LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
4.Štípek 11869
Bouldry:
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
4.Pochman 10875
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5853 lezců
1200664 cest
Nové přelezy:
Korwinator 7C+
Shoulder P 8A
Metronom 9+/10-
Oxus 7c
Láskyplné 7C
Anczymon 8A+
Indikátor 7C
Aperol 8A+
Tsim Fucki 7C
No Money N 9

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Violent New Breed 9a+

Nejtěžší cesta světa ?

breed thumb Britský lezec John Gaskins, který je v současnosti pravděpodobně nejsilnějším lezcem Británie,

dokončil svůj dlouho rozpracovaný projekt v oblasti Giggleswick South/Británie v sektoru G-Spot. Vzniklá cesta Violent New Breed oklasifikovaná stupněm 9a+. se tak stala nejtěžší cestou Británie a možná i světa. Cesta je pouhých šest sedm metrů dlouhá a vede středem super převislé jeskyně a Johnovi trvalo mnoho let než ji přelezl.


Pozn.:
O obtížnosti cesty se spekuluje vzhledem k její délce ( pouhých 6m, dva nýty ) je snahou ji přiřadit Fb klasifikaci. Je také porovnávána s doposavad nejtěžší cestou Británie Hubble 8c+, o které Ben Moon prohlásil, že je by mohla být 8B Fb, cesta Breed by měla být výrazně těžší a její boulderová obtížnost je odhadována na 8C+.
V diskusi se také strhla debata o tom, zda tuto cestu nepovažovat spíše za takzvaný Highball – tedy vysoký boulder problém, avšak linie v dachu prakticky bez chytů, špatný dopad a doba, kterou John tomuto počinu věnoval, jednoznačně odráží všechny pochybovače.


Informace byla poskytnuta oficiálním lezeckým serverem.
- UKClimbing - http://www.ukclimbing.com


breed sektor

Sektor z nejtěžší cestou Británie a možná i světa. Violent New Breed (9a+) v sektoru G-spot
© ROCKFAX 


JirkaS   [úpravy] 09:11 09.07.2004Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nátěr11:55:13 09.07.2004
Tak to je pořádný nátěr vážení . . . .Pro nás smrtelníky je úplně jedno jestli to je cesta, bouldr nebo high ball, protože budeme vždy jen chodit kolem :-))
Boboodpovědět 

 Srbsko17:26:21 11.07.2004
Každopádně vzhledem k tomu, že moc neznám Srbsko bych klidně uvěřil, že je to někde v lomu či stěně Kotlů na Srbsku. Vůbec to nebudí respekt.
Tomodpovědět 
 Re: Srbsko11:19:20 18.07.2004
Tak to zkus vylézt, ty vole! A jsem zvědav jestli se z toho nepose...
Pepaodpovědět 
 Re: Srbsko16:22:10 18.07.2004
Je to na pohled docela vodporný.
Bobanodpovědět 
  Re: Srbsko17:54:30 18.07.2004
Tak mi to přijde jako pěknej hnus a klidně i hnusnej. A že je to těžký - na umělině pokud dám minimum malých chytů - bude to stejný hnus a možná ještě težšší.
Tomodpovědět 
   Re: Srbsko19:40:43 18.07.2004
Na výše uvedeném serveru najdete mimo jiné i foto zmiňovanných cest. Vypadají o poznaní lépe než na výše uvedeném snímku. Ta nejtěžší - Violent...vede doopravdy hladkou střechou, kde jedinými záchytnými body jsou fixní jištění. Budí respekt, obdiv i chuť lézt...Mrkněte na to. Čaues!
ondrášodpovědět 

 Foto dne:
(Bývalá) cesta Prašná resp. Prašná I, Poříčí n. Sázavou, stav k 5.3.2026.
Prašná I, po výlomu
 Databáze cest:
Všechny cesty (189530)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Thalia Ext. 6a+ Leonidio
Gerd Kapitán Nebes VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Montážna Skratka 8+ Liptov
Souyos 7- Komjatná
Sticky Fingers 6b El Chorro
Nově komentované:
Via Giulietta VIIb Ostaš
Cesta Kaolinu 4 Skály V Údolí Zlatého Potoka
Oxus 7c Kalymnos
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Klobouček | Klobouček | D | Manitú | Re: naboso | naboso | Velký Hermann | Re: To je přece druhý přelez | Re: K čemu je to dobré? | Re: To je přece druhý přelez |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (9)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Adam Ondra dal na flash svůj 3. boulder za 8C: Celestite (SUI) (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1929 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2106 
 Ne, uniklo mi to. 
 1826 
 Sleduji jen Adama. 
 1899 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.