LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Umíš jistit? Jasně, viděl jsem to na YouTube.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
14.Pail 11103
15.Churavý 11068
16.Šofránko 10978
Bouldry:
14.Kučera 10378
15.Pařík 10275
16.Širůčková 10253
Hory:
24.Slavíček 3060
25.Petr 2960
26.Novák 2688

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1194353 cest
Nové přelezy:
Entre Dos 8a
Aromas Del 7c+
Chr.is.to 7c+
K-PAX 7B+
945 7C
Dreamliner 8A
Rastafari 7C/7C+
Atari 7B+
Big Mac 8A
Nadstachu 8A+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Everest: za hranice možností

Velmi reálný dokument o expedici na Everest točený několika kamerami od BC až po vrchol. Vzdorní horolezci trpí tzv. "horečkou summitu", riskují smrt, když se pouhých 350 metrů od vrcholu odmítají vrátit zpět na základnu.

Program Discovery uvádí velmi reálný dokument o expedici na Everest točený několika kamerami od BC až po vrchol.
Vidíme velkou skupinu rozdělenou do několika týmů, kteří se dostávají na vrchol střechy světa. Mezi nimi je i beznohý horolezec, muž po operaci ledviny s nádorem a další netypičtí "horolezci". S kvalitní výbavou, kyslíkovými přístroji a sherpy se pokoušejí dostat expedičním způsobem na vrchol. Jeden z týmů trpí tzv. "horečkou summitu", riskují smrt, když se pouhých 350 metrů od vrcholu odmítají vrátit zpět na základnu.
Dokument zachycuje přemlouvání vedoucího výpravy z BC k návratu a nelogické odmítání účastníků. Záběry ukazují realitu - BC jako město, obrovské množství fixů po celé délce trasy, žebříky na jednotlivých zubech, záchranu zkolabovaných horolezců z jiných výprav, obrovské množství kyslíkových lahví roztroušených po cestě a zmínky o mnoha úmrtích při cestě na vrchol. Velmi poučný dokument pro nás všechny co jsme tam nebyli. Mě osobně to utvrdilo jen v tom, že Everest normálkou se stává extrémně obtížnou "feratou" pro snílky a boháče, kdy pro "pokoření" vrcholu se riskují životy.
Další pokračování 2.1 v 21:00 na Discovery.

Petr Melichar   [úpravy] 00:04 31.12.2007Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :-(08:27:51 31.12.2007
to je na horolezectví krásný - je to sport s přirozenou selekcí. Idioti se pozabíjí sami
odpovědět 

 Záznam09:32:58 31.12.2007
Prosim vas nenahravate to nekdo? nemam totiz Discovery a tohle bych rad videl. Kdyztak mi dejte vedet na mail. Diky moc.
Lukeodpovědět 
 Re: Záznam10:35:50 31.12.2007
Existuji taky torrentz, kde to byva (a byva tam toho opravdu hodne..) ...
Ondraodpovědět 
 Re: Záznam16:44:56 31.12.2007
http://thepiratebay.org /tor/3748373/Everest_-_ Beyond_the_Limit_%5BRQ%5D
relicodpovědět 
  Re: Záznam12:27:20 03.01.2008
Nejaky titule ? Ikdyz 70% rozumim bylo by to pohodlnejsi ...
bobyodpovědět 

