LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5887 lezců
1210523 cest
Nové přelezy:
Silkroad Xc
Dopamin 7A+
Polární Zá 8A+
Zlatý Vlak 7C
Mr.Mime 7C+
Touha Xa
Pain And G 7C
Wolkom 7C
La Michole 7C
Frost 7C

Stěny
Spolkový dům - Vlašim
Lezecká stěna Jičín - Jičín
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Green sport - Brno
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mrtví horolezci a turisti

Zvrat počasí si na severu Španělska vyžádal oběti mezi alpinisty.

Zpráva z ČTK (www.ceskenoviny.cz):
Bouře a sníh ve Španělsku si vyžádaly smrt tří lidí
Madrid - Severní část Španělska postihly o víkendu rozmary počasí v podobě bouře, silného deště a sněžení, které si vyžádaly životy tří lidí.
Podle dnešních informací šlo o turisty, kteří si vyrazili do hor, kde je nečas zastihl.

Francouzská horolezkyně zahynula na svazích hory Curavacas v provincii Palencia v severním Španělsku, když ve špatném počasí spadla do hloubky 600 metrů. Pětapadesátiletá žena byla povoláním učitelka, citovala agentura DPA španělské zdroje.

V pohoří Sierra de Gredos zahynul při pádu z výšky pětadvacetiletý španělský horolezec. Jeho kolegu, s nímž byl na laně, se podařilo vyprostit s těžkými poraněními.

Ve stejné oblasti spadl šestatřicetiletý turista za dosud nejasných okolností do strže a zahynul.

Další výletník je zde pohřešován už týden a pravděpodobnost, že by byl nalezen živý, je už minimální.

Všeobecně se předpokládá, že na úmrtí alpinistů a turistů má podíl prudká změna počasí: zasněžené stezky, mokrá lana, prudce zvýšené tělesné vyčerpání v chladnějším počasí - to vše se dokáže na lidských tragédiích podepsat.
Nepříznivé počasí na různých místech Španělska způsobilo o víkendu značné problémy v silniční i námořní dopravě. V severní části země bylo kvůli napadanému sněhu uzavřeno šest horských průsmyků a další byly průjezdné jen se sněhovými řetězy.
Na pobřeží Atlantiku udeřila bouře, která v některých místech dosahovala rychlosti až 130 kilometrů za hodinu. Mnohametrové vlny dorážely na přístavní zařízení a mnohé z nich poškodily. Musely být zrušeny některé trajektové spoje mezi Baleárami a pevninou. Během dneška již nečas odezníval, v některých oblastech Španělska ale stále platilo varování před nepříznivým počasím.

(ČTK: http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=225208)

:-(   [úpravy] 13:17 11.12.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :-(14:29:08 11.12.2006
Kdo je autorem článku? :-( nebo :-)?
Nezlobte se na mě,ale podle toho ksichtu to fakt poznat není...
:-)odpovědět 

 počasí14:37:25 11.12.2006
není nad to pořádně si zjistit počasí a počítat s těmi 14ti procenty což je chyba při předpovědi na příští den... Ach jo, Schubert jako poviná četba!!
martinodpovědět 
 Re: počasí09:30:00 13.12.2006
Bohužel lidi se prostě nedají poučit.
Petr (P.J.Z)odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (190353)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dech Noci VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Dlouhá Božena 6B Tisá - Modřín
Aitor-Menta 6a Cuenca
Magic Three (assis) 7B+ Fontainebleau
Cellulite Finale (gauche) 7A Fontainebleau
Nově komentované:
Zauberrücken VIIc Bielatal
Via Giulietta VIIb Ostaš
Poemex 7B Bor
Šupinátor 10- Súľov
Semiramis 7B+ Pod Hradem

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( | Re: Opět výkon na špici |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Poskytnu rychlou soukromou půjčku | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 231 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 240 
 Řídím se doporučením ostatních 
 225 
 Neřeším to – lezu vše 
 215 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.