LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezec nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
20.Pail 10603
21.Melen 10601
22.Suchan 10532
Bouldry:
20.Šípek 9950
21.Indrák 9950
22.Košťál 9950
Hory:
22.Novák 2688
23.Bernard 2632
24.Opice 2510

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5855 lezců
1202041 cest
Nové přelezy:
F3000 8A
Big Sur 7C+
Bez Fakáče 7C
Nalgene 7C
Sturmtrupp 7b
Turkish Ai 10-
Zrození Hv 9
Aumax 7C
Demasiádo 7C
Nové Pušky 7C

Stěny
BalvanBoulder - Horažďovice
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Eliass - Ostrava

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ueli Steck pohřben svou rodinou - oficiální zpráva o nehodě

Rodina švýcarského špičkového výškového horolezce Ueliho Stecka vydala před chvílí k jeho úmrtí oficiální tiskovou zprávu o dnešní kremaci v klášteře Tengboche a o bližších okolnostech nehody pod Everestem při jeho výstupu na Nuptce.

Rodina se ráno rozloučila s Uelim v klášteře Tengboche na slavnostním ceremoniálu. Podle nepálské tradice byl zemřelý zpopelněn při působivém obřadu, který trval přibližně tři hodiny.

Na přání rodiny se obřadu účastnili pouze nejbližší - manželka Nicole a rodiče. Rodina popisovala obřad, organizovaný buddhistickými mnichy, jako vážný a působivý, smutný a zároveň osvobozující.

Rodina převeze část popela do Švýcarska. Má také v úmyslu ve Švýcarsku uspořádat rozloučení pro jeho přátele, známé a kolegy a rovněž pro veřejnost. Místo a datum budou upřesněny.


Klášter Tengboche



Další pozadí nehody Ueliho Stecka



29. dubna 2017 Ueli Steck vystoupal ze základního tábora pod Everestem do tábora 2 ve výšce zhruba 6400 metrů nad mořem. Jeho původním plánem bylo vylézt další den na další aklimatizaci na Everest do téměř 8000 metrů vysokého Jižního sedla, aby se vrátil do tábora 2 ve stejný den.

V táboře 2 Ueli zjistil, že podmínky ve stěně Nuptse jsou ideální, a proto se večer rozhodl, že změní svůj plán a následující den vyleze na Nuptse.

30. dubna 2017 Ueli vyrazil ve 4:30. Spolu s Francouzem Yannickem Grazianim překročil ledovec. Poté Graziani pokračoval po normální trase na Everest směrem k táboru 3, zatímco Ueli začal stoupat za svým cílem. Nehoda nastala asi v 7600 metrech kolem 9:00 (místního času). Jeho tělo bylo nakonec vyzvednuto italským pilotem vrtulníku ve výšce asi 6600 metrů a přeneseno do nemocnice v Káthmándú.

Příčina nehody je ještě neznámá.

Rodina vytvořila virtuální kondolenční knihu pro Ueliho přátele a známé: www.uelisteck.ch/en/rip

Celá tisková zpráva viz:
http://www.uelisteck.ch

sth   [úpravy] 19:29 04.05.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Marketing až do konce20:16:05 05.05.2017
Nic
Petrodpovědět 

 Foto dne:

Abanibi, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189691)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bobo The Bear 5c Leonidio
Chuck Norris 7A Priedhorie
Bez Fakáče Na Pankáče Medium 7C Panteon
La Traversée D'Hypotension 7A Fontainebleau
6717A 7A Fontainebleau
Nově komentované:
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: MČR nic, exhibice ano | teorie | Silnej jak silnice ale | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | MČR nic, exhibice ano | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (14)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (7)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka | Kolín KH |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2080 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2270 
 Ne, uniklo mi to. 
 1977 
 Sleduji jen Adama. 
 2051 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.