LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.H2 11016
2.Šofránko 10981
3.Kalvas 10678
Bouldry:
1.Šípek 9950
2.Urubčík 9525
3.Jurečka 9450
Hory:
1.Hrdlička 1354

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114688 cest
Nové přelezy:
Výlety Do Xa
The Wish 7c
Černobílá 8A
Iron Maide 10-
Los Cazapr 7c+/8a
Skitalica 7c+
Nevermind 7c+
Mar De Inc 7c
Opportunis 7c
Bigfoot 7C+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jorg Verhoeven zveřejnil video, jak ho při pádu ochránila helma

Nizozemský lezec Jorg Verhoeven zveřejnil video, na němž je zachyceno, jak ho ochránila helma při pádu během lezení po vlastním na skalách v Coloradu.

"Tedy, chlapci a děvčata, to je důvod, proč musíte nosit přilbu, když lezete po vlastním ...," uvedl na Instagramu k videozáběru. Těsně před pádem nechal nohu za lanem a pak pak mu druhá noha uklouzla, jak vysvětluje. Při pádu naráží přímo hlavou v přílbě do skály. Podle záběru měl na hlavě letošní model ultralehké přilby Petzl Sirocco.



sth   [úpravy] 06:10 08.06.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Jištění jističe13:30:28 08.06.2017
Nechápu příliš proč není jistič také jištěn , pád mohl vypadat úplně jinak.
Asi jsem ze staré školy.
M.Maštálkoodpovědět 
 Re: Jištění jističe14:08:33 08.06.2017
já spíš nechápu jak se lezec dostal do té výchozí pozice ve které došlo k pádu. vypadá to, že se chystal na bungee.
čejčodpovědět 
  Re: Jištění jističe17:07:37 08.06.2017
Tady to mate cele, koumaci...
https://www.instagram.com/p/BVDGjHGAceM/
odpovědět 
   Re: Jištění jističe20:29:22 09.06.2017
Helma určitě pomohla hodně,ale z videa je jasný, že i v průseru noha za lanaem nepadal vůbec pasivně a skvěle se orientoval v prostoru. Ta Ruka nad hlavou (teda podle videa a to že náraz na hlavu čekal) možná zachránilo jeho páteř, která by ani helma nepomohla.
Valmarodpovědět 
 Re: Jištění jističe15:13:40 08.06.2017
To je fakt. Mohl být mnohem tvrdší. :-/
patapufaodpovědět 

 prsák14:54:26 08.06.2017
no, mít prsák, tak dopadne o dost líp. Ale nejsou moc cool, no
d.odpovědět 
 Re: prsák16:59:35 08.06.2017
Klasika, lano za nohou.
odpovědět 
 Re: prsák18:18:35 08.06.2017
No nejsem si jistej, jestli se dá za lepší považovat zlomenina krčku, která by mohla nastat s prsákem při pádu s lanem za nohou.
Prudičodpovědět 
  Re: prsák19:35:28 08.06.2017
z hlediska vyhodnosti ruznejch katastrofickejch scenaru.. kdyz si zlomis nohu v krcku, jsi za par mesicu zase v provozu. & behem srustani nevypadnes uplne ze zivota (pokud se nezivis rukama).
Kdyz si bouchnes hlavou o skalu, muzes skoncit jako zelenina bez moznosti navratu k cemukoli.
Samozrejme ..prsak ti muze pomoci k zlomenejm zebrum, pohmozdenejm obratlum, vyjetejm plotynkam atd atd, toto jen zjednodusene srovnani.
odpovědět 
   Re: prsák07:27:47 09.06.2017
dalsi koumak
odpovědět 

 ?20:03:44 08.06.2017
Jaká je souvislost s tím, že se kluci a holky leze po vlastním? Pokud tam jsou nýty, tak se tohle stát nemůže?
Kolikrát jsem od jističe slyšel .... bacha, vole, máš lano za nohou!  ..........
ABLodpovědět 
 Re: ?22:19:27 08.06.2017
jj, taky nechapu proc zduraznuje vlastni matros kdyz s nejtama hrozi to samy.. V kazdym pripade na tohle se kokos na tykvi dost hodi. Noha za lanem byva docela casto i kdyz se na to dava pozor.
odpovědět 
  Re: ?07:28:37 09.06.2017
by nebyl pak cool post
odpovědět 
   Re: ?23:40:30 09.06.2017
V originále píše trad climbing. To se většinou překládá jako lezení po vlastním, ale nemusí to tak být nutně, v širším slova smyslu jakékoliv lezení které není odjistene jako sportovka. Treba i nyty, ale dal od sebe.

Myslim, ze proste chtěl jen akcentovat rozdíl ve vzdálenostech jištění. Akorát že u nás pro to nemáme vhodný jiný překlad. Tradiční lezení se nejak neujalo. Tak co treba "nesportovní lezení"?
masoodpovědět 
    Re: ?21:52:02 10.06.2017
Pro maso:

Jo, to už smysl dává. Podíval jsem se slepě jen na překlad a tam to zní opravdu děsně. Když se na to podíváš z toho originálu, tak to nabere jiný směr.

A nesportovní lezení? Proč ne, to je takové to lezení pro radost. Ne pro sport ale pro požitek. Prostě "trad"- klasika.
Dík.
ABLodpovědět 

 nejen uraz hlavy00:15:05 09.06.2017
Ty vago, ted jsem videl kompletni video brane zespodu, mel dosti stesti, ze neutrpel kompresni zlomeninu v oblasti C patere - na videu je dobre videt jak pri narazu jde hlava do vyrazneho kratkeho zaklonu ... fuj tajksl ... helma jiste pomohla ... bez ni by to asi nebylo tak vesele ... take mne prekvapuje jak akcentuje to vlastni jisteni ... ze by tim chtel naznacit, ze lano muze jit vic zig-zag, nebo ze jsou delsi odlezy, kdy pri padu hrozi noha za lanem daleko vice ... no nic fuj ble
J. Kladaodpovědět 

 Mozna by nebylo od veci...02:13:59 09.06.2017
Mozna by nebylo od veci prestat na lezci zverejnovat "cool" fotky lezcu beh helem...
Annaodpovědět 
 Re: Mozna by nebylo od veci...07:33:27 09.06.2017
mozna placas pekny blbosti
odpovědět 

 Foto dne:
Fotka z dlouhodobého projektu Martina Dvorského, kterému se ho konečně podařilo minulý týden přelézt.
Prubířský Kámen SD, 8A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189669)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Palikaria 5b Leonidio
Partitura - Var. VIIIa Tisá - Hřebenové Věže
Kašpárek A Strašidlo VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Dovolená Na Balkoně VIIc Labské Údolí - Levý Břeh
Léto, Slunce, Kaktus VI Labské Údolí - Levý Břeh
Nově komentované:
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Inflation Der Bewertung VIIc Oybin
Opportunista 7c Kalymnos

 Nově v diskusi:
Žebříček | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Spaní Roviště | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: AO zas vynechal | Re: Lama | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (10)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Zákaz lezení na Kozlovi (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2031 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2215 
 Ne, uniklo mi to. 
 1929 
 Sleduji jen Adama. 
 2000 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.