LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198577 cest
Nové přelezy:
Přepište D 7C
La Pluma 7b
L´Ultimo V 7b
Daňos Cola 7b+
The Rabbit 8A
Cucciolone 7b
Midnight L 7C+
Vocheso 7b
Carlo Mont 7c+
By Pass 7b

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Bouldrovka - Velké Meziříčí
Gejzír - Karlovy Vary

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Caldwell a Jorgeson se pokoušejí o přelez Mescalita

El Capitan, Yosemity

Tommy Caldwell a Kevin Jorgeson se v těchto dnech pokoušejí o volný přelez cesty Mescalito, která patří mezi nejtěžší „vícedélky“ světa.

Na jaře jsme vás informovali o těžkém projektu Tommyho Caldwella a Kevina Jorgesona ve stěně El Capitana. Jejich 900 metrová linie s názvem Mescalito má délky: 7x 5.14 - 5.14+, 10x 5.13. Toto duo už v cestě strávilo nacvičováním dva měsíce v minulém roce a letošní jaro. Přelezový útok všech délek na jeden zátah ale nechali na podzim. Podle stránek Kevina se o volný přelez pokoušejí právě v těchto dnech. Za sebou už mají 9 délek a nyní je čekají ty nejtěžší. Jejich postup ve stěně můžete sledovat na těchto  stránkách.


topo Mescalita



Zdroje:
www.kjorgeson.blogspot.com

Simona    [úpravy] 08:25 16.11.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hard11:30:28 17.11.2010
teď je čekají 8c(12d),8c+(13d),8c+(14d) :D
Gosuodpovědět 
 Re: hard13:58:26 17.11.2010
Konečně něco rozumného.Né žádné "běhání" po El Capu ;) Hodně zdaru a štěstí na této extrémní lezecké pouti.
 hewyodpovědět 
  Re: hard12:00:54 18.11.2010
tak uz je ceka 12. delka
ppodpovědět 

 Foto dne:

Cesta berušek, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189325)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Katorga 6a+ Leonidio
Nicole Ext. 6b Leonidio
Nicole 5c Leonidio
Cacapeponie 6b+ Leonidio
Duvdevan Ext. 6c Leonidio
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Lezení / Sardinie / letecky |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Tak nevim |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Goretexová bunda | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1396 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1503 
 Ne, uniklo mi to. 
 1285 
 Sleduji jen Adama. 
 1335 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.