LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5866 lezců
1204239 cest
Nové přelezy:
Study Brea 7C
Monodito 7c
Il Piatto 8a
Wilibaldov 9+/10-
Ztopořená 9/9+
Těžník 8A
Ornament 8A/8A+
Křik A Plá 8A+/8B
Pigs (thre 8A/8A+
Python 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz


Komentáře

Nový komentář 

 Zazitek z Rathenu
Bylo to jeste v dobe kdy se pres prevoz do Rathenu jezdilo za vychodni menu, kdy jsme se Standou take vydali na Höllenhund. Presne jak popisuje Jarda, kdyz jsme dosli pod stenu, nas zamer se rozpustil ve stinu tohoto majestatneho obra. Co ted, vrchol se ztracel nekde u nebe a my byli na pisku podruhe. Nastesti vpravo Höllenhunda se naklapela sotva polovicni rajbasova stenka. Kdyz jsem propocen vylezl malo jistenou cestou Haisse sand tusim se jmenovala, (VIIa ?) tak jsem si stenu, ktera nas odradila mohl prohlednout. Vzadu za Höllenhundem lezla dvojka na Eule. U kruhu v pulce steny byl jeden mravenec a asi pet metru nad nim se pres previsek snazil dostat druhy. Moc mu to neslo a dolinou se neslo hekani jeho usili. Chvili jsem z nej spustil oci a dobiram Standu. Najednou slysim tupou silnou ranu. Na Sove o deset, jedenact metru nize nez pred chvili v prapodivne poloze visi lezcovo telo, jehoz dunivy naraz o stenu me upoutal. Chvili se tam vzpamatovaval a pak do toho sel opet. A opet pras dolu az se vzduch zachvel. A oept nahoru az to prekonal.
Je to jiz davno, ale jasne si vybavuji pocit, z tohoto klipu z jedne strany oramovaneho kolmou, hladkou a nepristupnou stenou Höllenhunda a ten byl: Nekteri lidi jsou dost odvazny a ja, ze se asi uplne na tento sport nehodim.
Zapsal: JirkaS, 11:11:03 14.03.2001
 Peklopes v mediích
Jardo slyšel jsem, že Berd Arnold měl kdysi v NDR televizi nějaký show, jak lezl na Hollenhunda, nevíš něco o tom ?
Zapsal: Robert, 11:18:26 14.03.2001
 Klasiky na hulícího psa
Fialovej zářez je podle mě markantně lehčí než údolka.Pod kruhem v údolce je spousta hodin v tzv.suchejch rybách. Můžete to k prvnímu kruhu hodně jistit , ale při hustém jištění zase dotéká. Takže všeho s mírou.
Zapsal: John, 22:34:29 15.03.2001
 
Milý Jirko, za zpracování mapky ti moc děkuji. Za své hrozivé zážitky moc ne. Takhle seriálem pracně budovaná chuť na vlastní kůži poznat Sasko mnohé čtenáře jistě přejde. O televizní show jsem sice neslyšel, ale viděl jsem fotku lezce - mravence, jak se nachází někde uprostřed stěny free solo. Johne, dík na vzpomínku. Hned jsem si vybavil, že vztah hodiny jištění síla funguje přesně tak, jak píšeš.
Zapsal: Jarda M., 07:00:53 17.03.2001
 Bat se zdrave
Jardo, sakriš to jsem nechtel takhle nikoho strasit. To byla jen vesela prihoda z nataceni. Myslim, ze jiz nemam v zasobe zadnou drastickou.
Prestoze obdobi, kdy jsem jezdil na pisky, obdobi bylo pro me tak trochu obdobi lezecke frustrace z povesenych pytlu, byly to jedny z nejkrasnejsich lezeckych zazitku vubec. Vzdyt, co ti zustane v pameti z vykonu, kdyz se aspon trochu nebojis. A ta krajina to stoji za turu treba jen s mapou a buzolou. Snad lide, kteri maji pisky radi, jako ja, tam stejne budou jezdit. A pevne doufam, ze se budou i zdrave bat.
Zapsal: JirkaS, 09:09:07 17.03.2001
 Zlatý Sasko
Na rozdíl od českých pískovců jsem v Sasku toho tolik nevylezl, ale viděl jsem tam toto. Oproti Čechám jsou saské písky dobře zajištěny, i když tam mají méně kruhů, dají se tam více používat smyčky, klasifikace sedí a nebezpečné cesty jsou v průvodcích označeny. Skoda toho magnezia. Po lezení v Sasku přijdete ještě o zážitek z hospodských debat o tom, který VIIIc je VIIIb a který je IXb, jak tomu bývá v Labáku. Nežerka povídal:"Říkaj:"Máme pro tebe nový VIIIb." A já na to:"A za kolik je?"."
Zapsal: Bída, 14:13:41 05.04.2001
 IydyssGQqOQMWTiAaq
37mKVb This is one awesome post. Keep writing.
Zapsal: KpUvxbrsLedM, 02:57:25 20.12.2013
 GQStZJURkAuGZrNsMXq
srDz0R Fantastic post.Much thanks again.
Zapsal: asWRhhdJJ, 18:54:24 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Grande Grotta
DNA, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (189877)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Esparnallac 7a+ Siurana
Python 7C Vesec
Con La Punta De. 6a+ Chulilla
Adios Mi Cadera 6a Chulilla
La Última Gota En. 6a Chulilla
Nově komentované:
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Study Break 7C Tisá - Modřín
Chaluhová Varianta 6 Srbsko
Highlander 8-/8 Roviště
Highlander 8-/8 Roviště

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Opět výkon na špici | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | ... | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (20)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
ČHS: Výstupy roku 2025 - příjem nominací (1)

 Nově v inzerci:
Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2528 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2702 
 Ne, uniklo mi to. 
 2422 
 Sleduji jen Adama. 
 2526 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.