LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5853 lezců
1201037 cest
Nové přelezy:
Zlatá Čaša 9+
Zjavenie 9+
Ten Istý T 10-
Žebřík 9
Korwinator 7C+
Shoulder P 8A
Metronom 9+/10-
Oxus 7c
Láskyplné 7C
Anczymon 8A+

Stěny
A-ProSystem s.r.o. - Most
Squash Arena Liberec - Liberec
ZŠ Planá - Planá

Prodejny
HUDYsport - Brno
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ines Papert ve Skotsku – novinky na Ben Nevisu a v Cairngorms

Skotské zimní lezení nadchlo Ines Papert natolik, že se po roce opět vrátila a společně s Charly Fritzerem zde udělali několik hodnotných opakování a  dva prvovýstupy.

Nejprve se Ines a Charly pustili do prvního opakování "To those who wait" IX, 9" na Ben Nevisu. Navzdory špatnému počasí se týmu také podařilo udělat dva  prvovýstupy:  "Triple X", VIII, 8 na Ben Nevisu – cestu lezli společně s  Dave MacLeod – a "Bavarinthia" IX, 9 v Coire an Lochain (Cairngorm).

Co překvapilo Ines ve Skotsku nejvíce, stejně jako v loňském roce, nebylo už tradičně špatné  počasí,  ale skutečnost, že tolik směrů lze lézt bez nýtů.  "Lezení ve Skotsku mi opravdu hodně pomohlo změnit můj postoj" řekla Ines a dodala: "Mým cílem je rozhodně lézt co nejvíce věcí po vlastním materiálu, a to nejen v Alpách, ale také v naší cestě na Kyzyl Asker.
(pozn. Ines mluví o cestě, kterou rozdělala společně s Thomasem Senfem a Wolfgangem Russeggerem v Kyrgyzstánu. Jejich plán byl prostoupit jihovýchodní stěnu  Mount Kyzyl Asker v alpském stylu. Zlé počasí je ale zastavilo 200 metrů pod vrcholem. Tým se chystá dokončit prvovýstup tento rok.


Ines Papert on-sighting "Happy Tyroleans" IX/10 on-sight, Cairngorms

foto by Hans Hornberger



Prvovýstup "Bavarinthia" IX, 9 on- sight,Coire an Lochain, Cairngorms.

foto by Hans Hornberger




foto by Hans Hornberger




foto by Hans Hornberger




foto by Hans Hornberger


Na video z této akce se můžete podívat na stránkách autora fotek Hanse Hornbergera.


Přelezené cesty Ines Papert a Charly Fritze ve Skotsku:
26/01/2011 - Cairngorms, Coire an Lochain: Daddy Longlegs VIII, 9 on-sight
27/01/2011 - Ben Nevis: první opakování "To those who wait" IX, 9 (Charly Fritzer redpoint) F.a. Greg Boswell & Will Sim 31/12/2010)
28/01/2011 - Ben Nevis: prvovýstup"Triple X" VIII, 8 on-sight (Ines Papert, Charly Fritzer & Dave Macleod)
29/01/2011 - Cairngorms: "The demon direct" IX, 9 "Happy Tyroleans" IX/10 (oba on-sight)
31/01/2011 - Cairngorms: Coire an Lochain: "Savage Slit" V, 6 a prvovýstup "Bavarinthia" IX, 9 on- sight (Ines Papert & Charly Fritzer 31/01/2011)



Zdroje:

cargocollective.com/hans-hornberger

Simona    [úpravy] 21:23 10.02.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Teda husty vykony a filmik je paradni22:47:41 11.02.2011
Ac me tenhle styl lezeni osobne nebere, super vykony a vrele doporucuji shlednout film, ma paradni atmosferu a zpracovani.
upmanodpovědět 

 jistitko23:18:52 11.02.2011
nechci byt uplne za nejakeho pedanta, ale v tom videu - 2:49 - jde videt ze ma blbe cvakle jistitko. jest tak nebo se mi to zda?
 tasmansky.certodpovědět 
 Re: jistitko00:52:28 12.02.2011
Tak se podivej i druhym ocickem a hlavne kde se nachazi prvni jistici bod a mozna ti to pomuze.
Spis me vadi, ze mluvi o jedne oblasti a namicha do toho obrazky z dalsich.
Stepan Ptacekodpovědět 

 Foto dne:
(Bývalá) cesta Prašná resp. Prašná I, Poříčí n. Sázavou, stav k 5.3.2026.
Prašná I, po výlomu
 Databáze cest:
Všechny cesty (189538)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Babosa 6a Chulilla
Zlatá Čaša 9+ Belá
Lâchez Les Tapettes 7b Freyr
SO-Riss IV Bielatal
Herrenlos 7A+ Bahratal
Nově komentované:
Via Giulietta VIIb Ostaš
Cesta Kaolinu 4 Skály V Údolí Zlatého Potoka
Oxus 7c Kalymnos
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | A bouldry? | Klobouček |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Zákaz lezení na Kozlovi (9)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (9)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)
Adam Ondra dal na flash svůj 3. boulder za 8C: Celestite (SUI) (1)

 Nově v inzerci:
Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1942 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2125 
 Ne, uniklo mi to. 
 1848 
 Sleduji jen Adama. 
 1919 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.