LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
18.Svoboda 10693
19.Kalvas 10678
20.Kolomazník 10628
Bouldry:
18.Širůčková 10006
19.Chejn 10000
20.Majdloch 10000
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Bernard 2632

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1204028 cest
Nové přelezy:
Zpátky Do 8A+
Ďáblovo Zl 7C
Pakobra 7C
Pek-se-so 8A/8A+
Je Grimpe 8a+
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c
Celerino A 7b
Satan 7C+
Mr. Krek 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

David Fojtík a Miloš Palacký před vrcholovým útokem na Everest

Čeští horolezci David Fojtík a Miloš Palacký dnes ohlásili z expedice na Everest, že jsou dobře aklimatizováni z výstupů do výšek až 7200 metrů, a proto připraveni na vrcholový útok na Everest. A právě regenerují v Namche Bazaar a vyčkávají na počasí.

"Update z Everestu - jsme teoreticky v polovině našeho výletu! Krátká poločasová rekapitulace – jsme dobře aklimatizováni na pokus o vrchol, vyhýbají se nám závažnější nemoci (extrémně důležité!!!), v týmu pohoda a motivace vyrazit na pokus o vrchol! Vše je tak, jak má být, máme dobře našlápnuto.
Konkrétně máme za sebou týdenní aklimatizační pobyt ve druhém táboře (C2 - 6,400m) s výletem do C3 (7,200m). Vše proběhlo celkem hladce a z hlediska aklimatizace jsme připraveni na vrcholový útok. Mezitím jsme se rozhodli zregenerovat v Namche Bazaaru, kde jsme po dvou dnech pochodu sestoupili načerpat síly. Zatím je tento rok nahoře velká zima (-40°C) a silný vítr (windchill ani nechci počítat) - výstup by tedy hrozil omrzlinami, takže jsme ve "vyčkávacím" módu a v případě zlepšení počasí hned vyrážíme nahoru. Může to být zítra, ale taky za týden či více - osobně vrcholový pokus odhadujeme někdy v rozmezí 15-25.5. Držte nám palce!"
napsal před chvílí David Fojtík na Facebooku.



Na Everest se David Fojtík vydává už podruhé, stál na něm v roce 2006. I tehdy lezl s Milošem Palackým. Ten však musel výstup na vrchol vzdát kvůli vyčerpání. Miloš Palacký se o Everest pak pokoušel znovu, (včetně prvního pokusu celkem sedmkrát), nyní se ho David Fojtík rozhodl osobně podpořit.

A zároveň v rámci akce David Fojtík podporuje sbírku na cyklistické Čertovy stezky, což je neziskový projekt jeho kamarádů z Nového Jičína.

Některé z fotek, které David Fojtík před chvílí zveřejnil na Facebooku:












Úvodní článek o jejich letošní expedici:
David Fojtík a Miloš Palacký se chystají na Everest

sth   [úpravy] 09:40 04.05.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189875)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Con La Punta De. 6a+ Chulilla
Adios Mi Cadera 6a Chulilla
La Última Gota En. 6a Chulilla
Pilame Que Voy So. 5c Chulilla
La Birra Es Bella 6a Chulilla
Nově komentované:
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | ... | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Sestup | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (17)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
ČHS: Výstupy roku 2025 - příjem nominací (1)

 Nově v inzerci:
Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2480 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2662 
 Ne, uniklo mi to. 
 2381 
 Sleduji jen Adama. 
 2490 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.