LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5855 lezců
1201991 cest
Nové přelezy:
Bez Fakáče 7C
Nalgene 7C
Sturmtrupp 7b
Turkish Ai 10-
Zrození Hv 9
Aumax 7C
Demasiádo 7C
Nové Pušky 7C
Study Brea 7C
Osotogari 7C

Stěny
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Crux - Karlovy Vary

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nejtěžší boulder od Lamprechta

Toni Lamprech (36) vylezl pravděpodobně nejtěžší boulder v Německu  "Assassin, Monkey and Man", kterému dal obtížnost 8C.

Boulder se nachází v Kochlu a jedná se o 8 metrovou hranu, na které se musíte dohromady poprat s 25-ti kroky.  Převislý a oklouzaný vápenec umožní lezci ukázat všechny jeho lezecké dovednosti, od dynamických kroků přes oblé stisky až po složité patičky a špičky.
Boulder Assassin, Monkey and Man vznikl  přidáním startu ze sedu a odvážného dolezu k již  existujícímu boulderu  "Bokassa's Fridge" 8C, také z dílny Toniho. Na bouldru strávil dohromady 36 dní. Dne  9. dubna udělal Toni závěrečnou tečku za podle jeho slov "doposud  nejtěžším bouldrem v Kochlu".


Toni Lamprecht v Assassin, Monkey and Man

foto by Udini.de


Toni Lamprecht je jedním z nejvšestrannějších lezců Německa. Leze mu to stejně dobře v kratších či delších cestách anebo na kamenech.
Sportovní cesty:
V jeho domácí oblasti Kochel má na svědomí přelezy cest do obtížnosti 9a: "Ramayana" 8c+, 1995, "Dalli Dalli" 8c+, 2001, "Marsupilami“ 9a, 2006.
Bouldering:
Boulderingu propadl  naplno v roce 1999 při své návštěvě Hueco Tanks v USA.  Bouldrmatka se stala na dva roky jeho nejlepším lezeckým partnerem. Ve stejný rok podnikl s Klemem Loskotem "road trip" po rakouských bouldrových oblastech. Společně otevřeli a přelezli spoustu těžkých problému v obtížnosti 8B+. Od té doby otevřel a vylezl mnoho dalších těžkých prásků až do obtížnosti 8C.

Vícedélkové cesty:
V roce 2001 se s přáteli vydal do Grónska, kde přelezli v  1200 metrů vysoké stěně cesty "Aquasky", 7a (5.11) and "Easy or Squeezy" 7b+ (5.12). Do Gronska se opět vrátil v roce 2004  se silných Švýcarsko-německým týmem, kde společně vytvořili v překrásných žulových stěnách devět prvovýstupů  do obtížnosti 7c v okolí  Tornarssuk and Quvernit islands. Minulý rok se účastnil expedice na Madagaskar.  Společně s Felixem Frieder, Sandrou Wielebnowski a Benno Wagnerkde se jim podařil  ve stěně Tsaranoro  první přelez „Manara-Potsiny", 8a, 600m, 17 délek.

Kromě jeho práce s hendikepovanými dětmi a lezení je jeho další velkou vášní cestování. V budoucnu plánuje procestovat USA, Himálaje a Afriku.



Zdroje:
Arcteryx.com
Udini.de


Simona    [úpravy] 20:17 29.04.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Borec12:26:59 29.04.2008
Moj clovek..o sakra on pouziva MG! to je hajzl
odpovědět 

 potlesk14:51:22 29.04.2008
Simono, smekám! Stručné, věcné, výstižné.
relicodpovědět 
 Re: potlesk15:15:23 29.04.2008
Dobře ona :-)
matesodpovědět 
  Re: potlesk17:32:51 29.04.2008
Pěkně napsaný info.
Jeste bych doplnil,ze jeho vásní je taky punková hudba,hraje a zpívá v kapele Analstahl,fakt nářez.
č.odpovědět 
  Re: potlesk21:07:45 14.05.2008
zdar
mot0rkaodpovědět 

 Foto dne:

Abanibi, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189690)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Chuck Norris 7A Priedhorie
Bez Fakáče Na Pankáče Medium 7C Panteon
La Traversée D'Hypotension 7A Fontainebleau
6717A 7A Fontainebleau
Scalpel 7A Fontainebleau
Nově komentované:
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov
Kamikadze Xa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Žebříček |

 Nové komentáře:
Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | MČR nic, exhibice ano | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: Boulder | Re: AO zas vynechal | Re: Lama | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (4)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka | Kolín KH |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2066 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2258 
 Ne, uniklo mi to. 
 1963 
 Sleduji jen Adama. 
 2039 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.