Zlý přespříliš zlýodpovědět 
 Re: helmy???23:17:57 14.08.2008
mozna proto ze je chteji ty helmy naucit nosit pri lezeni vsude??
ondraodpovědět 
 Re: helmy???01:43:28 15.08.2008
zkus si predstavit ze ti -treba i na druhym- ujedou kecky, das mirneho pendla a krisnes hlavou o chyt. Hned budes vedet zes mel mit na hlave kyblik...a ze deti lezou v prilbach je asi jenom dobre.
odpovědět 
  Re: helmy???10:52:47 15.08.2008
NO nevim nevim.Já teda taky nikdy neviděl závodníky EYS s přilbama na hlavách.A pár závodníků co se tohole závodu učastnili jsem viděl v Krasu bez helmy (to jsem potom asi fakt magor).
Zlý přespříliš zlýodpovědět 
   Re: helmy???13:33:46 16.08.2008
Podívej pokud si lezeš sám kdekoliv na skalách nebo na umělých stěnách kde ti dovolí lézt bez přilby je na tobě jestli dbáš na svojí osobní bezpečnost....
V Baldovci se prostě přilby používají a provozovatel na přilby v dětské kategorii dbal.Asi ses ještě cestou na horu nepotkal s padajícím kouskem chytu nebo šutrem který se uvolnil kolegovy který leze nad tebou?? Ono i docela malinkatej kousek chytu když letí z 23 metru dolů muže docela bolet ....
Bud rád že jsi se s tím ještě nepotkal.
S pozdravem Luki
Lukiodpovědět 
   Re: helmy???18:24:56 17.08.2008
Kdbych chtel byt hnusnej, tak bych citoval lidovou moudrost.. lidi ktery nenosej helmy nemaj mozek kterej by stal za to chranit. To plati na skalach, na kole, na bruslich..
Duraodpovědět 
    Re: helmy???23:13:55 18.08.2008
tak to Ty mas nejmin 3 na sobě
omoodpovědět 
    Re: helmy???12:37:02 19.08.2008
Dobrý příspěvek ... dokud se nic nestane tak přilba není potřeba, že???
Lukiodpovědět 

 Foto dne:
Fotka z dlouhodobého projektu Martina Dvorského, kterému se ho konečně podařilo minulý týden přelézt.
Prubířský Kámen SD, 8A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189688)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Traversée D'Hypotension 7A Fontainebleau
6717A 7A Fontainebleau
Scalpel 7A Fontainebleau
Prachovská Hrana 5- Buda
Štiplavá 3+ Buda
Nově komentované:
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov
Kamikadze Xa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Žebříček | Re: Žebříček | Žebříček | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Spaní Roviště |

 Nové komentáře:
Re: Boulder | Re: AO zas vynechal | Re: Lama | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (10)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka | Kolín KH |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2049 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2244 
 Ne, uniklo mi to. 
 1947 
 Sleduji jen Adama. 
 2020 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.