 Everest: Beyond the Limit19:11:45 31.12.2007
Běží to už po druhý, zase to budou opakovat aspoň pětkrát jak je u Discovery zvykem. Takze kdo nestih nezoufejte. Jinak je to o ničem. Fakt je, že to teda opravdu ukazuje realitu. Kdo touží po nádherných horách, horolezcích s dobrým srdecem, tak ať se de raději projít do skal....
Huronodpovědět 
 Re: Everest: Beyond the Limit21:39:27 01.01.2008
takže říkáš vohovně,jo? původně jsem to chtěl stahovat,ale vypadá to ne nějaký document seriál...tak to asi prdim
odpovědět 
  Re: Everest: Beyond the Limit22:23:12 01.01.2008
není to špatný, viděl jsem to když to dávali minule. Jsou to záběry přímo z akce, borci mají kamery na helmách, takže se natáčí i když jsou úplně mimo. Když se borec v 8600 nechce otočit i když na to nemá a šerpa ho přemlouvá aby to zabalil, je to docela drama. Každopádně zajímavej pohled na současnou situaci na normálkách na Everestu.
michalodpovědět 
   Re: Everest: Beyond the Limit22:26:23 01.01.2008
no,ale pokud je toho 20 dílů,tak nevim...
odpovědět 
    Re: Everest: Beyond the Limit11:05:01 02.01.2008
Je toho 6 dilu. Je to dobre v tom, ze to opravdu zachycuje realitu. Pokud bych chtel lezt nekdy na osmu tak Everest to rozhodne nebude. Mrznuti v rade jsem si dostatecne uzil za komancu, kdyz jsem cekal na banany. A na smetiste si muzu zajit tady v CR. Ale konec stoji za to.
jacobodpovědět 
     Re: Everest: Beyond the Limit22:50:06 02.01.2008
souhlas,everest je na hovno
odpovědět 
      Re: Everest: Beyond the Limit06:55:55 03.01.2008
Mimo normálku asi tak nacpáno nebude, takže kdo chce nahoru a nestát frontu, může zatnout sekeru někde vedle...
LWGodpovědět 

 magoři21:29:23 03.01.2008
jsou to magoři a už jim to nemyslí, je tam spoustu lidí, kteří "nikdy nelezli"a nebyli ani předtím v 5000 m.
karelodpovědět 

 Dobrej dokument18:54:42 07.01.2008
Pár doplňkových infornací pro "stahovače".

První serie se skládá z šesti dílů a tento "balík" (2.05gb) se dá stáhnout velice rychle. Podle mě je ale první zpracování méně "akční" a rip je méně kvalitní.
[S01E01] - Summit Dreams
[S01E02] - The Gatekeeper
[S01E03] - To the Summit
[S01E04] - Into the Death Zone
[S01E05] - Mutiny on the Mountain
[S01E06] - The Final Cost

Druhá serie (právě vysílaná) má dílů pravděpodobně osm, víc sem ji zatím neviděl. Stáhnuté mám zatím jen tři proto není výčet kompletní.
[S02E01] - Dream Chasers
[S02E02] - On The Ropes
[S02E04] - Beyond The Summit
Druhé zpracování se mi víc líbí, podle mě má silnější atmosféru. Tyto díly zatím nejsou na síti jako "komplet", musíte je "sosat" postupně a občas si pěkně počkat :)

Závěrem určitě doporučím dokument zkouknouot. Na jedné straně parta amatérských horolezců, kteří postupně "odpadávají" při cestě k vrcholu. Na straně druhé záběry z kamer šerpů spolupracujících při výměně starých fixních lan (je vidět že tam sou kluci doma:)

ps. Co se asi stalo s dvojicí kazachů, kteří jezli bez kyslíku, pár hodin od summitu v začínající tmě?
premaodpovědět 
 Re: Dobrej dokument23:52:38 07.01.2008
dik za info, titulky se k tomu asi nedaji sehnat, co?
Fakodpovědět 

 Foto dne:
Tenerife
Atalaxia, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (188907)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pro Martina 5A Nebušická Skála
Joe Brown 6c+ Leonidio
Titi La Machine 7b Leonidio
Jungle Funk 7B+ Rudawy
945 7C Rudawy
Nově komentované:
Sinter Synphonie 6b Leonidio
Sinter Synphonie 6b Leonidio
Žabí Princ 5+ Nebušická Skála
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice
Thrylos Ext 6b+ Kyparissi

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
Moc hezký fotky | Re: Sestup GG | Re: Nebavilo | Nebavilo | Info | Re: Inu | Re: Bajo v praxi | Re: Sestup GG | Inu | Re: Sestup GG |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (27)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (10)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (3)
Korsika – nová extrémní vícedélka v Aiguilles de Bavella za 9a (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1509 
 Někdy ano 
 1572 
 Ne nepoužívám 
 1580 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.