LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.H2 11016
2.Vlk 10512
3.Hodeček 10025
Bouldry:
1.Jurečka 9450
2.Nakládalová 7850
3.Palivec 7809
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5854 lezců
1114086 cest
Nové přelezy:
Oblión 8A
Kap Horn 9-/9
Fakerník 9+/10-
Drsnobál 9+/10-
Hrana 1624 9
Trojan War 8A
Pagota 8A
Boris 7b+
Le Mur Du 7C
Creme Brul 7C

Stěny
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
SAUNA - Plzeň
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ines Papert - Great Wall of China

Po neúspěšném pokusu o dokončení projektu na Mount Kyzyl Asker udělali  Ines Papert a Wolfgang Russegger novou cestu Quantum of Solace (ABO, WI 7+, M7, 600m) na  Great Wall of China v Kyrgyzstánu.

V roce 2010 Ines Papert, Thomas Senf a Wolfgang Russegger absolvovali expedici do Kyrgyzstánu, kde se jejich cílem stala jihovýchodní stěna  Mount Kyzyl Asker v alpském stylu. Pro Ines to byl už druhý pokus a ani tentokrát se jí výstup nepodařilo dokončit. Zlé počasí je zastavilo 200 metrů pod vrcholem. Tým se ale rozhodl, že se vrátí co nejdříve - letos na podzim.

Tento rok odjela Ines Papert do Kyrgyzstánu se svým jedenáctiletým synem Manu, který jí poprvé doprovázel až do základního tábora. Ještě předtím si ale udělali společné prázdniny a cestovali několik týdnů po divokém Kyrgyzstánu. Ines se také věnovala svému novému koníčku paraglidingu.


Emanuel Papert si hraje s dětmi v Kyrgyzstánu

foto by archiv Ines Papert



život Nomádů v Kyrgyzstánu

foto by archiv Ines Papert




Ines Papert

foto by archiv Ines Papert




Djety Orguz valley

foto by archiv Ines Papert




auto zapadlé v bahně

foto by archiv Ines Papert




auto zapadlé v bahně

foto by archiv Ines Papert





Paragliding nad Djety Orguz valley

foto by archiv Ines Papert



jízda na koni - Ines a Manu

foto by archiv Ines Papert



Mount Kyzyl Asker

Později se k Ines připojili její lezečtí partneři Wolfgang Russegger a tentokrát Charly Fritzer. Po nepříjemných komplikacích, jako na několik dní zapadlé auto v bahně cestou do základního tábora, špatný zdravotní stav obou spolulezců a pád Charlyho Fritze do trhliny, začali konečně lézt  12. září. Hladce dolezli do bivaku v 5300 metrech, odkud se kvůli odtávajícímu ledu rozhodli pokračovat až druhý den ráno. U Fritze se ale začala projevovat výšková nemoc  a  rozhodnutí bylo jasné: slanit ihned!


Mount Kyzyl Asker

foto by archiv Ines Papert



Čas utíkal a Papert se pomalu vzdávala svého velkého snu: dokončení  “Red Soldier  na Mount Kyzyl Asker (Ines nosila dva roky fotku Mount Kyzyl Asker v kapse). Charly se naštěstí v základním táboře uzdravil, ale motivace týmu upadala. Kyzyl Asker už nepřipadal v úvahu, a tak si Ines a Wolfgang vybrali náhradní cíl - nedalekou Great Wall of China. Jejich nový směr vylezli v alpském stylu za 11 hodin (celková doba výstupu 18 hodiny) a udali obtížnosti ABO, WI 7 +, M7. Jako vždy lezli po vlastním jištění a všechny délky vyváděla Ines. „Quantum of Solace je  obtížná mixová cesta, která prověřila všechny mé lezecké dovednosti a také mojí odvahu“, říká Ines.


Quantum of Solace

foto by archiv Ines Papert




Ines Papert v Quantum of Solace

foto by archiv Ines Papert




Ines Papert Quantum of Solace

foto by archiv Ines Papert




Ines Papert Quantum of Solace

foto by archiv Ines Papert




topo Quantum of Solace

foto by archiv Ines Papert


Rozhovor s Ines Papert na Lezci.

Sponzoři celé akce:





 



   

Simona    [úpravy] 07:39 31.10.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace14:40:40 03.11.2011
Pecka !
Blurodpovědět 

 con grrrrrrrr15:06:41 03.11.2011
super java
odpovědět 

 Foto dne:
Chris Murphy, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189630)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Odissea Nelle Tacche 7a+ Baunei
Mouka 5 Děčínský Sněžník
Synco 5c Leonidio
Mono 6a Leonidio
Saime 6a+ Leonidio
Nově komentované:
Dračí Krev 10- Holštejn
Playboy 10 Nečín
Pavoučí Hrana IXc Křížový Vrch
Playboy 10 Nečín
Playboy 10 Nečín

 Nově v diskusi:
Lezecky Černá skála u Řevnic | Nalezeno dětské lezečky v Tisé | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Lama | Lama | Re: Boulder | Re: Boulder | Ledolezení? | fockin legend | fockin legend | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Boulder |

 Kde to vře:
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)

 Nově v inzerci:
So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1981 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2160 
 Ne, uniklo mi to. 
 1881 
 Sleduji jen Adama. 
 1947 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.