LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
44.Kopáček 10113
45.Duchoň 10097
46.Jeřábek 10059
Bouldry:
44.Zíma 9125
45.Zítková 9103
46.Skočdopole 9103
Hory:
4.Skopec 6983
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198466 cest
Nové přelezy:
Mon Jardin 7b+
Vivere Di 7b+
E Bravo Gi 7c+
La Baita 7b
Souvenir 8A/8A+
Komilator 8A
The Wish 7c
Casey Jone 7C
Cría Cuerv 7c
Sharpen Yo 7c

Stěny
Hotel Praha - Broumov - Broumov
A-ProSystem s.r.o. - Most
Crux - Karlovy Vary

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point - Chodov - Praha 4
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Radek Groh z Baruntse:

jsme pod stěnou a po bivaku do ní nastupujeme

Mára Holeček s Radkem Grohem už jsou pod západní stěnou Baruntse (7162 m) a po bivaku do ní nastupují. Oznámili to ve zprávě, kterou před chvíli zveřejnili na Facebooku.

"Zpráva ze satelitního telefonu z 20.5.2021
Pod Baruškou
Už bivakujeme pod stěnou, přičemž odchod z BC nebyl tak jasný jak jsme si naplánovali. Počasí si s námi hrálo dobrý den a k odchodu došlo až odpoledne. Nicméně padlo rozhodnutí a za drobného sněžení jsme se s Ráďou propletli bludištěm trhlin, též pod zlověstně visícími séraky velikosti domu. Někdo zamrazil tento vodopád padající z hory. Však jen na první pohled je nečinný. Ale trápit se tím zrovna v momentě, kdy si to v něm sněruji, zdali mi spadne desítky tun ledu na hlavu, je špatné místo na přemýšlení. Čili až za svitu čelovek stavíme stan na sněhovém platu, přímo na úpatí "Barušky". Zítra již lezeme a budeme ukrajovat první metry z našeho snu. Máme chuť poprat se o výsledek, ale též spousty obav a lehce nabobkováno v kalhotech. Vlastně pokaždé je to stejné...a jedeeem.
Maara"


Viz:


Expedici s cílem vylézt novou cestou západní stěnou na Baruntse v regionu Khumbu v severovýchodním Nepálu, zahájili před cca týdnem.

Psali jsme zde:

Mára Holeček a Radek Groh zahájili expedici na Baruntse (7162m)

a pak tady:

Mára Holeček hlásí: vyrazíme z BC do Z stěny Baruntse

Standa Holec   [úpravy] 09:48 21.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189301)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ekmek Ext. 7b+ Leonidio
Beba 7a+ Padaro
Diorite Nelle Dita 7b Padaro
La Baita 7b Padaro
Vtěrka 7- Stříbro
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Lezení / Sardinie / letecky | Re: Lezení / Sardinie / letecky | Lezení / Sardinie / letecky | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: Mamlas | Mamlas | Re: Ale jo ... | Re: Sedm vs osm | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (23)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (15)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Goretexová bunda | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1306 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1404 
 Ne, uniklo mi to. 
 1207 
 Sleduji jen Adama. 
 1243 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.