LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)

Deníčky
5845 lezců
1196860 cest
Nové přelezy:
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c
La Forquet 8a+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tři vrcholy nad královským městem Kyjovem

smallopět po roce krásný květnový měsíc, všechno začíná kvést, a lesy krásně voní. Chceme vás pozvat na malou velkou procházku do našeho nádherného pohoří Chřiby na jižní Moravě. Jako horolezecký klub vyznáváme nejen lezení vertikální, ale i to horizontální, a někdy i takové může být stejně tak hluboké a kouzelné.

Chřiby jsou tajemným lesem a nevelkým pohořím, ale u nás na Moravě určitě vůni hor mají. Nakonec na naší procházce na vás čekají tři hodnotné vrcholy. Prvním je Hora svatého Klimenta, nedaleko Vřesovic, místo dávné a určitě i významné minulostí při vzniku našeho národa. Dalším a také nejvyšším místem Chřibů je Brdo, a kdo chce navštívit před svítáním rozhlednu nacházející se na jeho vrcholu, ten by měl využít šanci a vyrazit spolu se svými přáteli na dlouhou cestu sto kilometrů, neboť tato cesta vede přes Brdo. A jak vzpomínají účastníci minulého ročníku, tak tento pohled na celé Chřiby za svítání z nejvyššího místa byl nejvděčnější odměnou za malé utrpení a zůstává uschován hluboko v srdci.

  Cesta na Chřibské stovce i padesátce vás přivede na další veliký vrchol a ne méně nádherný a také je plný historie, na Buchlov, kde se nachází jeden z nejzachovalejších hradů. Před tím cesta vede přes Cyrilometodějské místo, slavný moravský Velehrad.



  A dříve, než se cesta spojí uprostřed vinohradů na cestě do cíle, vás překvapí skalní masiv Kozel, dvacet čtyři metrů vysoký kámen, skála, a další zastávka. Kde se tady vzala? To zůstává záhadou a tajemstvím naší přírody.

  Po celodenní námaze, pro některé i celonoční procházce určitě každý rád uvidí střechy královského města Kyjova a tím i cíl svého putování. Město barevné, plné hudby, tance a výborného vína, ne náhodou bylo povýšené do královského stavu.



  Tak jen stručně o cestě Chřibské stovky a padesátky, mnohem víc poznáte sami svoji účastí. A kdo se necítí zvládnout náročnou stovku tak určitě padesát kilometrů v nejkrásnějším měsíci roku zvládne s chutí a radostí, že udělal něco málo i pro své zdraví a také snad pro své přátele, kteří ho mohou doprovázet.

  Nejedná se o závod, ale procházku bychom to nazvali i se slovem náročnou procházkou. Na cestě bude několik stanovišť, kde bude připravené malé občerstvení. Celá cesta je značená turistickými standardními značkami. A start i cíl u vlakového nádraží v Kyjově, nedaleko náměstí s renesanční radnicí.

Mnoho úspěchů přeje Horolezecký klub Chřiby

poster


Více Info na www.horochriby.cz a mail hkchriby@horochriby.cz

Chřibská stovka, 13.5. 19-20h, prezence u vlakového nádraží v Kyjově, startovné 100Kč

Chřibská padesátka, 14.5. 7-8h, prezence u vlakového nádraží v Kyjově, startovné 50Kč

Cíl pro obě trasy stejný, v sobotu 14.5. do 20hod. u vlakového nádraží v Kyjově.

Karel Pazourek   [úpravy] 09:03 04.05.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Srbsko
 Databáze cest:
Všechny cesty (189166)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tonsai Playgirl 7b+ Hvar
Todo Empezó El Albarra 6a Gandia
La Rompebíceps 6a+ Gandia
Y Los Gitanos 5 Gandia
Pudin De Chumino Para Un Coleg 5c Chulilla
Nově komentované:
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella
Jeremy Extension 8a Leonidio
Jeremy 7c+ Leonidio
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 | 67 | Odpočívej v pokoji | R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (6)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (4)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2706 
 Někdy ano 
 3066 
 Ne nepoužívám 
 2866 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.